Rozjaśnij kuchnię oświetleniem LED

Kuchnia to miejsca, które przyciąga miłośników jedzenia, a także osoby lubiące eksperymentować z różnymi przepisami. Dlatego nie jest przesadą stwierdzenie, że stanowi ona ważne pomieszczenie w każdym domu. Jeśli chcemy, aby przebywanie w kuchni sprawiało jeszcze więcej radości, a gotowanie przyjemności, powinniśmy zadbać o właściwą oprawę tego wnętrza – wyposażenie, umeblowanie i oświetlenie.

sufit_podwieszany_led

W tym artykule bliżej przyjrzymy się oświetleniu, jakiego nie powinno zabraknąć w naszej kuchni. Pamiętajmy, że bardzo często przygotowywanie potraw odbywa się również wieczorem, kiedy naturalne światło musi zostać zastąpione przez sztuczne.

Oświetlenie LED

Coraz częściej poza górnym – centralnym oświetleniem instalowane jest w kuchni oświetlenie LED – stanowiące źródło dodatkowego i rzeczywiście przydatnego w czasie wieczornego gotowania światła. Można je zamontować w każdym miejscu – bezpośrednio pod szafkami kuchennymi, w ich środku albo nad samym blatem.

Dobierając oprawy punktowe należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach: zasilacze należy umieszczać możliwie blisko diod LED, aby spadki napięcia w przewodach nie były zbyt duże, oczywiście kuchnia powinna być wyposażona również w inne oświetlenie – wspomniane górne, które pozwoli oświetlić całe pomieszczenie, a także uniknąć kontrastów na przykład między jasno oświetlonymi szafkami, a inną częścią wnętrza, diody powinny być osłonięte, aby światło nie odbijało się mocno na przykład od blatu i nie stanowiło tym samym źródła nieprzyjemnego dla nas światła.

Osoby posiadające w kuchni sufity powieszane mogą również  zamontować oświetlenie LED właśnie w suficie. Tutaj znakomicie sprawdzi się zarówno taśma LED, dzięki której uzyskamy oświetlenie na całej długości albo żarówki LED, które zapewnią nam światło punktowe. Wybór zależy wyłącznie od naszych wymagań i efektu, jaki chcemy uzyskać.

Sufit podwieszany LED to niewątpliwe jedna z ciekawszych form aranżacji i oświetlenia wnętrza, która sprawdzi się w każdym pomieszczeniu w naszym domu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (169 głosów, średnia: 4,62 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Elżbieta Wawer  4 maja 2015 20:27

  Takie oświetlenie led jest bardzo wygodne a także wieczorem podkreśla i dodaje takiego uroku mam takie w całym domu punktowe oświetlenie

  Odpowiedz
 2. bbo  4 maja 2015 21:17

  Właściwe oświetlenie dla mieszkania to jak makijaż dla kobiety: potrafi wydobyć piękno!

  Odpowiedz
 3. Kmakolagwa  4 maja 2015 22:56

  Super artykuł. Światło całkowicie nada inny charakter dla domu.

  Odpowiedz
 4. lilkawodna  5 maja 2015 08:43

  Zgadzam się,że takie oświetlenie dodaje uroku.

  Odpowiedz
 5. macierzanka  5 maja 2015 16:25

  Mam w kuchni i przedpokoju oświetlenie LED , wygląda to rzeczywiście pięknie i jest bardzo przydatne.

  Odpowiedz
 6. Anita  6 maja 2015 13:54

  to akurat moja branża 🙂

  Odpowiedz
 7. efffciaa  19 marca 2016 17:11

  My mamy ledy w całym domu , nie tylko dlatego , że podobają mi się lampki wbudowane w sufit i w meble , ale również dlatego , że są dużo bardziej oszczędne niż zwykłe żarówki a co za tym idzie rachunki za prąd są odrobinę mniejsze .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany