Rozstrzygnięcie konkursu „Czego nigdy byście nie zmieniły w swoim życiu, gdybyście miały okazję cofnąć czas …”

Nasz konkurs „czego nigdy byście nie zmieniły w swoim życiu, gdybyście miały okazję cofnąć czas i podjąć  jeszcze raz kluczowe wybory” ogłoszony z okazji premiery  najnowszej książki Allison Winn Scotch ?Jillian Westfield wyszła za mąż? dobiegł końca.

Jillian Westfield wyszła za mą

Z przyjemnością stwierdzamy, że wszystkie Wasze wypowiedzi były bardzo ciekawe i prezentowały bardzo różne punkty widzenia. Były posty studentek, młodych mam i tych trochę starszych mam:)  Wybór był do tego stopnia trudny, że postanowiliśmy przyznać jeszcze jedną dodatkową nagrodę specjalną. Książką Allison Winn Scotch ?Jillian Westfield wyszła za mąż? nagradzamy dwie, zupełnie odmienne wypowiedzi autorek reprezentujących różne spojrzenie na to, co akurat w ich życiu było i jest kluczowe.

Oto nagrodzone wypowiedzi

Post Pani Bożeny Małas Paczkowskiej:

Codziennie zapisuję księgę mojego życia?powoli, starannie, linijka po linijce, strona po stronie?
Świat nie jest idealny, więc od czasu do czasu na czystych kartkach mojej historii pojawia się niespodziewany kleks?
Jednak to właśnie chwilowe niepowodzenia i trudności kształtują nasz charakter, dodają nam siły.
Phil Bosmans powiedział kiedyś: ,,Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.?
I jak tu nie zgodzić się z tymi słowami? To właśnie te zaskakujące niespodzianki od losu, które początkowo przytłaczały, bądź wręcz dusiły mnie, okazały się najwspanialszymi momentami mojego życia. Mam tu na myśli narodziny mojej córeczki, przerwanie wymarzonego kierunku studiów (co również wyszło mi na dobre) oraz decyzja o poświęceniu się macierzyństwu i porzuceniu pracy. Każda z tych chwil była dla mnie niesamowicie ciężka, jednak teraz już wiem, że absolutnie nic bym nie zmieniła. Dzięki moim odważnym decyzjom jestem szczęśliwą mamą cudownej dwulatki, studentką dwóch kierunków oraz przede wszystkim pewną siebie i silną kobietą.

Post  Pani Klaudii  Miniuk

Nigdy nie zmieniłabym mojej życiowej pasji. Od dziecka uwielbiam kibicować. Kocham oglądać prawie każdy sport. Poświęciłam w życiu wiele czasu na niego zarówno przed telewizorem lub w halach sportowych. Taki też był jeden z moich, jak na razie najważniejszych dni w życiu, a mianowicie 18-naste urodziny. Od wielu lat marzyłam, by spędzić je mogąc kibicować ukochanej drużynie lub ulubionym sportowcom. Tak się akurat złożyło, że moje marzenia zostały spełnione w 200 %. Siatkówka to sport, któremu poświęcam zdecydowanie najwięcej uwagi. Kiedy dowiedziałam się, że reprezentacja Polski będzie w dniu moich 18-nastych urodzin grała z Brazylią w Łodzi, wiedziałam, gdzie spędzę ten dzień. Brazylia była od zawsze w moich marzeniach i tych największych? Nawet w nich nie dochodziłam tak daleko, jest przecież tyle dni, ten najważniejszy dla mnie został wybrany. Udało się. To był jeden z najcudowniejszych dni w moim życiu i chociaż wiele osób wolałoby spędzić te urodziny na zabawie z przyjaciółmi i radością z dorosłości, to ja nigdy w życiu nie zmieniłabym chociaż części tych pięknych chwil. Spędziłam go w gronie kilku bliskich mi osób w miejscu, gdzie przeżyłam prawdziwy natłok radości, euforii i niepohamowanego szczęścia 🙂

Nagrodę specjalną – książkę „Sto dni po ślubie” Emily Giffin otrzymuje Pani Agata Gołda za poniższy post

Z reguły żałujemy czegoś w swoim życiu i często myślimy o tym, co byśmy w nim zmienili. Rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, czego byśmy nie zmienili. Ja przenigdy nie zmieniłabym następujących decyzji o:

-spotkaniu po wielu latach z ojcem, który nie utrzymywał przez ten czas z nami kontaktu. 2,5 miesiąca po tym spotkaniu mój tata zmarł. Nigdy bym sobie nie wybaczyła, gdybym się z nim wcześniej nie spotkała.
-podjęciu studiów informatycznych i zaangażowaniu się przy tym w działalność studenckiej gazety. Uwielbiam nauki ścisłe, ale także chcę się rozwijać w naukach humanistycznych. Moje dwie szczególne pasje to informatyka i literatura.
-wyjechaniu na kilka dni do Francji. Decyzję podjęłam spontanicznie a poznałam tam człowieka, który odmienił moje życie.
Moje doświadczenia życiowe nauczyły mnie, że pewne decyzje, które podejmujemy, raz z mniejszą a raz z większą trudnością, często wpływają na nasze dalsze losy. Trzeba starać się żyć tak, by później czegoś nie żałować. Jakże często zdarza się, że z wyrzutami sumienia, niespełnionymi, ciążącymi nam marzeniami, musimy zmagać się przez całe lata. Nie warto odkładać marzeń, planów i różnych postanowień n a bliższą lub dalszą przyszłość, gdyż nigdy nie wiadomo, co się wydarzy jutro. Trzeba żyć w zgodzie z samym sobą i spełniać swoje marzenia. Tylko wtedy można być szczęśliwym i iść z uśmiechem przez życie, mimo wszystko.

 

Gratulujemy zwycięzcom i bardzo dziękujemy za Wasze ciekawe posty przesłane do naszej redakcji.

Wszystkie wypowiedzi zgłoszone do konkursu znajdziecie w artykule: Konkurs z okazji premiery najnowszej książki Allison Winn Scotch ?Jillian Westfield wyszła za mąż?!

Jillian Westfield wyszła za mą

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (83 głosów, średnia: 4,81 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Masza  14 lipca 2013 16:18

    Gratulacje,każda wypowiedź inna,lecz każda mi się podoba.

    Odpowiedz
  2. stokrotkapolna  19 kwietnia 2017 04:30

    Gratulacje dla zwycięzców. Świetnie się zapowiada..Na pewno bym ją przeczytała,gdyby nie problemy z oczami. kiedyś pracowałam w bibliotece,miałam dostęp do nowości, i czytałam dniami i nocami. Dzisiaj niestety muszę z tej przyjemności rezygnować. I bardzo tego żałuję.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.