Resurfacing – nowoczesny peeling laserowy. Poznaj jego moc!

Jesteś rozczarowana niską skutecznością mikrodermabrazji, a peelingi chemiczne, bazujące na kwasach TCA, pirogronowym czy migdałowym, odstraszają Cię swoją inwazyjnością? Wypróbuj bezpieczny i dużo bardziej efektywny peeling laserowy – resurfacing!

Wraz z zakończeniem lata zmęczona słońcem skóra twarzy staje się zwykle wyraźnie zwiotczała. Mocniej uwidaczniają się na niej przebarwienia, zmarszczki, bruzdy, a nawet stare potrądzikowe blizny. Na szczęście jesienne miesiące stwarzają idealne warunki do walki z oznakami fotostarzenia i innymi zmianami skórnymi. Przez wzgląd na słabe promieniowanie UV oraz optymalne temperatury, są doskonałym czasem na wykonywanie zabiegów frakcyjnych. W tym okresie warto zdecydować się szczególnie na resurfacing, czyli peeling laserowy precyzyjnie wygładzający i ujędrniający skórę twarzy przy użyciu ultranowoczesnej technologii Fotona VSP.

peeling laserowy Resurfacing

Resurfacing – nowoczesny peeling laserowy

Na czym polega resurfacing – peeling laserowy Fotona?

Istnieją trzy wersje resurfacingu w technologii Fotona VSP: Lekkie Złuszczanie (Light Peel), Średnie Złuszczanie (Medium Peel), nazywane też Peelingiem Las Vegas, i Głębokie Złuszczanie (Deep Peel). Wszystkie wykonywane są przy użyciu innowacyjnych głowic frakcyjnych, wytwarzających na skórze serię mikroskopijnych uszkodzeń, które następnie są szybko pokrywane przez otaczające je, nieuszkodzone tkanki. Mikrouszkodzeń dokonuje wiązka laserowa Er:YAG o długości fali świetlnej 2940nm.

resurfacing - peeling laserowy Fotona

 

Który rodzaj peelingu wybrać?

Lekkie Złuszczanie jest  polecane pacjentom, którym zależy na krótkim okresie regeneracji. Parametry aparatu Fotona są ustawiane do zabiegu tak, by oddziaływać minimalnie ablacyjnie na powierzchniowe warstwy skóry. Taki peeling laserowy jest dzięki temu równie mało inwazyjny, co zwykła mikrodermabrazja diamentowa, a jego jedynym skutkiem ubocznym jest jednodniowe, delikatne zaczerwienienie skóry twarzy. Lekkie Złuszczanie można przeprowadzić również przy użyciu większej szerokości impulsu. Wykorzystuje się wtedy głęboki efekt termalny, stymulujący produkcję kolagenu, a co za tym idzie, poprawiający sprężystość skóry. Zaczerwienienie może się wówczas utrzymywać do trzech dni po zabiegu.

 

Średnie Złuszczanie przynosi bardziej widoczny efekt kliniczny, ale wiąże się z dłuższym okresem rekonwalescencji. Samo łuszczenie się skóry rozpoczyna się dopiero w ciągu 2-5 dni od wykonania zabiegu. Po tym czasie na skórze pojawia się lekkie zaczerwienienie, zaś po jego ustąpieniu skóra nabiera lekko brązowego „opalonego” odcienia.

 

Głębokie Złuszczanie zapewnia najbardziej wyraźne efekty kliniczne uzyskane dzięki ablacji do warstwy papilarnej skóry właściwej. Już jeden zabieg pozwala osiągnąć rezultaty równające się 10 mikrodermabrazjom! Laser wytwarza bowiem od kilkudziesięciu do nawet kilkuset kolumn uszkodzeń okalanych zdrową skórą. Po zabiegu u pacjentek występuje bardzo silne zaczerwienienie, nazywane „czerwienią pomidora”, które zaczyna powoli ustępować około 5. dnia po zabiegu i zwykle znika po mniej więcej 10 dniach. Obszary skóry poddane wyjątkowo intensywnej terapii mogą jednak pozostać zaczerwienione nawet do 3 miesięcy (w rzadkich przypadkach do 6 miesięcy).

resurfacing peeling laserowy Fotona - efekty

Ujędrnianie skóry (dzięki uprzejmości A. Gaspar)

 

