Romans z kolegą z pracy – Czy warto się angażować?

Dostałaś swoją wymarzoną pracę i spotykasz w niej niesamowitego przystojniaka. A może stary kolega z pracy nagle wydaje Ci się bardziej atrakcyjny i rozpoczynacie niewinny flirt? Facet flirtuje a ty na to odpowiadasz?   Czego możesz się spodziewać po takiej relacji?  Czy romans z kolegą z pracy jest dobrym pomysłem?  Jakie mogą spotkać Cię konsekwencje?

para praca

Romans z kolegą z pracy – Czy tak w ogóle można ?

Jest kilka powodów dla których wchodzenie w intymne relacje z współpracownikiem nie są najlepszym rozwiązaniem.

Przede wszystkim, zanim na cokolwiek się zdecydujesz sprawdź jaka jest polityka firmy wobec związków osób pracujących w niej. Sprawdź, czy nie złamiesz żadnej z wewnętrznych zasad. Musisz również wiedzieć, że związki pomiędzy pracownikami różnego szczebla nie są dobrze postrzegane przez innych pracowników. Związek z szefem zawsze będzie stawiał Cię w oczach innych w roli osoby, która nie musi się starać i chce zrobić karierę przez łóżko. Podobnie, jeśli to Ty jesteś przełożoną przyszłej sympatii zastanów się w jakim położeniu to go postawi i jak może to rzutować na przyszłe relacje.

flirtowanie

Romans z kolegą z pracy – Ewentualne konsekwencje

Jeśli jednak pociąg między Wami jest zbyt silny, żeby stawiać na rozsądek – zacznijcie się spotykać. Pamiętaj jednak, że praca i miłość niekoniecznie się lubią i nie warto ich ze sobą mieszać. Spotykajcie się, a za kilka miesięcy, kiedy będziecie wiedzieć, czy to coś poważnego niech jedno z Was zastanowi się nad zmianą działu, czy nawet pracy.  Pamiętaj jednak, że nie warto ryzykować swojej kariery, jeśli bardzo Ci zależy na pracy, dla związku, który może nie przetrwać.

Pamiętaj również o jednej rzeczy zanim zdecydujesz się na randkowanie z kolegą z pracy. Zadaj sobie pytanie, jak ewentualne rozstanie wpłynie na Twoją pracę, na atmosferę w pracy? Jak będzie wtedy wyglądało Wasze mijanie się na korytarzu, praca przy wspólnych projektach? Jak wpłynie to na Twoją efektywność i karierę? Czy poradzisz sobie z plotkami, które zaczną wokół Was krążyć?

Podsumowując, romansu z kolegą z pracy nie polecamy. Oczywiście pewnie znacie wiele historii, w których relacje służbowe zamieniły się w szczęśliwe małżeństwa. Każda z nas sama wie co jest dla niej najlepsze w danej chwili. Czy warto ryzykować pracę dla faceta, który wpadł nam w oko? Raczej nie. Czy warto ryzykować dla faceta, w którym jesteśmy zakochane i nie możemy przestać o nim myśleć? Chyba tak, bo w końcu nie praca, a miłość są najważniejsze!  

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (133 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  15 sierpnia 2015 10:19

  Wszystko zależy od ludzi….

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  15 sierpnia 2015 11:31

  Fajny artykuł. Wszystko chyba zależy od tego na czym nam bardziej zależy.

  Odpowiedz
 3. Gocha  15 sierpnia 2015 13:40

  No romans z szefem to chyba pomysł dla odważnych ;p Myślę, że w takiej sytuacji najpierw trzeba pomyśleć, zabezpieczyć się, jeśli ewentualnie trzeba by było zmienić pracę 😉 A z kolegą z pracy? Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy damy radę zdzierżyć obok siebie 5 dni w tygodniu osobę, jeśli doszłoby do rozstania 🙂

  Odpowiedz
 4. as_sa  16 sierpnia 2015 09:11

  Trzeba to sobie po prostu przekalkulować, a jak wiadomo jest to ciężkie gdy w grę wchodzą uczucia a nie tylko niewinny flirt

  Odpowiedz
 5. scrabble  16 sierpnia 2015 18:45

  Trudny temat, zwłaszcza jeżeli chodzi o konsekwencje po ewentualnym rozstaniu.

  Odpowiedz
 6. Jaworka  16 sierpnia 2015 19:04

  Podpinam sie pod wypowiedź Gochy jestem tego samego zdania

  Odpowiedz
 7. Aneta  17 sierpnia 2015 14:32

  Ale tak właściwie to czemu nie?
  Mnie jednak ten temat już nie dotyczy 🙂

  Odpowiedz
 8. Żanett  17 sierpnia 2015 19:34

  Oj, nie, tylko nie z kolegą z pracy…

  Odpowiedz
 9. Patriszia  17 sierpnia 2015 21:19

  Co kto lubi ;p Ja nie mam takiego problemu

  Odpowiedz
 10. Anita  24 sierpnia 2015 16:48

  nie zawsze da radę przeciwstawić się miłości 🙂

  Odpowiedz
 11. efffciaa  4 kwietnia 2016 13:03

  Taki układ może się bardzo szybko popsuć , a pracować trzeba będzie dalej , a jak jeszcze są w to zamieszane osoby trzecie typu żona tego kolegi to już katastrofa murowana ,.

  Odpowiedz
 12. Hidari11  31 sierpnia 2016 08:29

  Ciężka jest atmosfera w pracy, jak taki związek nie wypali. Jeżeli kobieta zrywa, mężczyznie łatwiej się z tym pogodzić. Jeżeli mężczyzna zrywa- kobieta cierpi, dziennie widząc go w pracy.

  Odpowiedz
 13. mama_kazala  22 listopada 2016 19:13

  Jednak nie polecam, a zdecydowanie doradzam zmianę pracy..

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany