Ręczniki bawełniane i bambusowe — czym się różnią?

Najlepsze ręczniki pochłaniają dużo wody, są przyjemne dla skóry i oczywiście również świetnie wyglądają. Ręczniki bawełniane popularne ze względu na swoją niezawodność oraz ręczniki bambusowe — co mają do zaoferowania i czym się różnią? Odpowiedź znajdziesz naszym nowym w artykule! 

Ręczniki bawełniane i bambusowe — czym się różnią?

Ręczniki bawełniane czy bambusowe — poznaj różnicę! 

Wybór odpowiednich ręczników potrafi znaczenie ułatwić naszą codzienność. W końcu każdego dnia korzystamy z ręczników zarówno w łazience, jak i kuchni. Ręczniki plażowe wykorzystujemy na wakacjach, kąpielowe każdego wieczoru. Do funkcjonalnego korzystania z ręczników potrzebny nam też dobór ręczników o odpowiednich wymiarach. Mniejsze warto mieć uszykowane przy umywalce, do rąk, a średnie i duże ręczniki kąpielowe do kąpieli i wycierania włosów. Czasem zawijamy włosy w tzw. potocznie turban, co możemy zrobić tylko z wykorzystaniem odpowiedniej wielkości ręcznika. Ręczniki bambusowe, jak i bawełniane mają swoje zalety, które sprawiają, że są nieodłącznym elementem naszego życia. 

Ręczniki bambusowe — czym się wyróżniają? 

Bambus to specyficzna roślina. W naturze dzięki swoim właściwościom rośnie bardzo szybko i posiada wyjątkowe zdolności. Roślina potrafi skutecznie obronić się przed grzybami i drobnoustrojami. Dzięki odpowiedniej obróbce te cenne właściwości surowca, jakim jest bambus, zostają przeniesione na produkt, np. na ręczniki bambusowe. Mają właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i antyalergiczne. Dzięki temu ręczniki bambusowe nie wydzielają przykrego zapachu tak szybko, jak np. zwilżone ręczniki z bawełny. Przykrym zapachom sprzyja wilgotność, która jest idealnym środowiskiem do rozwoju grzybów. Oczywiście jeśli ręczniki odpowiednio często pierzemy w pralce nic takiego nam nie zagraża, a ręczniki bawełniane to wciąż doskonały wybór. Ponadto, ręczniki bambusowe najczęściej są i tak wykonane z bawełny, a domieszka bambusa pozwala na zachowanie tych wyjątkowych właściwości, o których mowa. Co ciekawe nawet po wielokrotnym praniu i używaniu ich, ręczniki bambusowe wciąż pozostawiają swoje właściwości antygrzybiczne. Ręczniki bambusowe potrafią wchłonąć więcej wody, niż ręczniki bawełniane, jednak należy mieć na uwadze, że zależy to od typu ręcznika, splotu oraz gramatury, czyli grubości danego ręcznika. 

Ręczniki bawełniane do łazienki 

Bawełna — od wieków stosowana i trudna do zastąpienia. Względnie tania i wytrzymała bawełna pozwala na wykorzystanie tego materiału w przemyśle tekstylnym. Od obróbki zależy czy wykonamy z bawełny ubrania, czy może potrafiące pochłonąć duże ilości wody ręczniki bawełniane. Dzięki zdolnościom higroskopijnym bawełny, czyli zdolności do pochłaniania wody jest tak chętnie wybierana. Jest też świetnie tolerowana przez alergików i małe dzieci. Delikatna skóra np. dziecka o wiele lepiej reaguje na naturalne materiały niż na zamienniki syntetyczne. Bawełniane ręczniki świetnie sprawdzają się w każdej łazience, a możliwość prania ich w wysokiej temperaturze pozwala zachować higienę i cieszyć się zdrowiem. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (15 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...