Najefektywniejszy rodzaj peelingu frakcyjnego

Resurfacing to nie tylko dużo bardziej precyzyjna metoda usuwania wierzchniej warstwy skóry niż peelingi mechaniczne i chemiczne, ale także jedna z najskuteczniejszych form peelingu frakcyjnego. Klasyczne nieablacyjne zabiegi tego typu pozostawiają w skórze duże ilości drobinek złożonych z gorących, martwych pozostałości po poddawanej leczeniu tkance. Nadmiar promieniującego z nich ciepła zostaje wówczas uwięziony w skórze, co wywołuje silny ból i dyskomfort. Głowica frakcjonująca Fotony natychmiast usuwa zaś gorące resztki tkanki ze skóry, niwelując ból i znacznie przyśpieszając rekonwalescencję. Czyste mikrokanaliki mają tę samą strefę oddziaływania cieplnego, co mikrokanaliki po nieablacyjnym zabiegu frakcyjnym, ale nie powodują irytacji i obrzęku. Peeling laserowy przy użyciu frakcjonującej głowicy Fotony zamyka więc i regeneruje mikrokanaliki o wiele szybciej niż w ma to miejsce przypadku tradycyjnych nieablacyjnych technik. Dodatkowo podczas zabiegu w razie potrzeby stosuje się znieczulenie w postaci kremu lub miejscowych blokad nerwów. 

resurfacing peeling laserowy Fotona - efekty

Ujędrnianie skóry na linii żuchwy (dzięki uprzejmości dr D. Maletic)

 

 Peeling laserowy po zabiegu – Na jakie rezultaty można liczyć?

Resurfacing zwiększa gęstość skóry i wyraźnie ją ujędrnia, gwarantując poprawę jej kondycji. Efektywnie niweluje zmarszczki, blizny, przebarwienia oraz mikrouszkodzenia wywołane nadmierną ekspozycją na słońce. Zwęża także rozszerzone pory skóry i ujednolica jej naturalny koloryt, dzięki czemu twarz odzyskuje utracony blask i nabiera młodzieńczej świeżości.

 

 

 

Wejdź w nowy wymiar piękna z Fotoną 4D

Możliwości aparatu Fotona nie kończą się jednak na resurfacingu. Można nim bowiem wykonać także synergiczny endolifting Fotona 4D, bazujący na pracy dwóch fal – Er:YAG i Nd:YAG oraz czterech różnych procedurach: 

 1. EndoLifting®
 2. FRAC3®
 3. PIANO®
 4. SupErfacial™

 

resurfacing peeling laserowy Fotona - jak działa

 

Endolifting jest wewnętrzną terapią laserową, opartą na stymulowaniu włókien kolagenowych do kurczenia się poprzez nagrzewanie tkanek od strony jamy ustnej. Bardzo długie impulsy (250 ms) nieablacyjnego trybu SMOOTH prowokują efekt termiczny w tkance łącznej, aktywizując fibroblasty do wytwarzania kolagenu i elastyny. Widocznym rezultatem tej procedury zabiegowej jest wyraźne wygładzenie i ujędrnienie skóry oraz wypełnienie bruzd nosowo-wargowych i linii marionetki.

Frac3® to nieablacyjna metoda laserowa, która usuwa niedoskonałości skóry na różnych jej głębokościach. Nieablacyjna i samoindukcyjna terapia Frac3® wyjątkowo bezpiecznie i skutecznie poprawia stan skóry. Terapia stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych poprzez miejscowe oddziaływanie termiczne na skórę właściwą, co w efekcie zwiększa jej jędrność. Zmniejsza się przy tym rozmiar zaskórników otwartych, poprawia struktura naskórka i jego koloryt.

Trzecim etapem zabiegu Fotona 4D jest błyskawiczne, bezpieczne podgrzanie skóry w trybie PIANO®. W tej fazie energia dostarczana jest głęboko do tkanki podskórnej przy użyciu bardzo długiego impulsu lasera Nd:YAG. Funkcjonowanie trybu PIANO® polega na jednolitym ogrzewaniu skóry właściwej bez gwałtownego, początkowego wzrostu temperatury w naskórku. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu długich impulsów (1,5- 5 sekund). 

Wykonywany w ten sposób zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ naskórek nie jest ogrzewany do tak wysokich temperatur, jak ma to miejsce przy krótszych impulsach. Efektem tego etapu jest skrócenie włókien kolagenowych, prowadzące do napięcia i ujędrnienia skóry. Naświetlanie skóry laserem Nd:YAG w trybie PIANO podtrzymuje się aż do chwili uzyskania na powierzchni skóry temperatury 40-42ºC. Dzięki nowatorskiemu systemowi monitoringu termicznego Matrix View™, wbudowanego w głowicę lasera Nd:YAG, dbamy o bezpieczeństwo i kontrolujemy precyzję wykonywanych zabiegów, co eliminuje ryzyko wystąpienia powikłań i efektów ubocznych.

Ostatnią fazą procedury zabiegowej Fotona 4D jest lekki peeling laserowy wiązką Er:YAG. Polega on na odparowaniu ciepła z wierzchnich warstw naskórka bez wywołania efektu termicznego w skórze. Peeling stanowi idealne zwieńczenie całego zabiegu, wyrównując strukturę i odświeżając wygląd skóry.

 

Zabieg peeling laserowy Fotona 4D zapewnia następujące efekty:

 • redukcja zmarszczek,
 • wyrównanie struktury skóry,
 • wypełnienie bruzd nosowo-wargowych i linii marionetki,
 • ujędrnienie skóry,
 • rozjaśnienie przebarwień,
 • zniwelowanie widoczności porów skóry.
resurfacing peeling laserowy Fotona -efekty

Endolifting® ujędrnianie wewnątrzustne (dzięki uprzejmości A. Gaspar)

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą BTL Polska, zajmującą się dystrybucją innowacyjnych urządzeń medycznych, między innymi aparatów FOTONA. Więcej informacji o produktach i ich działaniu znajdziesz na stronie: btlestetyka.pl

 

Gdzie można wykonać zabiegi?

Profesjonalne zabiegi przy użyciu aparatu Fotona wykonasz w klinice Excellence Place mieszczącej się w Łodzi, przy ulicy Konstantynowskiej 30/32 A.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt z kliniką: 

kontakt@excellenceplace.pl

Tel. 605 885 343

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (292 głosów, średnia: 4,40 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Tara  14 listopada 2017 09:00

  Takie same efekty obiecują producenci kremów np. L`oreal czy Janda 😉
  L`oreal Revitalift wszak działa z mocą lasera, Janda zaś z siłą nici kosmetycznych! 😉
  Każda firma kosmetyczna ma kremy o takiej mocy 😉

  Hehehe, żartuję…Przetestowałam kilka żaden nie działa 🙂

  Odpowiedz
 2. bozenadrozdz  14 listopada 2017 14:17

  super

  Odpowiedz
  • bozenadrozdz  14 listopada 2017 14:17

   🙂

   Odpowiedz
 3. agasam9  14 listopada 2017 23:45

  próbował ktoś ?

  Odpowiedz
 4. hml  16 listopada 2017 11:41

  🙂

  Odpowiedz
 5. efffciaa  21 listopada 2017 10:59

  Ciekawa jestem czy faktycznie tak to działa … Niestety nadciąga już coraz większym krokami do mnie pora na tego typu zabiegi . Cała sterta kremów przeciwzmarszczkowych , których używam czasem działa , a czasem nie więc może ora na bardziej … radykalne kroki ? Co sądzicie o takiej terapii ?

  Odpowiedz
 6. Revelkove Love  17 grudnia 2017 12:11

  Jestem ciekawa czy działa

  Odpowiedz
 7. Artdermaclinic  1 sierpnia 2019 12:06

  Ze swojej strony polecam peelingi kwasowe
  rozjaśniają twarz
  poprawiaja koloryt
  zmniejszają mniejsze zmarszczki
  oraz redukują przebarwienia
  Obecnie nie warto jest na taki peeling iśc z uwagi na mocne słoneczko, jednak warto będzie na pewno wybrać się na peelingi jesienią.

  Odpowiedz
 8. Ivet  19 września 2019 11:07

  W Warszawie zabiegi Fotoną wykonuje Revival Clinic na Wilanowie

  Odpowiedz
 9. angie  6 listopada 2019 10:35

  polecam pewna skuteczna, przywracajaca mezoterapie iglowa.. 2 zabiegi w roku wystarcza..ktore stymujluja produkcje kolagenu, ujedrnia skore i nie zmieniaja owalu twarzy – to najwazniejsze. Buzia promienna i wypoczeta.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany