Różnice w materacach kieszeniowych a bonellowych

Postęp w technologii produkowania i projektowaniu konstrukcji kolejnych materaców sypialnianych na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat był ogromny. Od 2000 do 2020 roku większość producentów materaców rozwinęło swoje możliwości technologiczne i znacznie zainwestowało w prace nad materiałami.

Różnice w materacach kieszeniowych a bonellowych

 

W ich efekcie pojawiło się wiele nowych, syntetycznych materiałów jak pianka termoelastyczna HR lub pianka Visco Memory oraz lateks idealnie konserwujący materace jako hipoalergiczne i odporne na przebarwienia czy zabrudzenia, a także wymyślono na nowo praktyczne zastosowanie dla naturalnych materiałów jak kokos, końskie włosie czy trawa morska.

Sposoby na bezsenność – naturalne i alternatywne metody na pokonanie zaburzeń snu

Sposoby na bezsenność – naturalne i alternatywne metody na pokonanie zaburzeń snu

Kiedyś, kiedy nie było elektryczności (a nie było to aż tak dawno temu) ludzie funkcjonowali zgodnie z rytmem dnia wyznaczanym przez naturę. Kiedy w naszych domach zawitały żarówki, a na ulicach neony i latarnie ów naturalny rytm został zaburzony. Codzienna gonitwa, presja, a w związku z tym stres odcisnęły piętno także na biologicznym rytmie wielu z nas. Jedną z konsekwencji tego stanu rzeczy są zaburzenia snu.

Jaką technologię konstrukcyjną materaca wybrać

Dzisiaj tylko zasobność portfela, posiadany stelaż czy wielkość sypialni oraz fantazja, ograniczają użytkownika, który chciałby zamówić sobie idealny materac 140×190 do swojej sypialni lub pokoju dziecka. odnalezienie się w dyskretnych różnicach i niuansach konstrukcyjnych czy materiałowych pomiędzy poszczególnymi modelami może jednak stanowić czasami dla klienta spore wyzwanie.

Dlatego producenci jak Sweetsen.pl w ostatnich latach bardzo mocno zainwestowali w rozwój swoich stron internetowych, które są dzisiaj nie tylko ich witrynami sklepowymi, na których reklamują swoje gotowe rozwiązania. Klient może oczywiście wybrać już opracowany i popularny materac 140×190 wybierany przez innych użytkowników, ale z wielu względów powinien także rozważyć samodzielne zaprojektowanie wymarzonego materaca.

 

Różnice między bonellami a kieszenami

Zarówno w materacach wyprodukowanych w technologii bonellowej jak i kieszeniowej głównym elementem konstrukcji odpowiadającym za amortyzację nacisku czy odpowiednie dopasowanie się materaca do pozycji i kształtu ciała są sprężyny. W przypadku pierwszej wersji – liczącej więcej lat, podstawowej bonellowej konstrukcji – sprężyny są ze sobą połączone i tworzą jedną mocno zespoloną sferę sprężyn.

Wersja kieszeniowa to wielki postęp pod tym względem, ponieważ sprężyny w nich nie są ze sobą połączone, a pracują zupełnie niezależnie i w dodatku każda z nich jest zamknięta w osobnej, materiałowej i wentylowanej kieszeni, co znacznie wydłuża żywotność modelu i jego funkcjonalność oraz ergonomię przez lata.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (129 głosów, średnia: 3,94 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Materac  13 marca 2020 10:36

    Mam obecnie materac kieszeniowy i jestem zadowolona. Szczególnie że mam porównanie do kanapy na której spałam tymczasowo przez rok. Spanie na materacu jest o wiele wygodniejsze.
    Materac kupowałam przez internet – warto jest porównać sobie ceny w wielu sklepach bo okazuje się często, ze zamówienie materaca czy mebla przez internet generuje spore oszczędności.

    Swój materac kupowałam w sklepie Meble tkaniny – mogę polecić miejsce bo mają tam sporo materacy w dobrych cenach. Jeśli nie będziecie wiedzieli co wybrać, polecam się ich śmiało pytać. Powinni doradzić co będzie najlepsze.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany