Rewitalizacja skóry jesienną porą

Każda pora roku, także i jesień może mieć zarówno zbawienny, jak i negatywny wpływ na naszą skórę. Wszystko zależy od warunków atmosferycznych, naszego stanu zdrowia i samopoczucia. O ile na pogodę wpływu nie mamy, o tyle o dobry stan ciała i ducha możemy zatroszczyć się sami. Pomocy warto szukać w gabinetach medycyny estetycznej.

Kobieta

Jesień to dobry czas na wykonywanie wszelkich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Do różnego rodzaju kuracji dołączają zabiegi, którym nie można było poddawać się latem i z których trzeba będzie zrezygnować mroźną zimą. Ponadto przed nami, w perspektywie, zabawy andrzejkowe, święta, wieczór sylwestrowy i karnawał. Warto zadbać o wygląd już teraz, by w czasie uroczystości zachwycać urodą i zarażać optymizmem.

Mezoterapia – właściwe nawilżenie

Przesuszoną skórę twarzy, szyi i dekoltu, pamiętającą jeszcze skutki nadużywania letniego słońca pozwoli skutecznie zregenerować zabieg z kwasem hialuronowym. Jest to związek naturalnie występujący w organizmie i odpowiadający, między innymi, za prawidłowe napięcie, nawilżenie i elastyczność skóry. Z wiekiem, gdy produkcja kwasu hialuronowego, a wraz z nim także kolagenu, elastyny i sebum, znacznie spada, na skórze zaczynają pojawiać się zmarszczki, staje się ona wiotka i sucha. Przywrócić prawidłowy poziom nawilżenia pomoże jednak mezoterapia. – Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu w skórę małych dawek odpowiednio dobranego preparatu regenerującego – wyjaśnia dr Dorota Krzyżanowska-Gernand z NZOZ Przychodnia Lekarska MEDICA. – Jednym z najczęściej polecanych preparatów do zabiegu mezoterapii jest właśnie kwas hialuronowy. Można go podawać śródskórnie w postaci niewielkich grudek, nieco głębiej – linijnie lub płytko w naskórek, wykonując dużą liczbę nakłuć. Dla lepszego efektu mezoterapię poleca się wykonywać w serii, na przykład co 2 – 4 tygodnie – dodaje lekarz. Efektem zabiegu jest wygładzona, bardziej napięta i jędrna skóra.

Polecane preparaty

Przy wyborze produktów do zabiegów mezoterapii i wypełnień lekarz powinien kierować się rodzajem skóry i defektów estetycznych powstałych u pacjenta, a także jakością, trwałością i bezpieczeństwem stosowanych preparatów – wyjaśnia ekspert z NZOZ Przychodnia Lekarska MEDICA. – Wśród produktów zawierających kwas hialuronowy na szczególną uwagę zasługują Teosyal Meso i Teosyal Redensity [I] szwajcarskiego producenta Teoxane. To preparaty zawierające nieusieciowany kwas hialuronowy, przeznaczony do zabiegu mezoterapii. Teosyal Redensity [I] oprócz kwasu hialuronowego zawiera także kompleks odnawiający skórę. Oba produkty odznaczają się wysoką jakością iskutecznością – mówi dr Dorota Krzyżanowska-Gernand.

Od ogółu do szczegółu

Pamiętajmy jednak, że jak w innych sferach życia, tak w przypadku pielęgnacji skóry, sprawdza się ogólna zasada: lepiej zapobiegać niż leczyć. Medycyna estetyczna to również medycyna profilaktyczna. – Wizyta u lekarza medycyny estetycznej nie sprowadza się tylko do oceny defektu urody i jego „naprawienia”, ale również do dokonania oceny ogólnego stanu zdrowia – wyjaśnia ekspert. – Zadaniem lekarza jest udzielenie porad dotyczących zdrowego stylu życia, pomoc w wyborze diety, ewentualnym dobraniu suplementów czy też, jeśli to konieczne, polecenie wykonania badań kontrolnych i skorzystania z dodatkowych konsultacji specjalistycznych – dodaje dr Dorota Krzyżanowska-Gernand.

Zadbajmy o usta

W okresie przygotowań do zabawy andrzejkowej, świąt czy balu sylwestrowego zabiegi rewitalizujące i odbudowujące skórę sprawdzają się w szczególności. W tym okresie w gabinetach wzrasta również zainteresowanie zabiegami nawilżania i wypełniania ust – Tuż przed nadejściem zimy pacjentki częściej rozważają możliwość korekty ust wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego lub nawilżenia ich preparatami nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Po zabiegu usta zyskują na atrakcyjności, a długotrwały efekt nawilżenia jest z zadowoleniem przyjmowany przez pacjentki – wyjaśnia lekarz. W ten sposób możemy przygotować usta nie tylko na nadejście mrozów, ale także na czas zabaw, podczas których zachwycimy wszystkich pięknym, olśniewającym wyglądem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (153 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...