Ręczniki plażowe dla całej rodziny – jakie wybrać?

Większość z nas nie wyobraża sobie wizyty nad morzem, jeziorem czy basenem bez ręcznika plażowego. Bez wątpienia w pierwszej kolejności ląduje on w wyjazdowym bagażu. Jest też wielofunkcyjny, gdyż nie tylko osuszy ciało, ale i posłuży jako koc, na którym możemy się położyć. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas zakupu ręcznika plażowego.

Ręczniki plażowe dla całej rodziny

 

Rozmiar ręcznika plażowego ma znaczenie

Pierwszym parametrem, który bierzemy pod uwagę podczas zakupu ręcznika plażowego, jest jego rozmiar. To ważne, gdyż ręcznikiem nie tylko się wycieramy, ale i na nim leżymy czy okrywamy się podczas przebierania. Idealnie, by był on większy od tradycyjnego ręcznika kąpielowego. Uznaje się, że praktyczny ręcznik plażowy optymalnie ma nie mniej niż 170 centymetrów długości i między 80 a 100 centymetrów szerokości. Oczywiście mogą też występować ręczniki w niestandardowych kształtach i wymiarach, jak chociażby koło, jednak najczęściej wybieramy właśnie te prostokątne.

Uważajmy też, by nie przesadzić w drugą stronę i nie wybrać zbyt dużego ręcznika na plażę. Wówczas może on być nieporęczny przy przenoszeniu i przechowywaniu, a przy tym zbyt ciężki – a przy wakacyjnym bagażu liczy się każdy gram.

Ręcznik na plażę – jaki materiał jest najlepszy?

Po wybraniu odpowiedniego dla siebie rozmiaru przyglądamy się składowi ręcznika plażowego. Tutaj zwracamy uwagę nie tylko na rodzaj materiału, ale także jego grubość i gramaturę.

 

Jaki powinien być dobry ręcznik plażowy? Przede wszystkim chłonny oraz trwały, tak by nie zniszczył się od razu pod wpływem słonej wody, piasku i promieni słonecznych. Szukajmy materiałów naturalnych, które są bardziej przyjazne naszej skórze i oddychające aniżeli sztuczne. Świetnym wyborem jest stuprocentowa bawełna, co pozwoli też na pranie ręcznika plażowego w wysokiej temperaturze w pralce. Za sztucznymi mieszankami przemawia jednak szybkość ich wysychania – takie tkaniny schną błyskawicznie, co dla niektórych ma duże znaczenie. Dzięki temu niemal natychmiast po zakończeniu plażowania możemy zwinąć i schować ręcznik do torby czy plecaka.

W przypadku gramatury tkaniny jej oznaczenie znajdziemy pod symbolem GSM. Oczywiście im jej wartość będzie wyższa, tym ręcznik plażowy będzie grubszy, bardziej chłonny, ale i jednocześnie cięższy i wolniej schnący. Przykładowo grubsze ręczniki zaczynają się od około 600 g/m2. Pamiętajmy jednak, że chłonność ręcznika jesteśmy w stanie ocenić dopiero po jego pierwszym wypraniu.

Ręczniki plażowe dla dzieci i dorosłych – moc kolorów i inspiracji

Na koniec zostaje jeszcze jedna kwestia – wbrew pozorom równie ważna, co dwie poprzednie. Mianowicie chodzi o kolor i wzór, jaki widnieje na ręczniku plażowym. Tych mamy prawdziwe zatrzęsienie. Bez problemu znajdziemy odpowiedni dla każdego członka rodziny, również dzieci, które pod tym względem mogą być dość wymagające.

Wygląd ręcznika plażowego wybieramy zależnie od naszego gustu, preferencji, a niektórzy nawet kierują się najnowszymi trendami bądź… kolorem własnego kostiumu kąpielowego.

Ręczniki plażowe mogą być jednolite, w jasnych, ciemnych lub jaskrawych kolorach, w paski, kropki, liście, kwiaty, zwierzęta, owoce, słodkości, w graficzne i geometryczne wzory, marynarskie, morskie, z napisami i bez. Dziecięce ręczniki mają często nadruk z bohaterami znanymi z bajek. Wariantów jest nieskończenie wiele, szczególnie w ofercie sklepów internetowych. Dodatkowo na korzyść zakupów online przemawia też fakt, że zwykle produkty są tam tańsze niż w stacjonarnych punktach.

Patrząc na powyższe, można stwierdzić, że wybór idealnego ręcznika plażowego nie jest trudny. Warto poświecić chwilę i zdecydować się na najlepszą dla siebie opcję. Pamiętajmy, że ręcznik plażowy może być nie tylko funkcjonalny, ale i cieszyć nasze oczy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (24 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...