Rusza akcja Rossmanna „Czyściochowe przedszkole”, edukująca najmłodszych w zakresie higieny osobistej. Sprawdź, czy Twoje przedszkole już do niej dołączyło!

Firma Rossmann zainicjowała właśnie skierowaną do polskich przedszkoli, ciekawą akcję pod hasłem „Czyściochowe Przedszkole”. Jej celem jest nauczenie dzieci, jak odpowiednio myć ręce, prawidłowo dbać o zęby czy bezpiecznie korzystać z toalety. Poza cyklem edukacyjnych spotkań obejmie też ona konkurs plastyczny, w ramach którego wyróżniające się aktywnością przedszkola otrzymają od marki karty podarunkowe na zakup mydła i artykułów higienicznych. Łączna pula nagród to 200 tys. zł! Sprawdź, czy Twoje przedszkole jest już na liście uczestników, a jeśli go tam nie znajdziesz, zarejestruj placówkę jeszcze dziś!

Czyściochowe przedszkole

mat. pras. Rossmann

Rusza akcja Rossmanna „Czyściochowe przedszkole” edukująca najmłodszych w zakresie higieny osobistej. Sprawdź, czy Twoje przedszkole już do niej dołączyło!

Program „Czyściochowe Przedszkole” został opracowany przez sieć Rossmann w ramach jej programu Rossnę! Junior. Jak tłumaczą właściciele marki: „chcemy poprzez podobne działania pomóc edukować najmłodszych w zakresie higieny osobistej. O przygotowanie gotowych, ciekawych scenariuszy zajęć, zgodnych z niezbędną podstawą programową, poprosiliśmy doświadczonych psychologów i metodyków. Ich prace poprzedziliśmy zaś pogłębionymi wywiadami z pracownikami przedszkoli, by dowiedzieć się, jakiego typu materiały byłyby dla nich najbardziej użyteczne.”

W ten sposób udało się stworzyć 6 scenariuszy zajęć poświęconych zróżnicowanym zagadnieniom higieny (obejmujących tematy, takie jak czystość rąk, korzystanie z toalety, ochrona skóry czy mycie jamy ustnej). Każdy z nich został podzielony na cztery bloki, by umożliwić wychowawcom ich swobodne zespalanie czy separowanie w zależności od potrzeb. Rodzice otrzymają natomiast materiały uzupełniające do samodzielnej pracy z dziećmi w domu, żeby mogli usystematyzować wiedzę zdobytą przez ich pociechy w przedszkolu.

Scenariusze zajęć oraz dodatki dla rodziców są dostępne dla każdej placówki przedszkolnej działającej na terenie Polski, a zatem obejmują blisko 21 tysięcy placówek.  Żeby je pobrać wystarczy, by wychowawca lub dyrektor przedszkola zarejestrował daną placówkę na stronie programu www.czysciochowo.pl.

 

Ponadto Rossmann przygotował pakiety startowe dla przedszkoli i ich podopiecznych. Jeden taki pakiet zawiera: trzy plansze edukacyjne (do zawieszenia w przedszkolu) oraz dzienniczek higieny i naklejki dla 75 dzieci. Pakietów jest aż 9 tys., z czego 4 tysiące trafi do przedszkoli położonych najbliżej sklepów Rossmann. Pozostałe otrzyma pierwszych 5 tysięcy placówek, które zarejestrują się na stronie programu. To oznacza, że aż 675 tysięcy maluchów z całej Polski dostanie osobiste dzienniczki, w których będą mogły śledzić swoje postępy w nauce higieny.Ważną częścią programu „Czyściochowe Przedszkole” będzie również konkurs plastyczny.

Co miesiąc – od marca do czerwca 2020 – aż 100 przedszkoli będzie mogło wygrać karty podarunkowe do drogerii Rossmann o wartości 500 zł. Laureaci będą wskazywani drogą głosowania, w którym mogą brać udział tylko Ci rodzice, którzy uczestniczą w programie Rossnę! Junior. Przez cztery miesiące trwania konkursów nawet 400 polskich przedszkoli otrzyma bony o łącznej wartości 200 tys. zł na zakup środków czystości dla swoich placówek.

Zapraszamy do dołączenia do akcji!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (52 głosów, średnia: 4,42 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany