Rodzaje zmarszczek – jak z nimi walczyć?

Wspólnie z ekspertami opowiadamy o rodzajach zmarszczek, jakie pojawiają się na naszych twarzach, oraz o metodach walki z nimi. Ze względu na ich rozmieszczenie oraz przyczynę stosuje się odpowiednie nazewnictwo. Tak więc jeśli chcesz się dowiedzieć czym są i jak walczyć z liniami Wenus, chomikami, czy z liniami marionetki, zapraszamy do artykułu: Rodzaje zmarszczek – jak z nimi walczyć?

 Rodzaje zmarszczek - jak z nimi walczyć?

Rodzaje zmarszczek – Chomiki

Jednym z najczęstszych problemów, z którymi kobiety zwracają się do lekarzy medycyny estetycznej są bruzdy nosowo-wargowe. Faktycznie jest to jedna z bardziej wyraźnych zmian, które mogą wpływać negatywnie na nasz wygląd. Jednak samo wypełnienie bruzd nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Znacznie lepsze rezultaty może dać zabieg wolumetryczny, który pozwoli skorygować tzw. chomiki, czyli opadające policzki. Uniesienie ich wpłynie nie tylko na bruzdy nosowo-wargowe, ale pozwoli też wymodelować całą twarz, nadając jej młodszego wyglądu.

 U osób z widocznymi oznakami utraty gęstości i objętości skóry; przy zmianach owalu twarzy, sprawdzą się preparaty na bazie hydroksyapatytu wapnia, które po zaaplikowaniu wypełniają ubytki, modelują kontur oraz stymulują produkcję naturalnego kolagenu (np. Radiesse). Dobrym rozwiązaniem jest także lipoliza, która redukuje nadmiar tłuszczu. Skutkiem takiego zabiegu jest nie tylko wyraźne zmniejszenie zmarszczek i chomików, nawilżenie i poprawa jędrności skóry, ale też uniesienie owalu twarzy (w trakcie jednej sesji zabiegowej) – mówi dr. n. med. Cezary Pszenny z Time Clinic.

Rodzaje zmarszczek – Dolina łez

Taką nazwą określa się zagłębienie biegnące od wewnętrznego kącika oka w stronę policzka. Pogłębianie się doliny łez spowodowane jest przez stopniowy zanik tkanki podskórnej i wiotczenie skóry. Zwykle towarzyszy temu powstawanie coraz bardziej widocznych cieni pod oczami. W rezultacie twarz zaczyna nabierać zmęczonego i smutnego wyrazu.

 W procesie eliminacji cieni pod oczami warto zastosować zabieg karboksyterapii Fenix. Metoda ta polega na kontrolowanym wprowadzaniu dwutlenku węgla w okolice leczonego obszaru. Organizm w odpowiedzi na ten stan reaguje tworzeniem nowych naczyń krwionośnych, co ma wpływ na stan skóry. Takie  zwiększenie ukrwienia powoduje, że do skóry dostarczana jest większa ilość tlenu, jak i składników odżywczych. Dzięki temu możemy skutecznie pozbyć się cieni i obrzęków pod oczami oraz zregenerować zmęczoną skórę ” – mówi dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova.

Rodzaje zmarszczek – Kurze łapki

Zmarszczki w zewnętrznych kącikach oczu to właśnie kurze łapki. Powstają w rezultacie mrużenia oczu oraz uśmiechania się i zazwyczaj są pierwszymi zmianami pojawiającymi się na naszej twarzy. Warto jednak pamiętać, że często dodają nam uroku i nie zawsze powinniśmy szukać sposobów na ich wygładzenie.

Ważne jest, żeby osobie, która przychodzi do gabinetu uświadomić, że nie wszystko, co wydaje się jej problemem, defektem, może być tak odbierane przez otoczenie – mówi dr Katarzyna Kwarecka-Zając z Kliniki Kwarecka w Warszawie. Jeżeli to oko stanie się zbyt gładkie to nie będzie wyglądało naturalnie. Te delikatne zmarszczki potrafią dodać uroku, kobiecości, wdzięku i często wcale nie postarzają.

 

Rodzaje zmarszczek – Linie marionetki

Linie marionetki biegną od kącików ust ku brodzie. Z wiekiem, kiedy nasza skóra wytwarza coraz mniej kwasu hialuronowego i kolagenu, zmarszczki te stają się coraz bardziej widoczne nadając twarzy wyraz niezadowolenia.

 Profilaktyczne działanie, to regularne mezoterapie i peelingi. Stanowią one idealne wzmocnienie skóry, by radziła sobie w walce z czasem. Ciekawym rozwiązaniem jest peeling z komórkami macierzystymi. Jest on przeznaczony dla osób, które narzekają na zmarszczki, linie, bruzdy, utratę elastyczności i gęstości skóry. Peeling, dzięki zawartości AHA wpływa na szybką odbudowę włókien kolagenowych i elastynowych, pobudza skórę do odnowy, wyrównuje jej powierzchnię, a także wpływa na produkcję kwasu hialuronowego. Dodatkowa zawartość komórek macierzystych sprawia, że zabieg nie powoduje nieprzyjemnego pieczenia i podrażnienia, a pacjent podczas wykonywania peelingu czuje się komfortowo – mówi dr n. med. Cezary Pszenny z warszawskiej Kliniki Time Clinic.

 

Rodzaje zmarszczek – Linie Wenus

Zmarszczki i bruzdy występujące w obszarze szyi i dekoltu to właśnie linie Wenus. Podczas codziennej pielęgnacji często zapominamy o tych okolicach, skupiając się na twarzy. To duży błąd, ponieważ to właśnie szyja najczęściej zdradza nasz wiek.

 Przy tym problemie dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie peelingów fotodynamicznych, czyli połączenia peelingu z zabiegiem laserowym najnowszej generacji. Doskonale sprawdzają się przy odmładzaniu skóry i przywracaniu jej jędrności m.in. na szyi i dekolcie. Odpowiednio dobrany, pomoże poprawić elastyczność skóry oraz sprawi, że znów będzie ona gładka i promienna – mówi dr Małgorzata Żak z Time Clinic.

 

Rodzaje zmarszczek – Lwia zmarszczka

Pionowe, równoległe bruzdy między brwiami nazywane są lwią zmarszczką. Pojawiają się one w wyniku zbyt częstego marszczenia brwi (zazwyczaj robimy to czytając czy próbując się skupić). Kiedy jesteśmy młodzi, z reguły nie są one widoczne i dopiero kiedy dołączają do tego procesy starzenia (utrata jędrności i wiotczenie skóry), lwia zmarszczka zaczyna być naprawdę wyraźna.

 Aby wyeliminować ten problem proponuję pacjentom zastosowanie toksyny botulinowej. To preparat, który dzięki swoim specyficznym właściwościom powoduje odprężenie i zrelaksowanie mięśni twarzy, przez co zmarszczki mimiczne zostają wygładzone oraz nie powstają nowe – mówi dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova.

Rodzaje zmarszczek – Zmarszczki palacza

Zmarszczki palacza, czyli drobne linie ułożone promieniście wokół ust niestety nie dotyczą jedynie osób palących papierosy. Odpowiedzialny jest za nie mięsień okrężny ust i procesy starzenia się skóry. Początkowo widoczne są głównie w sytuacjach takich jak palenie papierosów czy picie przez słomkę. Z czasem stają się jednak widoczne nie tylko w momencie działania mięśnia, ale przez cały czas.

 Tzw. zmarszczki palacza możemy zredukować stosując Pellevé. To nieinwazyjny zabieg, który dzięki zastosowaniu fal o wysokiej częstotliwości doprowadza do wzmożonej produkcji kolagenu w skórze i zwiększenia jej napięcia. W efekcie skóra staje się bardziej gładka, a zmarszczki zostają wygładzone – mówi dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (129 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...