Ruszasz autem za granicę? Zakup ubezpieczenia NNW online trwa tylko chwilę

Spis treści:

Codzienne podróżowanie samochodem zawsze generuje pewne ryzyko związane z wystąpieniem kolizji, wypadku lub innego zdarzenia na drodze. Dobrym zabezpieczeniem dla kierowcy oraz pasażerów jest aktywna ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków. Kiedy warto skorzystać z ubezpieczenia NNW online? Jaki zakres ochrony gwarantuje taka umowa z ubezpieczycielem? Przejdź dalej i dowiedz się więcej.

Czym jest ubezpieczenie NNW i co obejmuje?

NNW to ubezpieczenie, które obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków. W praktyce ochrona dotyczy wsparcia finansowego w razie pojawienia się trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci kierowcy i pasażerów (w zależności od wybranego wariantu).

Zgodnie z Kodeksem Cywilnym ubezpieczenie osobowe może obejmować następstwa nieszczęśliwych wypadków takie, jak:

 • uszkodzenia ciała,
 • rozstrój zdrowia,
 • śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku[1].

Szczegółowe warunki ochrony w ramach umowy ubezpieczenia NNW zawartej online znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU) wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Pozostały zakres ochrony w ramach wsparcia NNW to:

 • pokrycie kosztów leczenia w szpitalu, zabiegów ambulatoryjnych i operacji,
 • ochrona podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu,
 • pomoc w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku podczas tankowania lub mycia samochodu.

W przypadku zgonu ubezpieczonej osoby świadczenie wynosi 100% sumy ubezpieczenia. Kiedy następstwem nieszczęśliwego wypadku jest brak możliwości pracy lub nauki, wtedy ubezpieczyciel wypłaca określony procent sumy ubezpieczenia za każdy dzień niezdolności do ich wykonywania.

Ochrona NNW dla kierowców i pasażerów – co warto wiedzieć?

Umowa na ubezpieczenie NNW online oprócz szerokiego zakresu wsparcia po stronie ubezpieczyciela gwarantuje też szeroki zasięg terytorialny. Standardowa umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków obejmuje cały świat.

Warto jednak wiedzieć, jakie są ograniczenia i wyłączenia od odpowiedzialności, czyli kiedy nie zadziała umowa ubezpieczenia NNW. Towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci świadczenia, jeśli:

 • nieszczęśliwy wypadek ma związek z popełnieniem lub usiłowaniem popełnienia przestępstwa,
 • skutki są następstwem choroby istniejącej jeszcze przed wypadkiem osoby ubezpieczonej,
 • dojdzie do infekcji bakteryjnych lub wirusowych, o ile ubezpieczony nie został zakażony mikroorganizmami w wyniku ran powstałych w trakcie używania pojazdu.

Umowa ubezpieczenia NNW online może pokryć też koszty odbudowy stomatologicznej zębów stałych, o ile leczenie odbyło się nie później niż do dwóch lat od wystąpienia nieszczęśliwego wypadku.

Dlaczego warto mieć aktywną ochronę NNW?

Posiadanie aktualnej umowy NNW to świetne rozwiązanie. Korzystając z takiego ubezpieczenia, zyskujesz przede wszystkim:

 • ochronę kierowcy i pasażerów,
 • ochronę bez względu na miejsce zdarzenia,
 • 100% wypłaty sumy ubezpieczenia dla bliskich w razie śmierci ubezpieczonego,
 • zwrot do 30% kosztów w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu w zakresie: badań, zabiegów ambulatoryjnych, zakupu lekarstw, pobytów w placówkach medycznych, a także zakupu środków pomocniczych np. protez,
 • szybką wypłatę świadczenia.

Umowa ubezpieczenia NNW może być świetnym rozszerzeniem obowiązkowej umowy ubezpieczenia OC samochodu. Decydując się na współpracę z ubezpieczycielem w tym zakresie, zyskujesz kompleksowy pakiet wsparcia – nawet w przypadku poważnych wypadków drogowych.

Jak kupić ubezpieczenie NNW online? Krok po kroku

Decydując się na zakup ubezpieczenia NNW online masz dwa warianty do wyboru – ochronę kierowcy oraz kierowcy wraz z pasażerami. Proces skutkujący podpisaniem umowy z ubezpieczycielem jest prosty:

 1. Na stronie internetowej wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego zapoznaj się z warunkami OWU i podaj dane pojazdu oraz kierowcy, które będą podstawą do zawarcia umowy ubezpieczenia NNW.
 2. Następnie poznaj ofertę przedstawioną przez ubezpieczyciela.
 3. W kolejnym kroku musisz uzupełnić dane osobowe potrzebne do sfinalizowania operacji.
 4. Na koniec dokonujesz płatności i zatwierdzasz zawarcie umowy.

Procedura w tym przypadku jest wyjątkowo prosta, a proces zawarcia umowy ubezpieczenia szybki i przejrzysty.

Składka do uiszczenia na konto towarzystwa ubezpieczeniowego jest obliczana indywidualnie na podstawie informacji podanych w formularzu kalkulatora..

[1] https://lexlege.pl/kc/art-829/


Materiał marketingowy Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA oferującego markę mtu24.pl.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
zapisuję głos...