Romans z cyganerią – nowa odsłona kolekcji Bohemian

Urok XIX wiecznej cyganerii paryskiej stanowi nieustanne źródło inspiracji wielu dziedzin, w tym także aranżacji wnętrz. Jak w tym stylu urządzić łazienkę?

Urok XIX wiecznej cyganerii paryskiej, kojarzonej  z tancerkami i malarzami, budzi ponadczasowe skojarzenia z romantyczną wolnością artystyczną. Stanowi także nieustanne źródło inspiracji wielu dziedzin, w tym także aranżacji wnętrz. Kolekcja płytek ceramicznych Bohemian marki Ceramstic jest idealnym przykładem zrównoważonej pogoni za bajeczną awangardą.

Łazienka z kolorową tapetą

fot. Freepik

Gra z klasyką i kontrasty

Garderoba gwiazdy oraz buduar przywołują skojarzenia  z przestrzenią intymną, przytulną i pełną kobiecości. Wpływy tych pomieszczeń odnajdziemy we współczesnym urządzaniu wnętrz takich jak sypialnia i łazienka, ale zdarza się, że całe mieszkanie zostaje urządzone w stylu buduarowym. Kolekcja płytek Bohemian marki Ceramstic zainspirowana klimatem z epoki, w tym zwłaszcza francuskich kawiarni i kabaretów, zdecydowanie zachęca do awangardowych aranżacji wnętrz. Jednolite, stonowane barwy zostały zestawione z odważnymi oraz eleganckimi kolorami. Głęboki odcień fioletu w połączeniu z chłodnym, subtelnym beżem ozdobione rysunkiem koronkowej siateczki, niczym z pończochy burleskowej tancerki – to połączenia wyjątkowe i bardzo glamour.

Powierzchnia glazury została muśnięta delikatnymi smugami farby, jakby wyszła spod pędzla malarza. Design wnętrza doskonale uzupełni terakota w odcieniu bieli oraz beżu, rozświetlająca całość pomieszczenia. Decydując się na łazienkę w tak zdecydowanych kolorach, jak fioletowy, różowy czy granat, należy pamiętać o stonowanych kolorach pozostałych elementów aranżacyjnych i wyposażenia wnętrz, aby kompozycja nie była zbyt przeciążona. Za sprawą  nowoczesnej kolorystki czy oryginalnych zdobień na powierzchni płytek Bohemian można stworzyć wiele niezwykłych zestawień aranżacyjnych. Zarówno niezwykle kobiecych i subtelnych, ale także nowoczesnych oraz zaskakujących – mówi Joanna Ciecierska stylistka marki Ceramstic.

Warto również dodać duże lustra oraz owalną wannę. Całość przyniesie niesamowity efekt, a wnętrze stanie się optycznie większe.

Na aranżację kolekcji Bohemian warto spojrzeć, z półprzymkniętymi oczami, wyobrażając sobie wypełnione parą wnętrze, relaksującą kąpiel i przenieść się wprost do świata spowitej dymem cyganerii. Świata francuskich kawiarni, wolnego od wszelkich konwenansów, będącego oazą dla wyzwolonych kobiet i miejscem realizacji twórczych idei. Takiej właśnie swobody w tworzeniu wystroju pomieszczeń pragnie dla swoich klientów marka Ceramstic.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (135 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...