Rok 2023 to Rok Królika. Co nam przyniesie Chiński Nowy Rok?

W Chinach Nowy Rok jest świętem ruchomym, które w tym roku przypada w niedzielę 22 stycznia 2023. W chińskim kalendarzu każdy rok jest związany z jednym z dwunastu znaków zwierzęcych i jednym z pięciu żywiołów. W roku 2023 będzie to rok Królika Wody. Co ten znak zodiaku przyniesie nam wszystkim?

Spis treści:

Horoskop chiński różni się od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. W chińskim horoskopie znaki zodiaku są zwierzęce, a Nowy Rok jest świętem ruchomym. W tym roku będzie to Rok Królika, który przyniesie nam szczególne dary. Zobacz, co nas czeka w Chińskim Roku Królika.

Chiński Nowy Rok 2023 Rok Królika

Chiński Nowy Rok: 2023 Rok Królika

W 2023 roku według chińskiego horoskopu znakiem będzie Królik Wody. Chiński cykl zodiakalny składa się z dwunastu zwierząt: Szczura, Woła, Tygrysa, Królika, Smoka, Węża, Konia, Kozy, Małpy, Koguta, Psa i Świni oraz z pięciu żywiołów, które są odpowiednikami planet: metalowy – Wenus, drewno – Jowisz, woda – Merkury, ogień – Mars, ziemia – Saturn.

Chiński Rok Królika będzie trwał od 22 stycznia 2023 do 9 lutego 2024 roku.

2023 rok królika

Co nas czeka w Roku Królika?

Chiński Królik ceni rutynę, więc rok 2023 będzie dobrym rokiem dla osób, które są zmęczone nowymi wyzwaniami. Rok Królika to rok idealny dla wszystkich introwertyków.  Mimo że w tym roku będziemy szukać spokoju wewnętrznego, nie będzie to rok nudny. To dobry czas na samodoskonalenie i budowanie dyscypliny w dążeniu do celów. To również rok, w którym będziemy doceniać małe rzeczy, wyzbywać się negatywnych emocji i wzmacniać relacje międzyludzkie. W 2023 roku będziemy mieli okazję do głębokiej introspekcji. Osoby zestresowane będą mogły odpocząć, a introwertycy poczują się swobodnie, ponieważ nikt ich nie będzie do niczego zmuszał. Każdy będzie mógł poznać siebie i odkryć, czego tak naprawdę pragnie. 

Chińskie znaki zodiaku – daty, miesiące, co oznaczają? Sprawdź, jaki masz chiński znak zodiaku!

Chińskie znaki zodiaku – daty, miesiące, co oznaczają? Sprawdź, jaki masz chiński znak zodiaku!

Chińskie znaki zodiaku są inne niż te, które na co dzień znamy i którymi posługujemy się w europejskich horoskopach. Podobnie jak te “nasze” – jest ich 12, ale patronują im wyłącznie zwierzęta. Samo ich wyznaczanie przebiega też inaczej niż te, które znamy na co dzień. Zadajesz sobie często pytanie: “jaki mam chiński znak zodiaku?”. Teraz już na pewno będziesz wiedzieć!

Jaki będzie chiński rok 2023?

Rok Królika to także okazja do zacieśnienia więzi z innymi ludźmi. Warto rozwijać nowe relacje, ale też doceniać tych, którzy są już z nami. Będziemy uczyć się myśleć pozytywnie, koncentrować uwagę na małych przyjemnościach i podchodzić do wszelkich wyzwań stopniowo. Mniejszy poziom stresu będzie miał tylko pozytywny wpływ na nas. Rok 2023 to dobry moment na rozważne decyzje i skupienie się na własnym rozwoju. W nadchodzących miesiącach zachęcam do kształtowania dyscypliny i troski o siebie i swoich bliskich. To najlepsza inwestycja w przyszłość i przygotowanie na Rok Smoka, który będzie dużo bardziej intensywny.

Chiński Nowy Rok

Fot. Rod Ramsell on Unsplash

Rok Królika w żywiole wody to czas spokoju, harmonii i dobrej energii. Dla osób, które są zapracowane i zmęczone mnóstwem obowiązków, będzie to chwila wytchnienia. Wpływ miłego i przyjaznego Królika, który ma bardzo pozytywne nastawienie, będzie miał wpływ na pozostałe znaki chińskiego zodiaku. Będziemy przywiązywać większą uwagę do uprzejmości, wzajemnej pomocy i unikania niepotrzebnych konfliktów. Naszym priorytetem będzie poczucie bezpieczeństwa, stabilizacja i wzmocnienie więzi z rodziną i przyjaciółmi.

Swatch celebruje Rok Królika! Zobacz zabawną, symboliczną i stylową specjalną edycję zegarków na Chiński Nowy Rok 2023

Swatch celebruje Rok Królika! Zobacz zabawną, symboliczną i stylową specjalną edycję zegarków na Chiński Nowy Rok 2023

Swatch jest znany z celebrowania różnych kultur i tradycji oraz chwil, które przynoszą wiele radości. Od 1999 roku, kiedy to wprowadzono na rynek pierwszy zegarek z kolekcji specjalnej na Chiński Nowy Rok, marka w zabawny

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (29 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Hidari11  4 stycznia 2023 08:47

  Oby nowy rok mijał w zdrowiu i pomyślności dla każdego.

  Odpowiedz
  • agasam9  4 stycznia 2023 22:02

   dokładnie tak 🙂

   Odpowiedz
 2. lisicamax  4 stycznia 2023 14:55

  Zawsze skupiam się na małych, drobnych krokach, które umożliwiają osiągnięcie jednego, dużego celu. Więc w Roku Królika nie spotka mnie nic nowego – to nawet dobrze, bo nie nastawiałam się na jakieś wielkie zmiany w tym roku.

  Odpowiedz
 3. arunia  4 stycznia 2023 23:43

  U mnie od tego roku duże zmiany, oby tylko zdrowie dopisywało, to wszystko będzie dobrze mam nadzieję, bo bez tego niestety niewiele można zdziałać

  Odpowiedz
 4. Angelika  9 stycznia 2023 15:22

  Ważne żeby zdrowie dopisało a resztę da się zrobić 🙂

  Odpowiedz
 5. misia  11 stycznia 2023 08:10

  Oby zdrowie było to wszystko inne samo się ułoży 🙂 Od tego roku też zaczęłam nową pracę, lepiej płatną przede wszystkim więc będę miała więcej kasy na swoje przyjemności. W pierwszej kolejności chce sprawić sobie irobota, od dawna o nim marzę. 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany