Rozmowy o rozmiarze zero

Ostatnio zrobiło się głośniej wokół rozmiarówek, w których mają występować modelki.

chuda modelka

fot. pixabay.com

 

Ostatnio redaktorka naczelna słynnego magazynu Vogue – Alexandra Shulman wysłała do takich domów mody jak: Karl Lagerfeld, John Galliano, Prada, YSL czy Versace list…

Co takiego znajdowało się w liście? Mimo, że zamiarem redaktorki nie było aby trafił on do publiki, to jednak jego treść się przedostała. Alexandra Shulman piszę w nim o rozmiarówkach tzw. sampli – czyli próbek nowych ciuchów z domów mody, które jej zdaniem (z resztą nie tylko jej – jej zdanie podzielają modelki z lat ’90 i inne redaktorki) są tak małe, że mieszczą się w nie tylko modelki kościste i bez biustu. W dodatku, żeby zdjęcia wyglądały dobrze muszą być obrabiane w programach graficznych ażeby zakryć wystające żebra itp.

Dodatkowo na backstage’u pokazu haute couture Givenchy została powieszona karta z napisem: „NO GIRLS ON THE RUNWAY IF THEY HEAVEN’T EATEN BEFORE”.

Dyskusja rozgorzała. Już nawet największe i najbardziej wpływowe magazyny mają dość wychudzonych modelek. Być może w końcu aby zostać topową modelką nie trzeba będzie się głodzić, co zresztą zagraża w skrajnych przypadkach nawet życiu kobiety.

7 kształtów piersi – sprawdź, jaki masz kształt biustu i jaki stanik kupić

7 kształtów piersi – sprawdź, jaki masz kształt biustu i jaki stanik kupić

Poznaj różne kształty piersi i sprawdź, jaki możesz do nich dobrać biustonosz - by prezentowały się perfekcyjnie: push-up, bardotkę, a może półgorset? Każdy typ biustu wymaga innego biustonosza, bowiem piersi nie dzielą się tylko na małe lub duże! Odpowiedni dobór biustonosza do kształtu piersi to nie tylko estetyka, ale także Twoje zdrowie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (443 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Natalia  21 lipca 2009 14:18

    A pozniej kobiety popadaja w kompleksy…

    Odpowiedz
  2. Hidari11  1 września 2016 06:17

    To nie jest naturalna sylwetka. Trudno utrzymać takie ciało, bo organizm na wyczerpaniu chce odkładać tkankę tłuszczową, więc te dziewczyny zazwyczaj popadają w anoreksję lub bulimię.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany