Regeneracja włosów po lecie – jak przywrócić im blask?

Akcja  regeneracja, czyli jak przywrócić blask włosom po wakacyjnych wojażach? Przesuszone, wypłowiałe i łamliwe – tak często wyglądają nasze włosy po wakacjach. Zapominamy o odpowiedniej ochronie przed słońcem i pielęgnacji po kąpielach w morzu, wystawiając je na wiele ciężkich prób. Co zrobić, aby przywrócić włosom dawny, przedwakacyjny blask? Co zrobić, by włosy szybciej rosły po wakacyjnych wojażach?

 

Regeneracja włosów po lecie 

Długotrwała ekspozycja włosów na słońce naraża je na szkodliwe promieniowanie UV. Nie bez znaczenia dla nich jest także wysoka temperatura. Te czynniki mogą uszkodzić strukturę włosów, pozbawić je wilgoci, a przez to przynieść podobne skutki do tych po częstej ondulacji, rozjaśnianiu czy prostowaniu włosów.

Należy pamiętać o tym, że jeśli raz uszkodzimy włókno włosa, to niestety nie da się już go odbudować. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby chronić włosy przed słońcem i stosować odpowiednie kosmetyki, mające za zadanie chronić włosy przed skutkami promieniowania słonecznego – komentuje Wojciech Stasiak, stylista fryzur i ekspert kampanii „Moja REGENeracja” (www.mojaregeneracja.pl).

Pomóż włosom wrócić do dawnej formy

Jeśli po urlopie zauważymy, że nasze włosy są w złym stanie i wymagają pielęgnacji, warto zadbać o kilka czynników, które pomogą je odżywić:

  • Zadbaj o odpowiednią dietę. Rozważ suplementy wzmacniające włosy

Aby wzmocnić włosy należy pamiętać o zbilansowanym odżywianiu. Odpowiednia dieta powinna zawierać duże ilości białka, składników mineralnych – takich jak cynk, miedź czy krzem, a także  witamin – zwłaszcza tych z grupy A,E i B. Warto więc sięgać po takie składniki jak np.: orzechy i pestki, otręby i zarodki pszenne, warzywa i owoce, nabiał, chude mięso i wędliny, drób czy jajka. Dobrze jest też uzupełniać dietę suplementami, które dzięki odpowiednio dobranej kompozycji składników aktywnych dodatkowo odżywiają i wzmacniają włosy.

  • Wykonuj peeling skóry głowy

Po powrocie z wakacji możemy zauważyć na głowie zrogowaciały naskórek, czasami mylony z łupieżem. Jest on efektem poparzenia skóry. Aby go zwalczyć, należy wykonać peeling skóry głowy. Należy jednak pamiętać, że peeling można stosować dopiero w momencie, kiedy poparzenie skóry zniknie.  Dzięki temu przyspieszymy proces oczyszczania i regeneracji skóry.

  • Stosuj odpowiedni szampon i odżywkę do włosów

Włosy po wakacyjnych wojażach wymagają szczególnej pielęgnacji. Istotną rolę odgrywają w niej szampony i odżywki, po które sięgamy. Należy pamiętać, że osłabione i zniszczone włosy mają tendencję do nadmiernego wypadania. Dobrze jest więc sięgać po produkty, które hamują ich nadmierne wypadanie i stymulują odrastanie.

  • Farbuj włosy z głową

Bardzo często zdarza się, że włosy farbowane po długiej ekspozycji na słońce tracą swój kolor, przybierając wypłowiałą, mało atrakcyjną barwę. Dla wielu kobiet, jedynym rozwiązaniem dla tej sytuacji jest położenie farby na całą długość włosów. To jednak bardzo ryzykowne zachowanie.

Włosy, które długo przebywały na słońcu, miały kontakt z solą morską i basenowym chlorem mogą zareagować na farbowanie inaczej, niż zwykle. Farbując całe włosy bezpośrednio po powrocie z wakacji ryzujemy, że zamiast wymarzonego koloru, nabiorą one innej barwy, zbliżonej do odcieni szarości bądź zieleni – komentuje Wojciech Stasiak, stylista fryzur i ekspert kampanii „Moja REGENeracja”.

Jeżeli włosy wymagają natychmiastowego farbowania, ze względu na widoczny odrost, warto zafarbować tylko tę ich część, która odrosła i odróżnia się kolorem. Dobrze jest też wybierać delikatne farby, najlepiej takie, które nie zawierają amoniaku.

  • Podetnij końcówki włosów

Zabiegiem, który natychmiastowo poprawi wygląd zniszczonych włosów jest podcięcie ich końcówek, choćby o jeden bądź dwa centymetry. Należy jednak pamiętać, żeby przy skracaniu włosów wystrzegać się cieniowania bądź ich degażowania – te zabiegi mogą wpłynąć na zwiększoną łamliwość włosów.

  • Pamiętaj o ochronie włosów podczas opalania

Na plaży warto mieć ze sobą kapelusz bądź chustkę. Włosy trzeba chronić przed słońcem tak samo jak skórę całego ciała. Dobrze jest też stosować kosmetyki z filtrami, które przeznaczone są do ochrony przed promieniowaniem UV. Tuż po umyciu włosów po całodniowym plażowaniu należy też unikać ich suszenia – może one dodatkowo niszczyć włosy. Dobrą alternatywą jest spędzeniu parunastu minut pod parasolem. Ciepłe powietrze z pewnością wysuszy włosy, a my nie będziemy narażać ich na dodatkowe nieprzyjemności.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (184 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...