Rocznica ślubu w domu? Przez kwarantannę to norma. Mamy dla Ciebie 5 prostych pomysłów na urozmaicenie tego dnia

Wielka Kwarantanna wywołana światową pandemią koronawirusa pokrzyżowała plany wielu z nas. Oprócz poważnych problemów zawodowych, zmagamy się także z nudą i rutyną, ponieważ musieliśmy zapomnieć o dawno zaplanowanych wyjazdach, wyjściach do kina, do teatru i na spotkania z przyjaciółmi. W tej sytuacji warto pokusić się o trochę kreatywności i nie odpuszczać wypadających w tym czasie okazji, takich jak choćby rocznica naszego ślubu, lecz dostosować sposób ich obchodzenia do okoliczności. Mamy dla Was 5 pomysłów na przyjemne spędzenie czasu i uczczenie małżeńskiego stażu w zaciszu własnego domu!

Istnieje wiele wspaniałych sposobów na uczczenie rocznicy ślubu. Większości z nich nie jesteśmy jednak w stanie zrealizować w obecnej rzeczywistości. Dla wszystkich par, które martwią się o to, jak spędzić ten wyjątkowy dzień, przygotowaliśmy więc 5 alternatywnych sposobów, dzięki którym rocznica ślubu w domu ma szansę stać się niezapomnianym dniem. Zapraszamy po inspiracje!

rocznica ślubu w domu

źródło: www.unsplash.com

Rocznica ślubu w domu? Przez kwarantannę to norma. Mamy dla Ciebie 5 prostych pomysłów na urozmaicenie tego dnia

 

1. Odtwórzcie swój pierwszy taniec

Rocznica ślubu w domu

www.unsplash.com

W długoletnich związkach fizyczna bliskość i powracanie do wspólnych szczęśliwych chwil stają się ważnymi środkami podtrzymywania miłosnej iskry. Doskonałym pomysłem na domową rocznicową randkę, który pozwoli zadbać o obie te sfery jest podjęcie próby odtworzenia pierwszego tańca, jaki zaprezentowaliście gościom na swoim weselu. Jeśli wciąż macie swoją suknię ślubną i Jego garnitur (i oczywiście jesteście w stanie się w nie zmieścić), spróbujcie wystąpić w nich bez publiczności. Przekonacie się, że dźwięki znajomej muzyki obudzą dawne wspomnienia, a Wy będziecie świetnie się bawić przypominając sobie poszczególne piruety i figury.

 

2. Napiszcie do siebie krótkie liściki i odczytajcie je

www.unsplash.com

Świetnym pomysłem na romantyczny gest, który spodoba się absolutnie każdej osobie jest napisanie sobie nawzajem kilku przyjemnych słów i odczytanie ich na głos. Zastanówcie się, co najbardziej lubicie w Waszej drugiej połówce i spróbujcie to zapisać. Opiszcie, który dzień z nią wspominacie najlepiej. Odpowiedzcie na pytanie o to, co urzekło Was w partnerze, gdy spotkaliście go po raz pierwszy. A jeśli żadne z Was nie ma talentu do opowiadania o swoich uczuciach na piśmie, przygotujcie miseczkę z pytaniami, a później losujcie je i odpowiadajcie na nie na zmianę. Zapiszcie na karteczkach pytania takie jak: „Za co kochasz Go/Ją najbardziej?”, „Jaka jest Jego/Jej największa zaleta?”, „Jaka jest najmilsza rzecz jaką dla Ciebie zrobił/zrobiła?”, „Gdzie chciałabyś/chciałbyś zabrać Was na romantyczną randkę?” etc. Takie proste zabawy sprawdzają się najlepiej!

 

3. Urządźcie biwak w ogródku, na balkonie albo… na środku pokoju

Rocznica ślubu w domu

www.unsplash.com

Wprawdzie wiele obostrzeń zostało ostatnio poluzowanych, ale wiele z nas nie jest przekonanych do wyruszenia w dalsze wojaże. Szczególnie, że nawet na plaży musimy nosić na twarzach maseczki. Zaimprowizujcie więc udawany wypad na biwak, rozbijając namiot w swoim ogrodzie, na balkonie albo… na środku salonu. Nie musicie w nim spać. Koniecznie zabierzcie jednak latarki, termos z kawą i koszyk z przekąskami. Powspominajcie swoje najlepsze wypady. W tle możecie włączyć nagranie z dźwiękami żab nad jeziorem lub słonecznej polany.

 

4. Zróbcie przegląd starych wspólnych zdjęć i filmików

www.unsplash.com

Nic tak nie uruchamia pozytywnych emocji jak wspólne oglądanie zdjęć ze szczęśliwych dni i filmów z wakacyjnych wojaży. Usiądźcie z kieliszkiem wina i wyciągnijcie zdjęcia z polaroida, puśćcie przegląd slajdów na telewizorze, powyciągajcie stare bilety z muzeów, kina czy kopalni soli. Postarajcie się przypomnieć sobie najlepsze anegdotki z tych dni i powspominać najbardziej urzekające momenty a nawet pierwszą randkę czy teksty na podryw, którymi raczył Cię Twój małżonek. 

 

5. Zamówcie sobie kolację z najlepszej restauracji

www.unsplash.com

W ten wyjątkowy dzień nie powinniście tracić czasu na samodzielne gotowanie. Wysiłek i bałagan w kuchni odbiorą Wam część frajdy i przyjemności płynącej z jedzenia posiłku. Zamiast tego zamówcie więc coś dobrego z porządnej restauracji. Wiąże się to z pewnymi kosztami, ale przecież taki dzień obchodzi się tylko raz w roku! W oczekiwaniu na kolację przygotujcie stół ze świecami, wyjmijcie najlepszą porcelanę i pękate kieliszki do wina. Jeśli jesteście szczęściarzami i macie swój taras, koniecznie wystawcie tam stół.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (129 głosów, średnia: 4,50 z 5)
zapisuję głos...