Rękawiczki skórzane do prowadzenia auta – czy warto się na nie zdecydować?

Prowadzenie auta w rękawiczkach może wydawać się nieco staromodne i w pierwszym odruchu nasuwać nieco niechętne skojarzenia. Jednak nie jest pozbawione sensu. Przede wszystkim, zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.

Yves Rocher
Rękawiczki skórzane do prowadzenia auta

fot. pexels.com

 

Wynika to głównie z faktu, że prowadząc w tak chronionych dłoniach, mamy lepszy, pewniejszy, chwyt kierownicy. Dłonie w rękawiczkach skórzanych mogą więc mieć znacznie większą kontrolę nad pojazdem. Będzie to szczególnie przydatne we wszystkich tych chwilach, gdy wymagany będzie szybszy i bardziej zdecydowany manewr na drodze.

 

Specyficzny fason rękawiczek skórzanych do kierowania autem

Rękawiczki skórzane do prowadzenia samochodu mają specyficzny fason. Z reguły posiadają półokrągłe wycięcie między nadgarstkiem a knykciami. Palce takich rękawiczek są dziurkowane na wierzchu dłoni. Czasem można natknąć się na modele bez palców. Całości dopełnia pasek z zapięciem na zatrzask, opinający nadgarstek.

 

Kupujmy wyroby wysokogatunkowe

Ważne, by nabyć rękawiczki skórzane możliwie wysokiej jakości. Na cenę tego typu wyrobów składają się nie tylko same koszty surowca (który nie należy do najtańszych), lecz także cały proces garbowania, następnie ręcznej obróbki i wreszcie fachowego szycia. Jakość tego typu wyrobów przekłada się znacząco na ich trwałość, wygodę użytkowania i wygląd. Naturalna skóra ma też tę zaletę, że zapewnia optymalną wentylację dłoni – w przeciwieństwie do ekoskóry, która nie oddycha.

 

Wymogi, jakie stoją przed surowcem na rękawiczki skórzane

Skóra, która zostanie wykorzystana do produkcji rękawiczek musi być przede wszystkim miękka. Do tego dochodzą bardzo restrykcyjne wymagania co do jej grubości – powinna być możliwie cienka. Nie zaskoczy z pewnością nikogo fakt, że surowiec, z którego zostaną uszyte rękawiczki skórzane, powinien być odporny na rozrywanie.

Każda para rękawiczek przed uszyciem jest poddawana ręcznemu „wypracowaniu” – zapobiega to rozciąganiu się materiału oraz zabezpiecza przed zdefasonowaniem już w trakcie noszenia przez nabywcę.

Wielu producentów wysokogatunkowych rękawiczek skórzanych zmaga się obecnie z ogromną konkurencją tanich oraz słabych jakościowo wyrobów z Azji. Psuje to rzecz jasna rynek, dając klientom namiastkę tego, co powinni otrzymać.

 

A może czerwone rękawiczki?

Jeżeli lubimy wyróżniać się z tłumu, możemy zastanowić się nad kupnem rękawiczek skórzanych do prowadzenia auta w wyrazistym i rzucającym się w oczy kolorze. Szczególnie dobrze będą prezentować się rękawiczki w odcieniach czerwieni oraz niebieskiego. Dużo zależy też tutaj od kolorystyki wewnętrznej naszego samochodu – warto zadbać, by barwa naszych nowych rękawiczek korespondowała (przynajmniej częściowo) z kolorem tapicerki lub skóry, pokrywającej siedzenia.

 

Inwestycja, którą warto ponieść

Rękawiczki skórzane do prowadzenia auta to inwestycja, którą warto ponieść. Będą nie tylko szykownym dodatkiem, lecz także pewnym dodatkowym zabezpieczeniem. Spocona dłoń, zwłaszcza w cieplejsze miesiące, może ślizgać się po kierownicy, gdy pojawi się konieczność szybszego zwrotu. Odpowiednio dobrane rękawiczki, wykonane z dobrej jakościowo skóry, pomogą temu zapobiec.

Ten rodzaj produktów jest obecnie dostępny w bardzo wielu fasonach oraz odmianach kolorystycznych. To ostatnie powinno cieszyć przede wszystkim damską część klienteli sklepów, oferujących rękawiczki skórzane. Niezależnie od naszego gustu –  z pewnością znajdziemy w bogatej ofercie tego typu asortymentu coś właśnie dla nas.

Horoskop kierowcy – sprawdź, które znaki zodiaku są najlepszymi kierowcami

Horoskop kierowcy – sprawdź, które znaki zodiaku są najlepszymi kierowcami

Uważasz się za świetnego kierowcę, a może dopiero masz zamiar przystąpić do egzaminu na prawo jazdy? Okazuje się, że są osoby, którym samochód jest wręcz pisany, bo swoim opanowaniem i trzeźwym myśleniem są jadącym wzorem na drodze. To wszystko wynika z ich wrodzonych cech, do których przyczyniły się również gwiazdy. Wróżka Fortunata wyjaśnia więc, dla których znaków zodiaków za kółkiem były najbardziej łaskawe.
Yves Rocher

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (42 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany