Kobiety pragną bardziej? 10 znaków, że Twój związek to relacja jednostronna

W filmie „Kobiety pragną bardziej” życzliwy bohater wyjaśnia zdesperowanej kobiecie, jakie mechanizmy rządzą jednostronnymi związkami. Rzuca wtedy światło na wszystkie niuanse, których częstokroć nie potrafimy wychwycić i szczerze opowiada o motywacjach wielu męskich zachowań. Opierając się na doświadczeniach wielu kobiet i spostrzeżeniach psychologów, postanowiliśmy zaproponować Wam coś podobnego i wymienić symptomy, które wskazują na jednostronność damsko-męskiej relacji. Jeśli nie jesteś pewna, czy Twojemu chłopakowi naprawdę na Tobie zależy, sprawdź, czy w Waszym związku da się zauważyć opisane poniżej sygnały!

Relacja jednostronna to coś, w czym tkwią tysiące nieświadomych tego kobiet. Zaślepione  uczuciami, potrafią wytłumaczyć sobie wszystkie zastanawiające zachowania mężczyzny, byle tylko oddalić od siebie myśl, że mogą być wykorzystywane. W jednej z piosenek SOKO można usłyszeć smutne słowa: „To zawsze ja jestem tą, która kocha bardziej. I nawet bardziej cierpię”. Jeśli nie chcesz, by stały się one Twoją ponurą, życiową mantrą, sprawdź, jakie sygnały mogą wskazywać na to, że to Tobie zależy bardziej i podejmij decyzję, czy na pewno chcesz kontynuować swój związek. 

relacja jednostronna

www.pixabay.com

Kobiety pragną bardziej? 8 znaków, że Twój związek to relacja jednostronna

 

1) On nie uwzględnia Cię w przyszłych planach

Kiedy Twój chłopak mówi o przyszłości, w iście magiczny sposób pomija w tych opowieściach fakt Twojego istnienia. Snuje plany wyjazdu za granicę do pracy, ale nie pyta czy chciałabyś wyjechać z Nim. Opowiada, jak bardzo chciałby zwiedzić Australię, lecz nie dodaje, że we dwójkę ta podróż byłaby dużo ciekawsza. Szuka uczelni kilkaset kilometrów od miejsca, w którym mieszkasz i nawet nie zastanawia się, co o tym sądzisz. Nie miej złudzeń – takie zachowania świadczą dobitnie, że nie zależy mu na Tobie wystarczająco mocno…

 

2) Oczekuje, że dla niego zrezygnujesz z własnych przyjemności

To schemat, który często powtarzała słynna serialowa para – Carrie i Mr Big. On wpadał do niej kiedy akurat miał na to ochotę i oczekiwał, że ona w tej sytuacji odwoła zaplanowane wcześniej spotkanie z koleżankami czy wyjście na fitness. Jeśli zdarza Ci się rezygnować w podobny sposób z imprez urodzinowych, lekcji niemieckiego czy kawy z przyjaciółką, zastanów się, dlaczego Twój partner przedkłada swoje potrzeby ponad Twoje.

 

3) To Ty organizujesz Wasze randki

Twój chłopak zachowuje się jakby nie miał pomysłu, gdzie możecie się wybrać? To Ty wyszukujesz ciekawe eventy, wybierasz filmy w kinie, spektakle teatralne, a nawet kawiarnie i puby? Zadaj sobie pytanie, jak wyglądałby Wasz związek, gdybyś nagle przestała to robić.

 

4) Jego kumple są ważniejsi od Ciebie

Chętnie umówiłby się z Tobą na piątek, ale wtedy zawsze wpada do kumpla na piwo. Mógłby przyjechać na kolację do Twoich rodziców, tyle, że wcześniej obiecał przyjacielowi, że pomoże mu w przeprowadzce. Nie zostawi kolegów samych w klubie dla swojej dziewczyny. W końcu znają się już tyle lat…

 

5) Nie słucha, co do niego mówisz

Gdy rozmawiacie na jakikolwiek temat, uważnie mu się przysłuchujesz, lecz kiedy tylko Ty chcesz mu coś opowiedzieć, czujesz się jak telewizor z wyłączoną fonią? Wydaje Ci się, że rozmawiacie, ale po czasie przyłapujesz Go na tym, że nie ma pojęcia, co było przedmiotem dialogu? Nie jest w stanie zapamiętać nawet ważnych informacji, które mu przekazujesz? To jasny sygnał, że On Cię wykorzystuje.

