Rosamund Pike w roli znanej Polki. Podobna?

Hollywoodzka gwiazda zagra polską noblistkę!

Rosamund Pike w roli znanej Polki? Jak najbardziej! Zana aktorka wcieli się w rolę Marii Skłodowskiej-Curie w filmie „Radioactive” Marjane Satrapi. Kim jest gwiazda? O czym będzie opowiadał film? Jakie projekty ma na swoim koncie reżyserka obrazu? Sprawdźcie!

fot. EAST NEWS – ROSAMUND PIKE

Historia słynnej noblistki i jednej z najwybitniejszych Polek od lat fascynuje filmowców. Życiorys niezwykłej kobiety był ekranizowany już kilkakrotnie! Dopiero co słynną noblistkę zagrała Karolina Gruszka w filmie Marie Noelle (2016), a już niebawem na srebrnym ekranie pojawi się kolejna produkcja o losach Skłodowskiej-Curie. Co wyróżnia obraz? Na pewno ciekawa obsada i nietuzinkowa reżyserka!

 

Rosamund Pike w roli znanej Polki: kim jest aktorka?

Rosamund Pike to hollywoodzka gwiazda, znana z filmów „Zaginiona dziewczyna”, „Duma i uprzedzenie” oraz „Była sobie dziewczyna”. Aktorka ma 39 lat, studiowała literaturoznawstwo. Urodziła się w Anglii jako dziecko muzyków klasycznych. Już jako nastolatka występowała na deskach znanego teatru w Londynie. Rozgłos zyskała dzięki filmom „Śmierć nadejdzie jutro”, „Rozpustnik”, „Duma i uprzedzenie”, „Była sobie dziewczyna” oraz „Zaginiona dziewczyna”. Aktorka płynnie posługuje się językami francuskim i niemieckim.

Rosamund Pike w roli znanej Polki: kim jest reżyserka?

Marjane Satrapi ma 48 lat i urodziła się w Iranie. Uczęszczała do francuskiego liceum. Studiowała grafikę oraz komunikację wizualną. Obecnie mieszka w Paryżu. Satrapi jest reżyserką, autorką książek dla dzieci i komiksów. Wykonuje ilustracje dla magazynów. Rozgłos przyniosła jej autobiograficzna animacja „Persepolis” oraz filmy „Głosy” i „Kurczak ze śliwkami”.

Rosamund Pike w roli znanej Polki: O czym będzie film?

Obraz irańskiej reżyserki i autorki komiksów jest oparty na książce „Marie & Pierre Cuire: A tale of Love and Fallout” amerykańskiej pisarki Laurem Rednis. Scenariusz napisał Jack Thorne, znany m.in. z „Nauki spadania” oraz „Cudownego chłopca”. Międzynarodowa produkcja będzie opowiadać o miłości noblistki do męża, ich pracy oraz przełomowych dla nauki odkryciach. Jak powiedziała reżyserka, jej film będzie historią „o życiu, miłości, namiętności, nauce i śmierci” oraz radioaktywności od chwili jej odkrycia do czasów obecnych. W obrazie zagrają także Sam Riley (Pierre Curie), Anya Taylor-Joy (Irena Curie), Aneurin Barnard (Paul Langevein) oraz Simon Russel Beale (Lippmann).

Zdjęcia do filmu kręcone są w Bukareszcie. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (212 głosów, średnia: 4,34 z 5)
zapisuję głos...