Radosne dziecko – Jak wychować szczęśliwego malucha

Spraw by twoje dziecko było radosne nie tylko od święta. Ludziom z poczuciem humoru żyje się o wiele łatwiej,  więc spraw więc żeby nie było ono  ponurakiem. Popracuj nad jego pogodnym nastawieniem i zadbaj o to żeby śmiało się jak najczęściej.

 

Twoje dziecko wyrośnie na pogodnego, pełnego wiary w siebie człowieka jeżeli będziesz w nim rozwijać cechy pozwalające mu być optymistycznie nastawionym do życia. Nie traktuj wychowania swojej pociechy śmiertelnie poważnie. Pozwól sobie i malcowi czasem na zabawę rzeczywistością. Zabieraj swoje dziecko w miejsca, gdzie możecie się bawić, śmiać i relaksować.

Komik, klaun i reszta

Klaunów, którzy wcześniej występowali tylko w cyrkach można dziś spotkać na różnorodnych imprezach i festynach. Często są też animatorami dziecięcych zabaw organizowanych w domu lub salach zabaw. Kolorowa twarz i czerwony nochal, wielkie buty oraz zabawne zachowanie wesołego przyjaciela na zawsze zostanie w pamięci dziecka, jeśli zaprosisz komika na urodziny swojego malca. Klauni rozbawią dzieciaki, pomalują im twarze i ręce, zaangażują maluchy w puszczanie wielkich baniek i nauczą wyczarowywać zwierzęta z balonów. Sprowadź na uroczystość swojej pociechy klauna, dzieci będą zachwycone.

Bajkowa zabawa

Wielką atrakcją dla maluchów są przedstawienia teatralne przeznaczone specjalnie dla nich. Dostarczają dzieciakom wiele wrażeń, bo choreografia, scenografia, kostiumy, piosenki i muzyka tworzą ekscytujące, kipiące energią widowiska. W warszawskich teatrach wybór jest duży. W Bajce czeka na maluchy Ferdynand Wspaniały i Król Ból. Tam dzieci mogą znaleźć się w świecie psa, który stał się człowiekiem i króla, którego bolały zęby, bo nie chodził do dentysty. Poza tym w Teatrze na Woli najmłodsi mogą prześledzić sympatyczne przygody Koziołka Matołka, a w Teatrze Polonia zabawne losy Pchły Szachrajki. Czy można oprzeć się przewrotnemu urokowi tych bajek? Nie tylko dzieci będą śmiały się od początku do zakończenia każdego z tych przedstawień.

Kolorowa rozrywka

Ludzie pogodni są odporniejsi na stres. Śmiech pobudza mózg do wytwarzania hormonów, które z kolei odpowiadają za wydzielanie w organizmie endorfin (hormonu szczęścia), a te zwalczają wszelkie smutki i zapewniają dobry nastrój. Zdaniem niektórych lekarzy śmiech pobudza działanie hormonu wzrostu i dlatego kto się śmieje, ten szybciej rośnie. Jednym słowem: chwil beztroskiej zabawy, które sprawiają, że nasze maleństwo czuje się szczęśliwe nie da się przecenić.

Zabierz więc dziecko do jednego z licznych parków rozrywki dla najmłodszych. Tam bez względu na pogodę, dzieciaki mogą się do woli wyszaleć. Możesz odwiedzić np. najnowsze i największe w Warszawie centrum dla dzieci ? Krainę Zabawy Tęcza, która mieści się w CH Skorosze. Na powierzchni ponad 1000 mkw. maluchy wraz z dorosłymi mogą szaleć, brodząc w 50 tysiącach kolorowych piłek do utraty sił. Szalone ślizgi na imponujących zjeżdżalniach, wspinaczka, szukanie drogi w labiryncie, skoki na trampolinach i bitwy z użyciem pistoletów pneumatycznych ładowanych barwną amunicją to mocna dawka radości w czystej postaci.

Magia i iluzja

Dzieciaki uwielbiają także pokazy czarów i magii. Takie spektakle to swoista terapia śmiechem i zabawa podczas całego występu. Iluzja ma walory edukacyjne, ale przede wszystkim kreuje unikalny nastrój. Emocje wypisane na dziecięcych twarzach mówią wtedy same za siebie. Często młodzi widzowie biorą aktywny udział w przedstawieniu. Poznają tajniki sztuki magicznej. Mogą uczestniczyć w łączeniu metalowych obręczy, wprowadzać kulę w stan lewitacji, scalać rozcinane sznury, zaklinać znikające przedmioty i rozmnażać je. Nie pozbawiajmy swojej pociechy takiej rozrywki i wspomnień z występu na scenie jako debiutanta w roli magika.

Konie i kucyki

Jeśli dziecko lubi aktywnie spędzać czas można zafundować mu również przejażdżkę na koniu lub kucu. Celem tego typu wycieczki może być TKKF Ognisko Podkowa w Podkowie Leśnej koło Warszawy. Klub prowadzi naukę jazdy konnej przede wszystkim dla dzieci, młodzieży na dużych i małych koniach oraz zajęcia hipoterapeutyczne i imprezy jeździeckie. W Stajni Zieleniec natomiast rodzice mogą zapewnić kontakt z żywą przyrodą najmłodszym milusińskim i zafundować im spacer na grzbiecie kuca. Taka relaksująca przejażdżka będzie dla dzieciaka także niezapomnianą przygodą.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (117 głosów, średnia: 4,26 z 5)
zapisuję głos...