 

6) Nie dostosowuje do Ciebie tempa swoich kroków

To znak, który często lekceważymy, ponieważ wydaje się czymś naturalnym. W rzeczywistości może być jednak trafnym wskaźnikiem poziomu zainteresowania naszą osobą. Jeżeli wyruszacie do miasta i razem kroczycie ulicą, lecz masz wrażenie, że nieustannie musisz za Nim biec, to nie dzieje się tak dlatego, że On jest od Ciebie wyższy i robi dłuższe kroki. Zdaniem psychologów tak zachowują się mężczyźni, którym nie zależy na partnerkach i którzy myślą tylko o własnym komforcie. 

 

7) Nieustannie Cię krytykuje

Masz wielu przyjaciół, czujesz, że ludzie Cię cenią, a obcy przechodnie na ulicy patrzą na Ciebie z uznaniem. Tymczasem dla swojego chłopaka jesteś najgorzej ubraną, najbardziej niedbale uczesaną i najbardziej nieudolną dziewczyną w całym mieście. Ilekroć się spotykacie słyszysz, że przytyłaś, założyłaś śmieszną sukienkę albo dziwne buty, a Twoje pomysły na przyszłość są po prostu niedorzeczne. Należałoby zadać sobie następujące pytanie: jeżeli On jest tak bardzo z Ciebie niezadowolony, dlaczego nadal z Tobą jest?

 

8) Ukrywa przed Tobą swój prywatny świat

Nie znasz jego rodziców i nigdy nie spotkałaś kogokolwiek z przyjaciół? Gdy rozmawiacie o przeszłości, zawsze odnosisz wrażenie, że zataił przed Tobą część faktów? A może nigdy nie byłaś w Jego domu? Istnieją powody, dla których On trzyma Cię na dystans. Najbardziej prawdopodobny jest ten, że nie zamierza zaangażować się w Waszą relację.

 

9) Utrzymujesz siebie i Jego

Choć może się to wydawać trudne do uwierzenia, świat jest pełen mężczyzn, którzy są gotowi udawać miłość, byle tylko zapewnić sobie wygodę i finansowe oparcie. Jeżeli to Ty pokrywasz wszystkie koszty, płacąc za rachunki, jedzenie i czynsz, a on argumentuje tę sytuację twierdzeniem, że jest to tylko stan przejściowy, który zmieni się, kiedy wreszcie dostanie pracę, poważnie się nad tym zastanów. Prawdziwy mężczyzna ma honor i nie pozwoli za siebie płacić.

 

10) Przestał o siebie dbać i się starać

Na początku Waszej znajomości, On potrafił przyjechać po Ciebie w garniturze, z bukietem czerwonych róż. Teraz przychodzi na spotkania w schodzonych trampkach, rozciągniętych dżinsach lub starym t-shircie i nawet przez myśl nie przechodzi mu, by dać Ci jakiś drobiazg. Nie zaprasza Cię na obiady ani nie daje prezentów w Walentynki, bo „nie uznaje takich świąt”. To najlepszy dowód, że znalazłaś się na równi pochyłej. Zerwij kontakt zanim poczujesz, że straciłaś na to najlepsze lata życia.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (145 głosów, średnia: 4,26 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Tara  4 grudnia 2018 21:22

  Nie pojmuję jak kobiety mogą trwać w takich związkach…

  Odpowiedz
 2. K.M.Mia  16 października 2019 13:24

  Ja nie pojmuję jak facet może bić kobietę, a ona mimo to nadal z nim jest i nie chce słyszeć o odejściu. Czasami się zastanawiam czy one są takie głupie, czy może ślepo zakochane. A może po prostu czekają, aż zostaną zatłuczone na śmierć.

  Odpowiedz
 3. Ted  7 listopada 2022 14:17

  Co za bzdury . „Facet musi płacic za siebie” hahhahahahha

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany