Rozgrzewające zupy kontra mróz!
Dyniowa, pomidorowa, grzybowa i cebulowa. Każda inna, każda smaczna i każda z nich idealnie nadaje się na zimowe popołudnia. Wypróbuj nasze przepisy!
Dyniowa, pomidorowa, grzybowa i cebulowa. Każda inna, każda smaczna i każda z nich idealnie nadaje się na zimowe popołudnia. Rozgrzewające zupy to niezastąpiony element zimy!
Dyniowa z kaparami, płatkami chili i makaronem
- Makaron Międzybrodzki nitki – 1 paczka
- dynia – ok. 1 ½ kg
- cebula – 2 średnie szt.
- kapary z zalewy – 1 łyżka
- płatki chili – ¼ łyżeczki
- olej – 3 łyżki
- słodka śmietanka – 100ml
- woda
- sól do smaku
Makaron musimy ugotować w osolonej wodzie, a następnie zahartować w zimnej i odcedzić. Dynię i cebulę obieramy, kroimy w średnią kostkę i podsmaży na oleju na złoty kolor. Następnie podlewamy wodą, tak, żeby przykryła ona dynię, dodajemy płatki chili, sól do smaku i gotujemy do miękkości, uważając przy tym żeby dynia się nie rozgotowała. Połowę zupy miksujemy ze słodką śmietanką i łączymy z pozostałą częścią. Na koniec dodajemy kapary i gotujemy. Podawać z makaronem nitki.
Tradycyjna pomidorowa z makaronem
- Międzybrodzki Makaron krajanka – 1 paczka
- wywar kostno-jarzynowy – 2 l
- pomidory z puszki krojone – 1 puszka ok. 400 g
- koncentrat pomidorowy – 2 łyżki
- sól, pieprz do smaku
- kwaśna śmietana 18% – 150 ml
- natka pietruszki
Na wolnym ogniu gotujemy wywar z kości i warzyw pokrojonych w kostkę (marchew, pietruszka, seler). Dodajemy pomidory z puszki, koncentrat pomidorowy oraz sól i pieprz. Śmietanę należy zahartować gorącą zupą (do śmietany dodać parę łyżek gorącej zupy i wymieszać), następnie całość połączyć ze sobą. Następnie gotujemy makaron, hartujemy go zimną wodą i dokładnie odcedzamy. Na talerzu łączymy makaron z zupą i posypujemy siekaną natką pietruszki.
Grzybowa z kurek i podgrzybków z makaronem
- Międzybrodzki Makaron krajanka – 250 g
- wywar kostno–jarzynowy – 2 l
- grzyby suszone – 50 g
- podgrzybek – 350 g
- kurka – 200 g
- cebula – 2 szt.
- olej – 3 łyżki
- sól, pieprz do smaku
- natka pietruszki
Makaron należy ugotować w osolonej wodzie, następnie zahartować i odcedzić. W tym samym czasie gotujemy wywar kostno-jarzynowy z warzywami pokrojonymi w cząsteczki oraz suszonymi grzybami. Osobno obgotowujemy grzyby świeże, odcedzamy i kroimy. Posiekaną cebulkę podsmażamy na złoty kolor, a następnie razem z grzybami dodajemy do naszego wywaru i doprawiamy solą i pieprzem dla smaku. Całość podajemy z Międzybrodzkim Makaronem Krajanką oraz natką pietruszki.
SZEF KUCHNI RADZI!
„Grzyby mrożone, po ugotowaniu maja często dziwny posmak ziemi, czy igliwia leśnego. Żeby się go pozbyć, należy po odcedzeniu grzybów, dobrze je wypłukać i dopiero wtedy dodać do zupy, lub zrobić z nich pyszny sos.”