Rośliny w kolorze Millennial Pink – naturalna i sprzyjająca zdrowiu dekoracja do Twojego wnętrza

Instytut Pantone co sezon proponuje nam nowe kolory, które mają oddawać jego ducha i inspirować nas w różnych dziedzinach życia. Od jakiegoś czasu wiele młodych osób pozostaje jednak pod wpływem odcienia Millenial pink (któremu w Instytucie Pantone odpowiada Rose Quartz) i to on najczęściej pojawia się w instagramowych aranżacjach, zestawiony ze złotem i bielą. Jeśli i Wy jesteście miłośniczkami ciepłego różu na pewno spodoba Wam się myśl, że możecie wprowadzić go do swoich wnętrz za sprawą naturalnego ubarwienia roślin. Sprawdźcie, które kwiaty doniczkowe wybrać!

Rośliny w kolorze Millenial pink to doskonały wybór dla osób lubiących nowoczesny wystrój, lecz pragnących jednocześnie pozostać blisko natury. Większość z nich jest niewymagająca i łatwa w uprawie. Co więcej, potrafią ozdobić wnętrze, zaskakując gości oryginalną kolorystyką. Sprawdź, które gatunki lubią przystrajać się w twarzowy róż i są wyjątkowo „instagramowe”!

 

Rośliny w kolorze Millennial Pink – naturalna i sprzyjająca zdrowiu dekoracja do Twojego wnętrza

Millenial Pink to słodki, ciepły róż, wprawiający w pozytywny nastrój. Świetnie nadaje się do dziewczęcych pokoi i kobiecych sypialni, ale w niewielkiej ilości, na kwiatach sprawdzi się praktycznie wszędzie. Sprawdź, które rośliny pomogą Ci w naturalny sposób wprowadzić ten odcień do mieszkania!

 

Rośliny w kolorze Millennial Pink

Echeveria Texensis Rosea Succulent

Jeśli wolisz rośliny, które nie mają zbyt wielkich wymagań, zdecyduj się na któryś z sukulentów. Gromadzą one wodę, by pomagała im podtrzymać życie w trudnym środowisku. Jeśli zaniedbamy je między podlewaniami, dadzą więc sobie radę. By dopomóc im w prawidłowym rozwoju wskazane jest wręcz czasowe podsuszanie gleby między kolejnymi podlewaniami. W zamian za odpowiednią pielęgnację, roślina odwdzięczy Ci się niezwykłym różowym odcieniem, który uczyni z niej piękną naturalną dekorację.

 

Pink Earth Star Plant

„Gwiazda ziemi” to kolejna roślinka, która nie wymaga od właściciela szczególnych botanicznych umiejętności. Świetnie sprawdza się jako domowy kwiat doniczkowy hodowany na osłonecznionym parapecie albo jasnym blacie, na przykład na biurku. W dobrze oświetlonym miejscu roślina zachowa intensywniejszy kolor. Dobrze rozwija się w wilgotnej glebie, choć nie lubi przelewania. Wysoką wilgotność można temu kwiatu zapewnić, umieszczając go w terrarium. Bez problemu da sobie jednak radę również w doniczce (dla lepszego efektu postaw na tę kolorową, w kontraście do liści) i to nawet wtedy, gdy od czasu do czasu zapomnimy uzupełnić mu wodę. 

 

Pink Tricolor Ginger

To tropikalna roślina, która świetnie sprawdzi się zarówno w wilgotnych i jasnych pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, w donicach czy też na rabatkach. Preferuje lekkie zacienienie oraz równomiernie wilgotną, bogatą glebę z odpowiednim drenażem. Jej liście mają zielono-biało-różową kolorystykę, co zdecydowanie wyróżnia ją na tle innych domowych kwiatów doniczkowych. 

 

Philodendron Pink Princess

Szybko rosnąca, lecz niezbyt wymagająca, rzadka roślina, która do odpowiedniego wybarwienia potrzebuje światła.  Najlepiej jednak, gdy jest to światło delikatne i filtrowane, gdyż przy silnym nasłonecznieniu liście filodendrona ulegają poparzeniu, żółkną i zniekształcają się. Kwiat ten lubi wilgoć, dlatego powinno się często zraszać jego liście. W miarę wzrastania może wymagać podpórki lub kratki, gdyż lubi się piąć. Jest absolutnym must-have na liście każdego szanującego się kolekcjonera pięknych, domowych roślin doniczkowych. 

 

Anacampseros Telephiastrum Sunrise Succulents

Ten sukulent lubi częściowo nasłonecznione stanowiska. Światło pozwala mu bowiem utrzymać pożądany kolor. Wymaga ziarnistego, mocno porowatego podłoża, które nie będzie zatrzymywało wody, gdyż jest to roślina podatna na gnicie. Najlepiej hodować ją w doniczce, szczególnie, że rośnie ona bardzo wolno. Dobrze wygląda także na balkonach i pojemnikach na podwyższeniu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (169 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...