Reumo TERAPIA – nowy standard leczenia bólu stawów

Żel Reumo TERAPIA z mentolem jako wyrób medyczny ma za zadanie leczyć, łagodzić  i zapobiegać: bólom stawów występującym w trakcie zmian zwyrodnieniowych, neuralgiom różnego pochodzenia, zespołom bólów pourazowych bez złamań. Jego stosowanie warto rozpocząć również wtedy, gdy jesteśmy po zabiegu wszczepienia endoprotezy dużego stawu, kiedy odczuwamy dolegliwości wynikające z przetrenowania albo reumatycznego zapalenia stawów.

REUMO_terapia_Zel

 

Żel Reumo TERAPIA z mentolem firmy Nes Pharma to nowa możliwość leczenia bólu, również u chorych zmuszonych do zażywania doustnych form NLPZ. Nie naraża chorych na działania niepożądane związane z kuracją działającymi miejscowo żelami i maściami z grupy NLPZ (zawierającymi na przykład ketoprofen, naproxen, diclofenac lub ibuprofen). Jest bezpieczny w połączeniu z innymi lekami.

Jego wyjątkowa skuteczność jest wynikiem synergii działania poszczególnych składników żelu i sposobu aplikowania. Wmasowuje się go w bolące miejsce aż do pierwszych oznak wchłonięcia. Podczas nakładania na skórę nie lepi się i nie gęstnieje.  Jego żelowa, nowatorska konsystencja ułatwia aplikację i wzmaga fizjoterapeutyczne działanie masażu na mięśnie.

W jego skład wchodzą olejki eteryczne  i ich pochodne o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, miorelaksacyjnym oraz regenerującym (goździkowy, eukaliptusowy, anyżowy, tymiankowy, lawendowy, rozmarynowy, kosodrzewinowy, cynamonowy, kubebowy) – skomponowano je tak, aby wzajemnie potęgowały efekt swojego działania.

Unikalny skład żelu oparto na sprawdzonej, ponad stuletniej recepturze opracowanej przez Grzegorza Mendla, twórcę współczesnej genetyki.

Należy dodać, że żaden ze składników żelu nie osiąga stężeń farmakologicznych, jednak wspomniany efekt synergii składu i sposobu aplikacji powoduje pojawienie się pożądanych rezultatów terapeutycznych. Dzięki temu preparat Reumo TERAPIA jest
w pełni bezpieczny, można go długotrwale stosować oraz łączyć z innymi lekami.

Żel Reumo TERAPIA należy wcierać kilka razy dziennie (na przemian ruchami kolistymi
i posuwistymi), stosując za każdym razem ok. 2-3 cm żelu. Warto stosować preparat również przez kilka dni po ustąpieniu najbardziej dokuczliwych objawów.

Tuba zawierająca 75 g kosztuje w aptece ok. 18 zł.

Żelu nie można stosować na rany z przerwaniem ciągłości skóry. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią albo się nasilą, należy zasięgnąć porady lekarza.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (84 głosów, średnia: 4,37 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Incepcja  13 lutego 2012 09:25

    hmmm ciekawe. Mi żadne maści nie pomagają na ból stawów więc pędzę do apteki.

    Odpowiedz
  2. m258  13 lutego 2012 10:39

    mnie też wszystko boli w stawach mimo młodego jeszcze wieku… ale zwykle na zmianę pogody i jak jest deszczowa aura… jakoś wytrzymuje bez leków, choć czarno to widzę jak lat będzie przybywać 🙁

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany