Rok 2023 to Rok Królika. Co nam przyniesie Chiński Nowy Rok?

W Chinach Nowy Rok jest świętem ruchomym, które w tym roku przypada w niedzielę 22 stycznia 2023. W chińskim kalendarzu każdy rok jest związany z jednym z dwunastu znaków zwierzęcych i jednym z pięciu żywiołów. W roku 2023 będzie to rok Królika Wody. Co ten znak zodiaku przyniesie nam wszystkim?

Spis treści:

Horoskop chiński różni się od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. W chińskim horoskopie znaki zodiaku są zwierzęce, a Nowy Rok jest świętem ruchomym. W tym roku będzie to Rok Królika, który przyniesie nam szczególne dary. Zobacz, co nas czeka w Chińskim Roku Królika.

Chiński Nowy Rok 2023 Rok Królika

Chiński Nowy Rok: 2023 Rok Królika

W 2023 roku według chińskiego horoskopu znakiem będzie Królik Wody. Chiński cykl zodiakalny składa się z dwunastu zwierząt: Szczura, Woła, Tygrysa, Królika, Smoka, Węża, Konia, Kozy, Małpy, Koguta, Psa i Świni oraz z pięciu żywiołów, które są odpowiednikami planet: metalowy – Wenus, drewno – Jowisz, woda – Merkury, ogień – Mars, ziemia – Saturn.

Chiński Rok Królika będzie trwał od 22 stycznia 2023 do 9 lutego 2024 roku.

2023 rok królika

Co nas czeka w Roku Królika?

Chiński Królik ceni rutynę, więc rok 2023 będzie dobrym rokiem dla osób, które są zmęczone nowymi wyzwaniami. Rok Królika to rok idealny dla wszystkich introwertyków.  Mimo że w tym roku będziemy szukać spokoju wewnętrznego, nie będzie to rok nudny. To dobry czas na samodoskonalenie i budowanie dyscypliny w dążeniu do celów. To również rok, w którym będziemy doceniać małe rzeczy, wyzbywać się negatywnych emocji i wzmacniać relacje międzyludzkie. W 2023 roku będziemy mieli okazję do głębokiej introspekcji. Osoby zestresowane będą mogły odpocząć, a introwertycy poczują się swobodnie, ponieważ nikt ich nie będzie do niczego zmuszał. Każdy będzie mógł poznać siebie i odkryć, czego tak naprawdę pragnie. 

Jaki będzie chiński rok 2023?

Rok Królika to także okazja do zacieśnienia więzi z innymi ludźmi. Warto rozwijać nowe relacje, ale też doceniać tych, którzy są już z nami. Będziemy uczyć się myśleć pozytywnie, koncentrować uwagę na małych przyjemnościach i podchodzić do wszelkich wyzwań stopniowo. Mniejszy poziom stresu będzie miał tylko pozytywny wpływ na nas. Rok 2023 to dobry moment na rozważne decyzje i skupienie się na własnym rozwoju. W nadchodzących miesiącach zachęcam do kształtowania dyscypliny i troski o siebie i swoich bliskich. To najlepsza inwestycja w przyszłość i przygotowanie na Rok Smoka, który będzie dużo bardziej intensywny.

Chiński Nowy Rok

Fot. Rod Ramsell on Unsplash

Rok Królika w żywiole wody to czas spokoju, harmonii i dobrej energii. Dla osób, które są zapracowane i zmęczone mnóstwem obowiązków, będzie to chwila wytchnienia. Wpływ miłego i przyjaznego Królika, który ma bardzo pozytywne nastawienie, będzie miał wpływ na pozostałe znaki chińskiego zodiaku. Będziemy przywiązywać większą uwagę do uprzejmości, wzajemnej pomocy i unikania niepotrzebnych konfliktów. Naszym priorytetem będzie poczucie bezpieczeństwa, stabilizacja i wzmocnienie więzi z rodziną i przyjaciółmi.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (36 głosów, średnia: 4,78 z 5)
zapisuję głos...