Ramiona bez uciążliwych „skrzydeł”
Mogą pojawić się w wyniku utraty wagi lub po prostu z upływem lat – „motylki”. To nic innego jak luźno obwisająca skóra u ramion, którą najchętniej schowalibyśmy w luźny rękaw. Co możliwe zimą, trudno jest wykonać latem, dlatego wraz z dr. Krzysztofem Ziemlewskim radzimy, jak można pozbyć się tego kłopotliwego problemu jeszcze teraz.
Przyczyny powstawania
–„Motylki”, inaczej nazywane również „pelikankami” lub „skrzydełkami” to potoczne określenie na obwisłą skórę ramion. Jej przyczyną może być gwałtowna utrata wagi lub utrata jędrności spowodowana starzeniem się skóry – wyjaśnia dr Krzysztof Ziemlewski z gabinetu medycyny estetycznej „Aesthetic”. Te najbardziej problematyczne „motylki” pozostają jako pamiątka po zrzuceniu dużej nadwagi. Problem dotyczy jednak zarówno osób tęższych, jak i szczupłych. – U osób otyłych obwisła skóra ramion pojawia się w wyniku nadmiaru tkanki tłuszczowej. W przypadku osób, które nie mają problemu z nadwagą, najczęstszą przyczyną powstawania „skrzydełek” jest natomiast zwiotczenie mięśni – dodaje lekarz.
Polecane zabiegi
W zależności od stopnia nasilenia problemu do dyspozycji mamy szeroką gamę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Będą to zabiegi ujędrniające i modelujące, takie jak: radiofrekwencja, ultradźwięki, endermologia, masaż próżniowy oraz termolifting. Możemy skorzystać również z oferty zabiegów nawilżających z kwasem hialuronowym. – W przypadku ramion sprawdzą się preparaty Teosyal Meso i Redensity [I] – zastosowane w serii, poprawią kondycję skóry i zapewniają jej odpowiednie nawilżenie – przyznaje dr Ziemlewski. Ponadto w korekcji „motylków” możemy zdać się również na nieinwazyjne zabiegi gabinetowe z użyciem nici (np. Silhouette Soft), mezoterapię igłową (mezolifting), radiofrekwencję mikroigłową (frakcyjne fale radiowe), lipolizę iniekcyjną oraz laser frakcyjny. U osób otyłych wykonuje się liposukcję. Gdy te metody okazują się nieskuteczne, można wykonać również operację plastyczną ramion (brachioplastyka). Jest to jednak zabieg inwazyjny, po którym zostają widoczne blizny, dlatego decyduje się na niego niewiele osób i tylko w sytuacjach, kiedy inne metody zawiodły.
Metody zapobiegawcze
Zabiegi, jakie oferuje nam obecnie medycyna estetyczna, pozwalają podejść do problemu obwisłej skóry ramion kompleksowo. Żaden lekarz nie pomoże nam go jednak zlikwidować na zawsze, jeśli nie poprzemy tych starań własną pracą. – Gwarancją zachowania ładnego wyglądu ramion nawet po czterdziestce są regularne ćwiczenia. Dzięki nim oraz łącząc gimnastykę z nieinwazyjnymi zabiegami, np. kuracją nawilżającą Redensity [I], będziemy cieszyć się ładnym wyglądem mimo upływu lat – podpowiada lekarz. Liczy się również właściwa pielęgnacja. Zmianę na lepsze zauważymy, gdy 1 – 2 razy w tygodniu wykonamy pod prysznicem masaż z peelingiem i będziemy codziennie nawilżać skórę.
www.newderm.pl