Richard Quinn Print Studio –  unikatowe miejsce dla pasjonatów mody

Projektant Richard Quinn, znany z kolekcji opartych na kolorowych motywach i kwiecistych wzorach, niedawno ogłosił otwarcie Richard Quinn Print Studio w Londynie. Co to oznacza dla początkujących projektantów mody i miłośników jego zachwycających projektów?

Richard Quinn Print Studio –  unikatowe miejsce dla pasjonatów mody

kolaż własny redakcji, mat. pras.

Zobacz także: Bajkowy pokaz Evy Minge

Richard Quinn – fan nowoczesnych technologii

 

Laureat międzynarodowej nagrody 2017 H&M Design Award znalazł się na liście 100 osób o największym wpływie na kulturę w 2017 roku według magazynu Dazed. Od dawna jest fanem nowych technologii, które z powodzeniem wykorzystuje w swojej pracy. Teraz Quinn ogłosił otwarcie własnego studia drukowania na tekstyliach, które nie tylko świadczy usługi druku sublimacyjnego oraz tradycyjnego sitodruku, ale w którym będą odbywać się warsztaty związane z wykorzystywaniem wspomnianych technologii.

Richard Quinn Print Studio –  unikatowe miejsce dla pasjonatów mody

Richard Quinn Print Studio

Richard Quinn Print Studio: jedyne takie miejsce w Londynie

Richard Quinn Print Studio mieszczące się w londyńskiej dzielnicy Peckham to miejsce wyjątkowe. Nie jest to zamknięta pracownia mistrza, ale mogą z niej skorzystać również studenci i początkujący twórcy mody. Projektant chce bowiem wspierać uczących się artystów poprzez oferowanie niedrogich usług drukowania oraz warsztatów edukacyjnych. W studiu będzie można zasięgnąć profesjonalnej porady z zakresu różnorodnych technik drukowania, tuszy, tekstyliów oraz alternatywnych materiałów od samego mistrza lub jego doświadczonych techników.

Na miejscu studenci i projektanci będą mogli skorzystać z cyfrowej drukarki sublimacyjnej Epson SureColor SC-F9200, współpracującej z dwoma ręcznymi liniami sitodruku. Urządzenie pozwala uzyskać żywe kolory, a także wyprodukować wzory cechujące się drobnymi detalami, a przede wszystkim – przy trwałości równej tradycyjnym metodom – błyskawicznie skraca proces powstawania kolekcji –  od projektu do gotowych ubrań haute-couture. To właśnie dzięki niemu, artyści modowi po stworzeniu wybranego przez siebie wzoru na dowolnym materiale, mogą go wydrukować i wyprodukować ubiór w zaledwie kilka godzin. Na świecie w tym momencie nie ma podobnego studia, miejsca prowadzonego przez  projektanta dla innych projektantów oraz miłośników mody.  Efekty prac Richarda Quinna i tych wykonanych w studiu przez innych twórców, można śledzić na Instagramie @rqstudio.

Richard Quinn Print Studio – unikatowe miejsce dla pasjonatów mody

Richard Quinn Print Studio

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (167 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...