Rodzaje miłości, które doświadczysz w życiu

Mimo, że większość ludzi kojarzy miłość z romansem, istnieje mnóstwo różnych rodzajów miłości. Filmy zazwyczaj pokazują nam miłość romantyczną, gdzie dwie osoby wzajemnie szaleją na swoim punkcie i historia kończy się ślubem i gromadką małych dzieciaczków. Jednakże, istnieją także inne rodzaje miłości, których mogłaś doświadczyć, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

para zakochana

fot. freepik

1. Miłość platoniczna

Miłość nie zawsze musi w sobie zawierać element seksualny. Czy nie masz znajomych, których po prostu uwielbiasz? Jeśli zrobiłabyś wszystko dla swojej najlepszej przyjaciółki, ale jednak nie czujesz do niej przywiązania o charakterze seksualnym czy romantycznym, to właśnie jest miłość platoniczna.

2. Miłość niespełniona

Nikt nie chce, żeby jego miłość była niespełniona, ale zdarza się to bardzo często. Jeśli zakochałaś się w kimś, kto nie odwzajemniał Twoich uczuć, znasz ból, który łączy się z takim uczuciem, ale jest on częścią życia. Taka miłość pozwala Ci się nauczyć, jak radzić sobie z bólem i układać sobie plany na nowo.

3. Prawdziwa miłość

To właśnie miłość, którą oglądasz w filmach – kiedy dwoje ludzi poza sobą świata nie widzi. W takiej miłość, nie tylko jeden składnik tworzy uczucie. Kiedy jesteś naprawdę zakochana, u drugiej osoby uwielbiasz umysł, serce, ciało i duszę. To najsilniejszy rodzaj miłości, jaki istnieje i masz ogromne szczęście, jeśli możesz jej doświadczyć.

4. Miłość pożądania

Kręci Cię ten gorący facet, którego codziennie widujesz w autobusie, ale nie masz nawet pojęcia, jak ma na imię. Nie wiesz nic o jego osobowości, i szczerze mówiąc, w ogóle Cię to nie interesuje. W swojej głowie stworzyłaś jego tożsamość i to wystarczy. Tak naprawdę nie chcesz stworzyć z nim związku, chcesz posmakować tych wspaniałych ust!

5. Szczenięca miłość

To tymczasowa miłość, którą czujesz, kiedy ktoś Ci się bardzo podoba. Najczęściej ma miejsce, kiedy jesteś dzieckiem, bo wypełniona jest niewinnością. Każda z nas tego doświadczyła, przynajmniej w pewnym stopniu. Nazywa się ją szczenięcą miłością, bo wielbisz drugą osobę, tak jak mały piesek swojego właściciela.

6. Miłość nieosiągalna

Czy istnieją jakaś gwiazdy, z którymi marzysz o randce, chociaż są trzydzieści lat starsza, a Ty jesteś mężatką? To rodzaj nieosiągalnej miłości, której doświadczyła każda z nas. Pomimo tego, że wiemy, że to praktycznie niemożliwe umówić się z filmową gwiazdą, nie powstrzymuje nas to od całodziennych marzeń. Są tak cholernie doskonali, że jak mogłybyśmy się powstrzymać? To w końcu ludzka natura.

7. Miłość do własnej osoby

Czy nie kochasz tego, jak niesamowitą osobą jesteś? Jeśli tak nie uważasz, to czeka Cię trochę pracy. Wszystkie słyszałyście o tym, jak ważne jest kochać samą siebie, zanim pokocha się kogoś innego. Jeśli nie jesteś fanką własnej osoby, to zacznij wypisywać swoje wszystkie wspaniałe cechy. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że jest świetna – zaufaj nam, naprawdę jesteś!

Miłość jest tym, co sprawia, że świat się kręci. Których z rodzajów miłości do tej pory doświadczyłaś?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (195 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...