River Island – LIZ BLACK FOR DESIGN FORUM w Polsce pod koniec września!

Zimą 2014 River Island kontynuuje współpracę z brytyjskimi projektantami mody. W poprzednich latach dla marki tworzyły takie nazwiska jak Eudon Choi, Katie Eary, czy Joseph Turvey. River Island z dumą informuje, że do tego grona dołączyła Liz Black.

River Island jesieN-zima 20142015 - LIZ BLACK FOR DESIGN FORUM

Podczas tworzenia kolekcji dla River Island, Liz Black czerpała inspirację z historii rosyjskiej księżniczki Anastazji. Postać najmłodszej córki ostatniego władcy imperialnej Rosji, cara Mikołaja II owiana jest tajemnicą. Anastazja prawdopodobnie zginęła w tragicznych okolicznościach, ale wiele osób nadal wierzy, że szczęśliwie ocalała. Black poruszona starą legendą, nawiązuje do krojów i kolorystyki noszonych przez rosyjską arystokrację na początku XX wieku.

Symbolem kolekcji jest noc. Paleta kolorów jest ciemna, waha się od czarnego po granatowy z elementami błękitu i szarości. Srebrne, metaliczne detale pokrywają tkaniny blaskiem przypominającym światło księżyca. Doświadczenie Liz w projektowaniu grafik, pozwoliło jej stworzyć wyjątkowy wzór, dedykowany wyłącznie tej kolekcji, który konsekwentnie powtarza się na wielu jej elementach.

Rękawy nowoczesnego płaszcza zdobią obszerne, futrzane mankiety. Przypominają nieco tradycyjne rosyjskie mufki, czyli rodzaj tunelu, który chroni ręce przez zimnem. Konstrukcja sukni została zbudowana na bazie gorsetu, gdyż zgodne z legendą, to właśnie wszyte w niego szlachetne kamienie uratowały Anastazję przed tragicznym atakiem.

Owalna kopertówka z elegancką, metaliczną aplikacją ma przypominać bogato zdobione, słynne carskie jaja Faberge, których imponującą kolekcję posiadała rodzina królewska. Paski ciętej laserowo skóry* pojawiają się na sukienkach i butach.

“Do River Island trafiłam, podczas mojej pierwszej wizyty w Londynie i kupiłam znaczenie więcej niż było w planach! Wtedy nie mogłam nawet podejrzewać, że 14 lat później zostanę poproszona o zaprojektowanie specjalnej kolekcji właśnie dla tej marki. Praca z zespołem River Island była fantastycznym doświadczeniem i z profesjonalnego punktu widzenia, dała mi dużo satysfakcji”. LIZ BLACK

Kolekcja składa się z 9 modeli ubrań oraz akcesoriów. Zapowie ją krótki film, wyreżyserowany przez Mary Nighty, którego premiera odbędzie się we wrześniu, podczas organizowanego w trakcie londyńskiego tygodnia mody wieczoru ‘Fashion Film’.

‘Fashion Film’ to inicjatywa British Fashion Council oraz River Island. W tym roku będziemy świadkami szóstej edycji, w nieco odmienionej, rozwiniętej formie. We wrześniu 2014 kolekcja wejdzie do sprzedaży w wybranych sklepach River Island na całym świecie. Klienci będą ją mogli kupić również w  sklepie internetowym na www.riverisland.com . Ceny będą wahać się od 150zł do 600zł.

Absolwentka Central St. Martin’s College, Liz Black w roku 2010 stworzyła luksusową markę dla kobiet. Projektantka była wielokrotnie wyróżniana, między innymi przez redaktorkę mody Sarę Maino. Jest również laureatką konkursu Fashion Fringe. Ostatnio została nominowana do nagrody Scottish Fashion Awards, w kategorii ‘Creative Excellence’. Jedną z jej sławnych klientek jest Lady Gaga.

 #LizBlackforRIDF

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (181 głosów, średnia: 4,40 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  17 września 2014 09:07

  Ładne, chociaż brakuję ożywczych kolorów.

  Odpowiedz
 2. martucha180  17 września 2014 15:27

  Nie dla mnie.

  Odpowiedz
 3. bbo  17 września 2014 15:35

  Pięknie, ale ponuro…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany