Sprytne rozwiązania na kempingu. 8 trików, dzięki którym zaskoczysz wszystkich pod namiotem
Jeżeli dla ciebie najlepszym pomysłem na wypoczynek jest spakowanie plecaka i wyjazd pod namiot, z pewnością masz wiele sposobów na przetrwanie na łonie natury. Takie wakacje bowiem zdecydowanie różnią się od tych na prywatnej kwaterze czy w hotelu. Jeśli jednak dopiero zbierasz doświadczenie w temacie – mamy dla ciebie 8 trików do przetestowania na kempingu.
Mówi się, że proste rozwiązania są najłatwiejsze i ów banalna prawda faktycznie sprawdza się w wielu sytuacjach, również pod namiotem. Kto choć raz był na kempingu wie, że nierzadko panują tam dość ekstremalne warunki, jednak nie takie, na które nie znalazłby się jakiś kreatywny sposób. Wypoczywając w lesie, czy na innym odludnym terenie nie zawsze możemy korzystać z dobrodziejstw techniki. To brakuje prądu, to zabrakło miejsca w plecaku. Przedstawiamy jednak sprytne rozwiązania na kempingu, a dokładniej TOP 8 trików wielokrotnie testowanych przez wczasowiczów.
Sprytne rozwiązania na kempingu. 8 trików, dzięki którym zaskoczysz wszystkich pod namiotem
1) Światło w namiocie
Pod namiotem często naszą jedyną elektrycznością są latarki na baterie. Gdy w deszczowy wieczór lub noc chcecie jeszcze pograć w karty czy planszówkę – trudno oświetlić dokładnie przestrzeń przy pomocy jednej latarki. Wystarczy jednak, że przyłożymy ją do butelki (najlepiej 5-litrowej), a wówczas jasność wypełni całe wnętrze namiotu.
2) Szybkie ognisko
Aby szybko rozpalić ognisko wystarczy w wytłoczce po jajkach umieścić zamiast jajek – węgiel drzewny. Opakowanie powinniście mieć ze sobą, bowiem jajecznica najlepiej smakuje na świeżym powietrzu. I tak wasz grill zapłonie nie tylko bez grilla, ale też bez trującej podpałki.
3) Niezawodne piankowe puzzle
Jeżeli masz dzieci, dokładnie wiesz czym są pianowe puzzle, służące jako ochronna mata do zabawy. Pod namiotem sprawdzą się jako ogrzewająca wykładzina do twojego tymczasowego domu. Jeżeli noce nie będą zbyt chłodne, wystarczy ci tylko śpiwór. Przy niższych temperaturach, pomyśl jeszcze o materacu.
4) Zapałki na czarną godzinę
Zapalniczka nie działa, a od najbliższego sklepu dzielą ci długie kilometry? Tymczasem chciałaś odpalić ognisko czy nawet relaksującego papierosa. Miej zawsze w pogotowiu kilka paczek zapałek, które jednak aby nie zamokły – co często zdarza się na łonie natury, trzymaj je w szczelnie zamkniętym plastiku lub puszce po herbacie. Dołącz do zabezpieczonych zapałek też draskę z papieru ściernego.
5) Mydło w skarpecie
Biwak to jedna wielka prowizorka, która jednak ma swój ukryty urok. Przenosząc się do leśnej łazienki, dla własnej wygody, zamiast kłaść mydło na runie leśnym i przy każdym myciu je z niego otrzepywać – umieść kosmetyk w rajtuzowej skarpecie i zawieś na drzewie.
6) Suszarka i półka w jednym
Na biwak zabieramy ze sobą niezbędne garnki do leśnego gotowania na przenośnej kuchence, czy pieczenia w ognisku. Aby nie zabierały miejsca w namiocie, ani też nie przewracały się po ziemi – powieś je na specjalnej półce, gdzie również będą mogły swobodnie wyschnąć po umyciu. W tym celu wokół drzewa zapnij pasek, przyczep do niego haczyki, a do nich poszczególne naczynia.
7) Ochrona przed śledziami
Ile razy zdarzyło ci się potknąć o namiotowego śledzia – jak nie swojego, to należącego do sąsiada. Aby uniknąć podobnych wypadków, na haki nałóż piankowe makarony, które z łatwością dostarczysz na miejsce biwaku, bowiem nie tylko są lekkie, ale też łatwo je wcisnąć do bagażu. Dzięki temu każdy sznurek będzie widoczny, a spotkanie ze śledziem – o wiele miększe.
8) Bezpieczne przyprawy do grilla
Tendencje do zamakania mają również rozmaite przyprawy. Zabierając je na biwak schowaj każdą z nich w pudełkach po tic-takach. I tak swoje pudełeczko niech zyska sól, pieprz, chili czy bazylia.