Starożytne dzieła sztuki na wyciągnięcie ręki. Zobacz niezwykłe, realistyczne tatuaże szwedzkiego artysty mr.T Stucklife’a!

Jeszcze w latach 90. hasło „tatuaże” kojarzyło nam się głównie z mało finezyjnymi, powtarzalnymi wzorami w stylu serc przebitych strzałą, wielkoformatowych inicjałów czy żeglarskich kotwic. Dziś to już odległa przeszłość, bo sztuką tatuowania zainteresowali się prawdziwi artyści, a ich pomysły na wzory potrafią zachwycać co najmniej w takim stopniu, co muzealne obrazy. Uwielbiamy wyszukiwać te najbardziej pasjonujące z nich! Dziś proponujemy Wam kolejną odsłonę tatuarskiego kunsztu, tym razem w postaci dzieł szwedzkiego artysty, mr.T Stucklife’a.

Zajmujący się zdobieniem ciała, utalentowani artyści, wsparci przez galopujący rozwój nowoczesnej technologii, wznieśli sztukę tatuażu na niespotykany wcześniej poziom. Nawet w tak zaawansowanym gronie trafiają się jednak tatuatorzy, których prace dosłownie zapierają dech w piersiach. Jednym z nich jest sztokholmski artysta, posługujący się pseudonimem mr.T Stucklife’a. Gwarantujemy, że wykonane przez niego obrazy na ciele to najbardziej olśniewająca rzecz, jaką dziś zobaczycie!

realistyczne tatuaże

źródło: www.unsplash.com; Lucas Lenzi

Starożytne dzieła sztuki na wyciągnięcie ręki. Zobacz niezwykłe, realistyczne tatuaże szwedzkiego artysty mr.T Stucklife’a!

Prace młodego tatuatora ze Sztokholmu, posługującego się pseudonimem mr.T Stucklife, wyróżnia imponujący realizm. Najchętniej posługuje się on czarnym, białym i szarym tuszem, wykonując wzory, które przypominają optyczne iluzje. Wyglądają one jakby zostały nie tyle narysowane, co wyrzeźbione w ciałach noszących je osób. Przedstawiają w większości posągowe figury, popiersia i kunsztowne budowle, a większość z nich zainspirowana została starożytnymi dziełami sztuki. Grafik czerpie garściami z greckiej i rzymskiej kultury, ozdabiając czoła swoich bohaterów laurowymi wieńcami i wyposażając ich w atrybuty antycznych bogów. Na jego tatuażach pojawiają się także zwierzęta, postacie Chrystusa, Maryi i świętych z religii katolickiej, świece, trupie czaszki, kwiaty czy słynne elementy popkultury.

Tym, co zaskakuje najbardziej jest jednak dbałość o detale, dzięki której tatuaże te przypominają prawdziwe rzeźby. Na skrzydłach aniołów można rozróżnić pojedyncze pióra, kolumny rzucają cienie, togi są pełne fałd, formujących się pod wpływem wiatru. Wszystkie te szczegóły gładko mieszczą się w – niekiedy bardzo ograniczonych – ramach, obejmujących na przykład tylko jedno ramię, łopatkę czy łydkę.

Grafiki artysty tak bardzo spodobały się miłośnikom tatuaży z całego świata, że stworzył on nawet autorską markę ubrań. Bluzy, koszulki i inne elementy garderoby produkowane są we Włoszech i sygnowane logiem STUCKLIFE. Jeśli więc fani jego sztuki nie chcą zamieniać w płótno własnej skóry, mogą nosić jego prace na ciele tylko „z doskoku”.

 

Zobaczcie realistyczne tatuaże spod igły mr.T Stucklife’a:

https://www.instagram.com/p/B6pvKtCHGOA/ https://www.instagram.com/p/BzOIIVrC7dN/ https://www.instagram.com/p/BVH0v-hhls1/ https://www.instagram.com/p/BQqTYFjhdGP/ https://www.instagram.com/p/BHSlQLdjPfd/

Więcej prac mr.T Stucklife’a znajdziecie na instagramowym koncie artysty.

 

Jak podobają się Wam te tatuaże? Czy zdecydowałybyście się wytatuować sobie taki wzór?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (81 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Skosa Sandra  20 stycznia 2021 09:53

  Pan tatuator ma niezaprzeczalny talent, ale takie motywy nie są w moim guście.

  Odpowiedz
 2. agasam9  20 stycznia 2021 18:47

  prawdziwe dzieła sztuki!

  Odpowiedz
 3. Bella11  23 stycznia 2021 10:48

  Piękne! Małe dzieła sztuki.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany