Jak rozpoznać, że miłość dobiega końca?

Każdy związek przeżywa gorsze chwile. Również każda miłość może się wypalić. Przedstawiamy sygnały, które mogą świadczyć o tym, że uczucie między Wami może dobiegać końca. Być może są to sygnały, by wreszcie zacząć ratować miłość, by nie stała się toksyczną miłością?

koniec miłości

fot. BillionPhotos, freepik

Jak rozpoznać, że miłość dobiega końca? – Każdy dzień wygląda tak samo

Dni zlewają się w tygodnie i nie czujesz upływu czasu. Podobno szczęśliwi czasu nie mierzą, ale w wypadku Twojego związku wynika to raczej z nudy i braku zainteresowania. Wykonujesz wszystkie swoje obowiązki, on wykonuje swoje. Spotykacie się wieczorem w domu, ale właściwie nie macie sobie nic do powiedzenia. Brakuje w związku intymności i czułości. Staliście się nie partnerami, ale współlokatorami.

Jak rozpoznać, że miłość dobiega końca? – Samej jest Ci lepiej

W głębi czujesz się zadowolona z tego, że firma wysyła go na delegację. Nie przeszkadza Ci, że wychodzi wieczorem z kolegami, albo bierze dodatkowe zajęcia. W domu sama czujesz się swobodniej. Nie musisz starać się, prowadzić z nim grzecznościowych rozmów. Samej jest Ci zdecydowanie lepiej.

Jak rozpoznać, że miłość dobiega końca? – Zaczynasz sprawdzać jego telefon i pocztę

Brak zaufania jest kolejnym sygnałem, że w Twoim związku dzieje się naprawdę źle. Budzą w Tobie podejrzenia jego spóźnienia, powiadomienia w telefonie, częste wyjścia z domu. Posuwasz się do tego, że zaczynasz przeszukiwać jego rzeczy szukając dowodu zdrady. Prawdopodobnie masz ku temu powody, a może jedynie szukasz pretekstu do rozstania?

Jak rozpoznać, że miłość dobiega końca? – Brak zaangażowania przy Waszych rocznicach i wspólnych świętach

Już ich nie obchodzicie. Rocznica poznania, małżeństwa jest jedynie kartką w kalendarzu. Nie obchodzicie nawzajem swoich urodzin, pomimo tego, że jeszcze niedawno to były obowiązkowe święta.

Jak rozpoznać, że miłość dobiega końca? – O związku mówicie jedynie w kontekście dzieci

Gdy pojawiają się dzieci dominują nasze życie. To zupełnie normalne. Ponieważ je kochacie i dbacie o nie dominują również Wasze rozmowy. Problem pojawia się, gdy stają się jedyną rzeczą, która Was łączy i jedyną, która jest dla Was wspólnym tematem rozmów.

Jak rozpoznać, że miłość dobiega końca? – Ciągle się kłócicie

W każdym związku pojawiają się kłótnie. Są okresy, gdy się nasilają, ale jeśli każda kolejna kończy się awanturą, ranicie się i chowacie urazy – to znak, że musicie zacząć naprawiać Wasz związek.

Każdy związek przeżywa prędzej czy później jakiś kryzys. Z jednych parom udaje się wydostać samodzielnie. Inne prowadzą do rozpadu związku. Jeśli jednak wymienione wcześniej sytuacje wydają Ci się bardzo znajome zastanów się, czy nie warto poważnie porozmawiać z partnerem. Miłość, nawet ta największa potrafi wygasać, ale prawie zawsze warto o nią walczyć. Zastanówcie się, czy nie potrzebujecie pomocy i czy nie warto skorzystać z terapii dla par, nawet jeśli nie jesteście małżeństwem i nie posiadacie dzieci. Terapia przydaje się nie tylko podczas ratowania związku, ale również podczas rozstania.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (180 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...