Polecamy: „Rozdroża” – powieść na motywach „Dziwnych losów Jane Eyre”, z pierwszej polskiej serii fanfiction

Lubicie romanse z porywającym klimatem dawnych epok, ale przeczytałyście już największe klasyki i trudno Wam znaleźć powieści, które im dorównają? Tom „Rozdroża” otwierający pierwszą polską serię fanfiction osadzoną w stylistyce romansu to lektura w sam raz na wakacje w hamaku, na morskiej plaży lub… w ulubionym głębokim fotelu!

„Rozdroża” Augusty Docher to ponadczasowa opowieść w zupełnie nowej odsłonie, skrojonej na miarę naszych czasów. Ukazuje, jak samotność potrafi połączyć pozornie różne od siebie osoby, zaś szaleństwo przeplecione z pożądaniem doprowadzić do tragedii. Jak potoczą się losy bohaterów? Czy ta historia ma szansę na szczęśliwe zakończenie? Przeczytajcie świeżą, odważną i pełną literackiej nonszalancji wersję kultowej „Jane Eyre” – książkę idealną na pełnię lata!

rozdroża

Mat. pras. wyd. Helion

Polecamy: „Rozdroża” – powieść na motywach „Dziwnych losów Jane Eyre”, z pierwszej polskiej serii fanfiction 

Jane Eye po stracie przyjaciółki zamierza rozpocząć nowe życie. Opuszcza Nowy Jork, by przenieść się do angielskiego majątku Thornfield Hall, czyli miejsca, w którym czas dawno się zatrzymał. Ma tam pełnić opiekę nad córką sir Edwarda Fairfaxa Rochestera, właściciela dworu. Dzięki swojemu poświęceniu i staraniom zdobywa sobie sympatię małej Adelki. Jednocześnie jednak, bezkompromisowym podejściem do obowiązków budzi irytację i szczery podziw Rochestera. Mimo tych trudnych początków — wbrew woli Edwarda i rozsądkowi Jane — między bohaterami rodzi się coś więcej…

Pierwsza część cyklu „Z klas(yk)ą w łóżku” to tzw. fanfic stworzona na motywach najbardziej znanej powieści jednej z sióstr Brontë. Czy można w tym przypadku mówić o literackiej profanacji? Oczywiście! O herezji? I to bez wątpienia! A może o bezczelności? Jak najbardziej! Pozwólcie sobie jednak na odrobinę szaleństwa i dajcie się porwać niepoprawnej guilty pleasure. Wraz z Jane Eye rzućcie się w głąb tajemnic skrywanych za grubymi murami Thornfield Hall, nie oglądając się na konwenanse!

 

Mamy dla Was kilka wybranych cytatów z powieści „Rozdroża”:

rozdroża

 

cytat

 

rozdroża

 

 

Kilka słów o autorce

Augusta Docher (pisząca także pod pseudonimem Beata Majewska) to nie tylko polska pisarka, ale też plastyczka, księgowa, businesswoman i… manikiurzystka. Sama o sobie mówi, że jest „tradycjonalistką modyfikowaną” oraz „kobietą z krwi i kości”. Debiutowała powieścią „Eperu”. W swoim dorobku ma także kilka innych popularnych tytułów, m.in.: „Habbatum”, „Anatomia uległości”, „Kryształowe serca” czy „Konkurs na żonę”. 

 

A jak powieść Augusty Docher oceniają krytycy?

powieść

 

 

recenzja

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (143 głosów, średnia: 4,24 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Alluska12  1 sierpnia 2019 16:01

    Ciekawa propozycja 🙂

    Odpowiedz
  2. xjasiax  2 sierpnia 2019 20:07

    Szukam jakiejs swietnej ksiazki do poczytania moze byc kryminał, romans cokolwiek, byleby naprawde wciągało!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany