Rolety rzymskie do salonu – 3 istotne powody montażu. Sprawdź!

Zastanawiasz się nad instalacją rolet rzymskich w swoim salonie? Wciąż się wahasz i nie wiesz, czy to dobre, estetyczne i wytrzymałe rozwiązanie na lata? W takim razie powinieneś przeczytać ten artykuł! Dowiesz się o trzech istotnych powodach, dla których warto zamontować w swoim salonie właśnie ten typ rolet. Rolety rzymskie to rozwiązanie wieloaspektowe – spójrz na nie ze wszystkich perspektyw!

Spis treści:

1. Rolety rzymskie do salonu są estetycznym rozwiązaniem!

Piękno, czyli szeroko pojęta estetyka, niejedno ma imię. Wiedz jednak, że wybierając rozwiązanie w postaci rolet rzymskich, wybierasz piękno połączone w ścisły sposób z funkcjonalnością. Wiele sprzętów w mieszkaniach czy domach ma czysto użytkową funkcję lub przerost estetycznej formy nad użytecznością. Z kolei rolety rzymskie do salonu Lestore to rozwiązanie całościowe. Zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne.

Sprawia, że twój salon wygląda niezwykle wytwornie i to bez względu na to, jaki rodzaj czy typ rolet rzymskich wybierzesz. Są one wykonane w taki sposób, by wkomponowywać się w różnorodne wystroje wnętrza. Salon utrzymany w stylu rustykalnym? A może eklektycznym, nowoczesnym czy glamour? Tego rodzaju rolety sprawdzą się w każdym wnętrzu.

Kluczem jest dobór odpowiednich barw, ale kolory zasłon dopasujesz bez trudu, gdyż większość producentów tworzy tego typu rolety, by sprostać najbardziej wymagającym estetom. Wzory, printy, barwy jednolite, kraty – wybór jest naprawdę bogaty. Właściwie dobrane, nowoczesne rolety rzymskie z pewnością wzbogacą niemal każdy salon!

2 Rolety rzymskie do salonu są funkcjonalne!

Jak wcześniej wspomnieliśmy – rolety rzymskie, na wymiar bądź w standardowym rozmiarze – to rozwiązanie estetyczne. Jednakże ich siła drzemie także w wysokiej funkcjonalności. Co powinieneś przez to rozumieć? Kilka istotnych kwestii:

  • Regulacja światła – rolety rzymskie podnosisz i opuszczasz nieco inaczej niż tradycyjne rolety. Odbywa się to za pomocą linki, łańcuszka lub innego mechanizmu, który jest zamocowany na dole rolety. Gdy unosisz roletę, tkanina składa się w harmonijkę, tworząc estetyczne fałdy. To pozwala na stopniową kontrolę ilości światła wpuszczanego do pomieszczenia.
  • Prywatność – rolety rzymskie ustawisz w taki sposób, że zasłonisz wnętrze mieszkania lub domu przed wzrokiem przypadkowych czy niepożądanych osób, jednocześnie wpuszczając odpowiednią ilość światła do wnętrza pomieszczenia.
  • Termoregulacja – chcesz, by w twoim salonie było ciepłą zimą? A może nie przepadasz za zbytnio nagrzewającym się wnętrzem tego pomieszczenia latem? Rolety rzymskie pomagają zachować odpowiedni mikroklimat podczas wymagających termicznie pór roku!
  • Trwałość i prostota konserwacji – wysokiej jakości materiały, z których tworzone są rolety rzymskie, są trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Regularna konserwacja pozwoli zachować ich funkcjonalność i estetykę. Materiał zasłon zdejmiesz z łatwością i wypierzesz, jeśli ulegną zabrudzeniom.
  • Montaż – rolety tego typu zamontujesz na różne sposoby, na przykład wewnątrz okna lub na jego zewnątrz, co daje dodatkowe możliwości funkcjonalne i estetyczne.

Rolety rzymskie są łatwe w obsłudze, bezpieczne w użytku i bardzo piękne. To jednak nie wszystkie powody, dla których powinieneś się na nie zdecydować!

3. Inwestycja na lata

Wartym przypomnienia argumentem jest argument trwałości, ale w połączeniu z oszczędnością finansową. Rolety rzymskie występują pod różnymi postaciami, faktem jest jednak to, że za dobry zestaw musisz zapłacić nieco więcej. Czy to się opłaca? Bardzo!

Trwałe, bezpieczne, łatwe w konserwacji i czyszczeniu rolety rzymskie zostaną w twoim salonie przez długie lata. Znudzi ci się ich materiał? Bez trudu wymienisz go na inny! I to bez konieczności wymiany całego mechanizmu. To inwestycja, która zwraca się w dwójnasób wraz z upływającym czasem.

Oto powody, dla których powinieneś zdecydować się na rolety rzymskie z Lestore. Twój salon stanie się miejscem kompletnym, estetycznym, utrzymanym schludnie i w dobrym guście!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (24 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...