„Refluks” K. A. Tessmer – skuteczne leczenie odżywianiem

„Refluks” Kimberly A. Tessmer to inspirujące źródło wiedzy i zbiór prostych oraz skutecznych wskazówek, jak leczyć, zapobiegać refluksowi czy chorobie refleksowej przełyku (GERD). To także cała masa praktycznych rozwiązań dietetycznych, które przynoszą natychmiastową ulgę. W publikacji można znaleźć plan żywieniowy, przewodnik zakupowy i przykładowy jadłospis na 14 dni. Tessmer stworzyła kompletne kompendium dla wszystkich, których dręczą zgaga i ból w klatce piersiowej. Ta książka zachęca do skorzystania z szansy na wyzdrowienie i lepsze samopoczucie!

„Refluks” K. A. Tessmer – skuteczne leczenie odżywianiem

zdjęcia: mat. prasowe i pixabay.com

Zobacz także: Dieta jak lekarstwo

Kilka słów o autorce

Kimberly A. Tessmer to licencjonowana dietetyczka, praktykująca na co dzień w Ohio i autorka książek na temat zdrowego żywienia. W tym: diet dla osób cierpiących na nieswoiste zapalenie jelit i celiakię oraz diety śródziemnomorskiej. Ceniona jest za poradniki z serii „Leczenie Odżywianiem” („Refluks”, „Zdrowe jelita”, „Cukrzyca typu 2”, „Stany zapalne”), które są nadzieją, pomocą dla chorych, a także ich rodzin. Kimberly jest właścicielką i administratorką serwisu Nutrition Focus, która specjalizuje się w doradztwie w kwestiach żywienia, kontrolowania wagi, opracowywania menu i innych usług, związanych ze stosowaniem diety. Ponadto, Tessmer jest członkiem rady Lifestyles Technologies Inc., która zajmuje się opracowywaniem komputerowego systemu zarządzania żywieniem oraz tworzeniem różnorodnych, wartościowych planów dietetycznych.

Pierwsza publikacja z serii „Leczenie Odżywianiem”

„Refluks” jest pierwszą książką z serii „Leczenie Odżywianiem”, w której Kimberly Tessmer – specjalistka w dziedzinie dietetyki – dzieli się swoją wiedzą na temat najczęstszych chorób cywilizacyjnych, powstałych na skutek złej diety. Dzięki tym publikacjom zaistnieje szansa na pozbycie się dręczących objawów refluksu, cukrzycy typu 2, chorób jelit i stanów zapalnych.

„Refluks” – jak walczyć z dokuczliwą zgagą?

„Refluks” K. A. Tessmer – skuteczne leczenie odżywianiem

Refluks powoduje dyskomfort, frustrację, a jego objawy są nadzwyczaj uporczywe. Uczucie pieczenia w gardle, ból w klatce piersiowej, gorzki posmak w ustach po jedzeniu, chrypka, odchrząkiwanie… Niniejsza książka dostarcza podstawowych informacji i co najważniejsze – prowadzi krok po kroku, zapewniając narzędzia do określenia przyczyn dolegliwości, a tym samym pomaga pokonać symptomy choroby i rozpocząć życie wolne od zgagi.

Poleganie na dłuższą metę wyłącznie na lekach zwykle nie przynosi pożądanych rezultatów. Rozwiązaniem jest wprowadzenie zmian w żywieniu i ewolucja codziennych przyzwyczajeń. Wszystko, co jest do tego potrzebne, znajduje się w książce Tessmer. W publikacji znajdziemy najnowsze doniesienia medyczne dotyczące refluksu kwasowego i choroby refluksowej przełyku (GERD) czy pełne, a zarazem niezwykle łatwe do zrozumienia, omówienie choroby. Poza tym w książce „Refluks” znajdują się także porady dotyczące nie tylko odżywienia, ale zmiany stylu życia, potrzebne do odczucia ulgi oraz interaktywne narzędzia, które pozwalają stać się „detektywem żywności” i wprowadzić niezbędne zmiany, aby poczuć się lepiej. W publikacji można przeczytać również o produktach, powodujących zgagę, jak i o tych, które naturalnie łagodzą nieprzyjemne objawy.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (126 głosów, średnia: 4,37 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. gosia141088  29 sierpnia 2017 11:36

  Uwielbiam zieleninę 🙂 mogłabym zostać krową 😀 hee

  Odpowiedz
  • martucha180  29 sierpnia 2017 21:04

   Może lepiej owieczką 😉

   Odpowiedz
 2. martucha180  29 sierpnia 2017 21:04

  Wielu ludziom ta książka może pomóc.

  Odpowiedz
 3. Hidari11  30 sierpnia 2017 05:50

  Książka dla mnie, bo jeszcze niedawno zmagałam się z dziwnym stanem od 9 czerwca przez praktycznie prawie całe 2 miesiące- z rana bardzo mnie mdliło, nie mogłam usiedzieć w autobusie, musiałam wysiadać, robiło mi się słabo, chciało mi się wymiotować i jednocześnie nie chciało. Mama powiedziała, że może mi się choroba lokomocyjna włączyła, ale jak ciepłe poranki ustąpiły (z rana teraz jest rześko), to nie mam tych odczuć.

  Odpowiedz
 4. Wusia  3 września 2017 16:45

  Niestety dość częsta przypadłość. Warto chyba przeczytać.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany