Ręcznikowanie włosów. Na czym polega plopping popularny w kręgach beauty?

Dziewczyny o bujnych, naturalnie kręcących się włosach często mają problem z ich odpowiednią stylizacją. Pragną podkreślić skręt swoich sprężynek czy fal, lecz nie chcą robić tego, wypryskując na kosmyki pół butelki lakieru, który utrzyma pasma w ryzach, zamieniając je przy okazji w sztywną „szklaną watę”. Dobrym rozwiązaniem jest w tej sytuacji ręcznikowanie, nazywane też koszulkowaniem. Wyjaśniamy, na czym polega ten prosty trick!

Ręcznikowanie włosów, nazywane z angielskiego ploppingiem, to prosta, skuteczna, darmowa i przede wszystkim naturalna metoda wydobywania skrętu włosów. Wystarczy zwykły bawełniany ręcznik lub t-shirt i odpowiednio dobrany produkt do stylizacji kręconych kosmyków, by w zaledwie 15 minut uzyskać mocny skręt i zapobiec denerwującemu puszeniu się fryzury. Sprawdźcie, jak – krok po kroku – przeprowadzić cały proces!

ręcznikowanie włosów

źródło: www.unsplash.com; Apostolos Vamvouras

Ręcznikowanie włosów. Na czym polega plopping popularny w kręgach beauty?

Ręcznikowanie włosów, funkcjonujące pod angielską nazwą jako „plopping” to bezpieczna alternatywa dla regularnego używania lokówki, papilotów czy falownicy. Włosomaniaczki podkreślają, że nie obciąża ona włosów i nie naraża ich na mechaniczne uszkodzenia czy kontakt z wysoką temperaturą. Trick polega na umieszczeniu wszystkich włosów na czubku głowy i zawinięciu w kawałek bawełnianego materiału, którym może być ręcznik lub koszulka. Włosy należy jednak przygotować do zabiegu. W jaki sposób? Podajemy instrukcję krok po kroku!

 

Jak przeprowadzić ręcznikowanie włosów?

ręcznikowanie włosów

www.unsplash.com; Feeh Costa

 1. Umyj włosy jak zwykle i odciśnij z nich nadmiar wody.
 2. Zaaplikuj na nie wybrany naturalny kosmetyk do stylizacji włosów kręconych lub odżywkę bez spłukiwania. Pamiętaj, że większa ilość produktu powinna się znaleźć na końcach włosów. Ich nasadę należy tymczasem pozostawić bez dodatkowego odżywiania.
 3. Weź grzebień o szeroko rozstawionych zębach i przeczesz nim włosy tak, by dokładnie rozprowadzić na kosmykach zaaplikowany kosmetyk.
 4. Rozłóż bawełniany materiał na płaskiej powierzchni (na przykład na stole), stań przed nim i pochyl głowę tak, by wszystkie włosy opadły na tkaninę.
 5. Zwiń materiał po obu stronach głowy w ruloniki i zwiąż je ze sobą albo zepnij z tyłu głowy.
 6. W tak wykonanym turbanie możesz chodzić nawet przez godzinę, nie obawiając się o przegrzanie uwięzionych pod materiałem włosów (co często ma miejsce, gdy zbyt długo nosimy na głowie gruby ręcznik).
 7. Po tym czasie ściągnij turban i puść włosy luźno. Nie musisz ich rozczesywać. Możesz je natomiast podsuszyć, delikatnie ugniatając w rękach.

Gotowe!

Oczywiście metodę można wypróbować także na włosach prostych. Jeśli nie są wyjątkowo nisko porowate i śliskie, powinno się Wam udać zbudować efekt lekkich surferskich fal. Powodzenia!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (81 głosów, średnia: 4,40 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. janka1312  26 lutego 2021 21:57

  moja metoda 🙂

  Odpowiedz
 2. Kika  28 lutego 2021 19:16

  Brzmi intrygująco, muszę spróbować 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany