Rosamund Pike w roli znanej Polki. Podobna?

Hollywoodzka gwiazda zagra polską noblistkę!

Rosamund Pike w roli znanej Polki? Jak najbardziej! Zana aktorka wcieli się w rolę Marii Skłodowskiej-Curie w filmie „Radioactive” Marjane Satrapi. Kim jest gwiazda? O czym będzie opowiadał film? Jakie projekty ma na swoim koncie reżyserka obrazu? Sprawdźcie!

fot. EAST NEWS – ROSAMUND PIKE

„Twój Vincent” nominowany do Oscara! Czy polski film ma szanse?

„Twój Vincent” nominowany do Oscara! Czy polski film ma szanse?

Animacja "Twój Vincent" została nominowana do Oscara! Czy ten polsko-brytyjski malarski film o życiu Vincenta Van Gogha ma szanse w starciu z produkcjami największych wytwórni filmowych?

Historia słynnej noblistki i jednej z najwybitniejszych Polek od lat fascynuje filmowców. Życiorys niezwykłej kobiety był ekranizowany już kilkakrotnie! Dopiero co słynną noblistkę zagrała Karolina Gruszka w filmie Marie Noelle (2016), a już niebawem na srebrnym ekranie pojawi się kolejna produkcja o losach Skłodowskiej-Curie. Co wyróżnia obraz? Na pewno ciekawa obsada i nietuzinkowa reżyserka!

 

Rosamund Pike w roli znanej Polki: kim jest aktorka?

Rosamund Pike to hollywoodzka gwiazda, znana z filmów „Zaginiona dziewczyna”, „Duma i uprzedzenie” oraz „Była sobie dziewczyna”. Aktorka ma 39 lat, studiowała literaturoznawstwo. Urodziła się w Anglii jako dziecko muzyków klasycznych. Już jako nastolatka występowała na deskach znanego teatru w Londynie. Rozgłos zyskała dzięki filmom „Śmierć nadejdzie jutro”, „Rozpustnik”, „Duma i uprzedzenie”, „Była sobie dziewczyna” oraz „Zaginiona dziewczyna”. Aktorka płynnie posługuje się językami francuskim i niemieckim.

Rosamund Pike w roli znanej Polki: kim jest reżyserka?

Marjane Satrapi ma 48 lat i urodziła się w Iranie. Uczęszczała do francuskiego liceum. Studiowała grafikę oraz komunikację wizualną. Obecnie mieszka w Paryżu. Satrapi jest reżyserką, autorką książek dla dzieci i komiksów. Wykonuje ilustracje dla magazynów. Rozgłos przyniosła jej autobiograficzna animacja „Persepolis” oraz filmy „Głosy” i „Kurczak ze śliwkami”.

Rosamund Pike w roli znanej Polki: O czym będzie film?

Obraz irańskiej reżyserki i autorki komiksów jest oparty na książce „Marie & Pierre Cuire: A tale of Love and Fallout” amerykańskiej pisarki Laurem Rednis. Scenariusz napisał Jack Thorne, znany m.in. z „Nauki spadania” oraz „Cudownego chłopca”. Międzynarodowa produkcja będzie opowiadać o miłości noblistki do męża, ich pracy oraz przełomowych dla nauki odkryciach. Jak powiedziała reżyserka, jej film będzie historią „o życiu, miłości, namiętności, nauce i śmierci” oraz radioaktywności od chwili jej odkrycia do czasów obecnych. W obrazie zagrają także Sam Riley (Pierre Curie), Anya Taylor-Joy (Irena Curie), Aneurin Barnard (Paul Langevein) oraz Simon Russel Beale (Lippmann).

Zdjęcia do filmu kręcone są w Bukareszcie. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (207 głosów, średnia: 4,32 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. gosia  27 lutego 2018 08:13

  piękne 🙂

  Odpowiedz
 2. martucha180  27 lutego 2018 10:23

  Już czekam na ten film!

  Odpowiedz
 3. Joanna007  27 lutego 2018 10:26

  Super. Będę czekać na ten film. Przeczytałam kilka interesujących książek o Marii Skłodowskiej-Curie ale za to nie obejrzałam ani jednego filmu… Trzeba nadrobić zaległości.

  Odpowiedz
 4. kasia87g  27 lutego 2018 10:34

  nieważne czy podobna ważne by dobrze zagrała postać Marii 🙂

  Odpowiedz
 5. MarciaMarcia  28 lutego 2018 10:04

  Dobrze Ją wystylizują i będzie jak dwie krople wody 😉 zresztą to bardzo piękna i utalentowana aktorka. Ja też nie mogę się doczekać filmu!

  Odpowiedz
 6. Aneta  1 marca 2018 11:16

  Moim zdaniem podobna, a jeszcze kwestia charakteryzacji też zrobi swoje 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany