Kolekcja YFL Reserved wiosna lato 2016

Młodzieżowe inspiracje wzięte ze świata sportu, subkultur, muzyki i zjawisk popkultury, spotykają się w kolekcji YFL Reserved wiosna lato 2016 . Niesamowity klimat sesji, które je promują, to zasługa właśnie tej bogatej różnorodności inspiracyjnej. Chłopak i dziewczyna YFL na wiosnę/ lato 2016 reprezentują styl pełen emocji, barw, cytatów i nietuzinkowych odniesień.

Zobacz także: Mohito wiosna 2016 – Lips On Fire w stylu Rolling Stonesów

Kolekcja YFL Reserved wiosna lato 2016 (8)

Linia Reserved YFL kierowana jest do osób lubiących się wyróżniać, śledzących modę uliczną i bieżące zjawiska popkultury. Ubrania projektuje się tak, by zaskakiwały syntetycznym ujęciem różnych trendów i zachwycały oryginalnością. Jednocześnie linie YFL mają być bazą wygodnej szafy człowieka, który aktywnie spędza czas. Takie połączenie mody i wygody w sezonie SS 2016 zapewniają odniesienia do sportu. T-shirty, bluzy dżinsy, koszule i dominująca rola bawełny, są podstawą zarówno damskiej, jak i męskiej odsłony kolekcji. Każda z linii została jednak potraktowana indywidualnie, zarówno przez projektantów, jak i przez portretującego kolekcję fotografa.

 

Dziewczyna YFL na wiosnę/ lato 2016 zdecydowanie preferuje nonszalancję w stylu retro. Linię nazwano “Brighton Rock” by podkreślić związki inspiracyjne z Wielką Brytanią minionych dekad, nieco bigbitową modą pełną zaskakujących deseni i połączeń kolorystycznych. To właśnie barwy nadają linii specyficzny klimat dawnych lat: ochry, kolory ziemi, mocna czerwień, turkus i jasne beże są jakby wyjęte z żurnali sprzed 40 lat. W linii YFL dominują dziewczęce sylwetki z krótkimi spódniczkami, mini-topami i wdzięcznymi sukienkami. Naturalne tkaniny: bawełna, dżins, zamsz, o różnej fakturze i grubości, wprowadzają interesującą różnorodność w zestawach. Całość wraz z elementami z dzianiny tworzy swojski, bezpretensjonalny klimat, który stoi w opozycji do chłodnego modernizmu modnego w poprzednich sezonach. Dziewczyna Reserved SS 2016 jest cool, naturalna i swobodna, nie maluje się mocno i nosi lekko zmierzwioną fryzurę. Jej styl to oryginalny miks cytatów z lat 60 i szczypty rockandrolla. By nie było za słodko, wprowadzono „nieśmiertelne” kurtki parki, oraz T-shirty w stylu zespołu Sonic Youth, które budzą dalekie skojarzenia ze stylem grunge.

Cała kolekcja YFL została zaprezentowana w dwóch osobnych, wyjątkowych sesjach zdjęciowych. Fotografie przykuwają uwagę zdecydowanym charakterem, filmowym klimatem i egzotycznymi plenerami. Za oba projekty odpowiada ta sama ekipa, z fotografem Bartem Pogodą na czele. Zdjęcia zarówno YFL Man jak i YFL Woman powstały na Maderze.

Informacja o sesji:

  • Model: Carrie-Anne Crolly Burton @Tess Management, Friedrich Wolf @Kult
  • Make up: Wilson @Warsaw Creatives
  • Fryzury: Michał Bielecki @Warsaw Creatives
  • Stylizacja: Michał Kuś
  • Fotograf: Bart Pogoda @AF Photo

Zapraszamy do galerii: Kolekcja YFL Reserved wiosna lato 2016

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (222 głosów, średnia: 4,16 z 5)
zapisuję głos...