Rodzaje dekoltów – jak dobrać do nich biustonosz?

Rodzaje dekoltów, które najczęściej wybieramy to: popularny serek, łódka, prostokąt, głęboki okrągły czy w kształcie litery V. Podstawą dobrej stylizacji jest tutaj także właściwe dobrany biustonosz, który nie może być ani za mały, ani za duży. Należy zwrócić uwagę, aby obwód dobrze przylegał do ciała, a miseczki nie spłaszczały piersi, ani od nich nie odstawały. Jak dobrać biustonosz i łączyć go z dekoltem i krojem bluzki czy sukienki, aby wydobyć zalety naszej figury a także ładnie zaprezentować się w ubraniu podpowiadają stylistki Lupoline. Mariola Hundziak, Marketing Director Lupoline: „Zakładając bieliznę zastanawiamy się z reguły nad kolorem, nie zawsze zwracając uwagę na krój. Odpowiedni dobór kroju pozwoli nie tylko pozostawić biustonosz w ukryciu, ale także pozwoli podkreślić walory naszego ciała oraz stroju.”

Rodzaje dekoltów  – dobór biustonosza

Rodzaje dekoltów - odkryte ramiona

Rodzaje dekoltów – odkryte ramiona

Asymetryczny dekolt, odkryte ramię, bądź ramiona, koszulka na cienkich ramiączkach

Sytuacja jest prosta – tam, gdzie nie chcemy, aby pojawiły się ramiączka biustonosza musimy zastosować modele z odpinanymi ramiączkami. Najlepiej spiszą się usztywniane bardotki z silikonowym paskiem zabezpieczającym przed zsuwaniem się biustonosza. Kobiety obdarzone pełnym dekoltem powinny zrezygnować z modeli obszytych  silikonem w górnej krawędzi, ponieważ obcisła lamówka może odznaczać się na ciele i tworzyć nieestetyczne fałdki.

Rodzaje dekoltów - dekolt łódka

Rodzaje dekoltów – dekolt łódka

Dekolt w serek

Dekolty trójkątne wydają się proste i uniwersalne dla każdej figury. Praktycznie większość biustonoszy świetnie sprawdzi się pod bluzką z takim wykończeniem. Oczywiście im głębszy dekolt, tym większa potrzeba dobrania odpowiedniego push-upa, z obniżonym łączeniem miseczek.

Rodzaje dekoltów - dekolt prostokąt

Rodzaje dekoltów – dekolt prostokąt

Dekolt łódka

Podobnie jak trójkątny, umożliwia wykorzystanie większości krojów staników. Chyba, że jest wyjątkowo szeroki, kiedy będzie wymagał użycia biustonosza z odpinanymi ramiączkami.

Rodzaje dekoltów - dekolt V

Rodzaje dekoltów – dekolt V

Prostokąt

Prostokątne dekolty doskonale wyglądają z bardotkami i balkonetkami – biust jest podniesiony ładnie do góry, a niskie miseczki nie będą wystawać spod bluzki po bokach.

Koszula i żaboty

Niby sprawa prosta, a jednak koszule często sprawiają dużo kłopotów kobietom szczególnie hojnie obdarzonym przez naturę. Duży biust może powodować rozchodzenie się koszuli – paradoksalnie dobrze pod koszulą spisze się push-up, ponieważ zbiera i podnosi biust, korzystnie zmieniając miejsca, w których guziki łączą brzegi ubrania. Z kolei koszula żabotowa – optycznie powiększająca górne partie ciała – nie powinna być łączona z push-upem, aby dodatkowo nie obciążać sylwetki.

Bielizna lookbook Lupoline (4)

Bielizna lookbook Lupoline (2)

Bielizna lookbook Lupoline (3)

Bielizna lookbook Lupoline (1)

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (219 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. martucha180  7 grudnia 2016 23:43

    Rysunki sukienek i dekoltów najbardziej przemawiają!

    Odpowiedz
  2. stokrotkapolna  1 stycznia 2017 14:00

    Warto wiedziec

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany