Co robić latem w mieście? – 6 sprawdzonych pomysłów dla par, singli i rodzin

Wyczekiwany urlop dopiero we wrześniu wraz z nadejściem ofert last minute? A może nie wiesz, jak poza zapisaniem na półkolonie lub wysłaniem na wieś do dziadków zaplanować czas dzieciom, które wkrótce rozpoczną wakacje? Oto jak można spędzać letnie popołudnia i wieczory w mieście i świetnie się bawić.

fot. Le Grand

Mało kto może wyjechać na wakacje dłuższe niż dwa tygodnie, a czasem trzeba zadowolić się jeszcze krótszymi wyjazdami. Na szczęście każde miasto ma latem coś do zaoferowania. Warto najpierw zrobić małe rozeznanie i dowiedzieć się, kiedy organizowane są m.in. koncerty plenerowe, pikniki rodzinne lub inne wakacyjne atrakcje dla dzieci i dorosłych, w jakich godzinach czynne są miejskie baseny, muzea czy centra rozrywki. Niezależnie od ilości lokalnych wydarzeń należy pamiętać, że udane wakacje można spędzić nawet w mieście, i to na wiele sposobów.

fot. Le Grand

Piknik w parku

Duży koc, koszyk z prowiantem, gry i zabawy z dziećmi, spotkanie z przyjaciółmi i przede wszystkim wakacyjne nastroje. Dla najmłodszych można urządzić tor przeszkód, rozłożyć domek-namiocik, w którym będą mogli się bawić lub zaproponować konkurs robienia największej bańki mydlanej. Dorośli mogą powspominać stare czasy oglądając albumy ze zdjęciami, zjeść małe co nieco czy zwyczajnie poleniuchować na trawie.

Wieczór z planszówkami

Przed komputerem i przenośnymi urządzeniami spędzamy zatrważającą ilość czasu. Jeśli lubimy gry komputerowe, to latem warto zamienić je choć na chwilę na… gry planszowe. Na rynku możemy znaleźć olbrzymi wybór planszówek – od gier strategicznych, przez takie, które opierają się na filmowych i serialowych motywach lub różnych okresach w historii Polski np. czasach PRL-u, po gry dla najmłodszych jak i tylko dla dorosłych. Uwaga, planszówki naprawdę wciągają!

Wycieczka rowerowa

Nic tak nie odpręża i relaksuje jak jazda na rowerze. A kiedy jeszcze możemy wybrać się na kilkugodzinną wycieczkę w większym gronie, świetna zabawa murowana. Dobrze wcześniej wytyczyć sobie najdogodniejszą trasę z dala od centrum miasta i korków, a bliżej natury. Po mieście najlepiej jeździć na pięknych i stylowych rowerach miejskich jak np. Le Grand, natomiast na dłuższe trasy między miastami warto wybrać wygodny rower trekkingowy np. Kross.

Mini plaża nad rzeką

Marzy ci się wieczór na plaży w środku pracowitego tygodnia, choć nie mieszkasz nad morzem? W wielu miastach powstają nad rzeką (i nie tylko!) małe plaże, które cieszą się sporą popularnością, gdy tylko zrobi się cieplej. W większych miejscowościach takich miejsc powstaje sporo. Zamiast więc spędzać popołudnie w domu przed telewizorem lub czytać w sieci o kolejnych ekscytujących wakacjach gwiazd, lepiej wybrać się, nawet samemu, z książką pod pachą, na miejską plażę.

Kino w plenerze

Kolejna opcja na ciepły, letni wieczór to obejrzenie filmu „pod chmurką”. Organizatorzy takich miejskich wydarzeń dbają zarówno o jak najciekawszy repertuar, ale także formę filmowych spotkań w plenerze – organizowane są już projekcje na dachach budynków, wyspach i mini plażach, czy tzw. kino samochodowe. Start, gdy tylko zrobi się wystarczająco ciemno. Warto zabrać ze sobą koc i poduszkę.

Nieznane oblicze miasta

Wyjeżdżając do innej miejscowości w celach wypoczynkowych niemal zawsze sprawdzamy tamtejsze atrakcje turystyczne i ciekawe rzeczy, które można tam zobaczyć. Warto w lecie spróbować spojrzeć na swoje miasto „oczami turysty”. Może się wówczas okazać, że wielu ciekawych miejsc jeszcze nie widzieliśmy albo ich poznanie odkładaliśmy na bliżej nieokreśloną przyszłość, bo przecież „zawsze mamy blisko”. Kiedy więc je zobaczyć, jak nie w lecie?

Propozycji na spędzenie wakacji w mieście jest znacznie więcej. Warto sprawdzać strony miejskich serwisów i orientować się w lokalnych wydarzeniach, a nawet urządzić nieraz burzę mózgów w domu czy na ploteczkach z przyjaciółką – nigdy nie wiadomo, kiedy ktoś wpadnie na świetny pomysł, który warto będzie zrealizować. I pamiętajmy, że udane lato gwarantuje nie zasobność portfela, ale głównie to z kim i w jaki sposób je spędzamy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (161 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...