Radość z tworzenia, czyli własnoręczne ozdabianie ubrań – tasiemki i lamówki

Znalezienie idealnej bluzki, czy sukienki to często godziny spędzone w centrach handlowych. Nie zawsze wychodzimy ze sklepu usatysfakcjonowane. Nic w tym dziwnego, rzadko przecież się zdarza, że produkowane taśmowo rzeczy z sieciówek będą w stu procentach odzwierciedlać nasze gusta oraz osobowość. Jak sprawić, żeby to co nosimy było bardziej „nasze”? Włączyć maszynę do szycia lub chwycić za igłę i nitkę!

Tasiemki. Producent, który da nam to, czego potrzebujemy

Szukając odpowiedniego producenta tasiemek, lamówek oraz innych elementów tekstylnych, które mogą nam się przydać w tworzeniu własnych kreacji, należy pamiętać o tym, że powinny być wykonane z wysokiej jakości przędzy.

Tasiemki, stosowane do ozdoby ubrań mogą być elastyczne, sztywne lub miękkie – wszystko zależy od materiałów, z jakich zostały wykonane. Jeśli chcemy wykorzystać tasiemki, producent powinien zapewnić nam takie z bawełny, poliestru lub innych materiałów naturalnych lub sztucznych.

Lamówki – efektowne wykończenie stylizacji

Lamówka to rodzaj tasiemki, która służy do obszywania brzegów ubrań, obrusów i innych tekstyliów. Może się wydawać, że tak mały element nie robi różnicy. Ale to nieprawda – dobranie pasującej lub też kontrastującej kolorystycznie lamówki, czasem zmienia całkowicie wygląd stylizacji.

Jak się za to zabrać?

Do pierwszych eksperymentów nie powinno się wybierać bardzo drogich ubrań lub takich wykonanych z kłopotliwych do samodzielnego przerabiania materiałów. Warto na początek wziąć coś leżącego długo na dnie naszej szafy, lub kupionego za grosze w second-handzie.

Jest duże prawdopodobieństwo, że za pierwszym razem nie uda nam się idealnie przyszyć lamówki. Producent zazwyczaj ma bardzo duży wybór kolorów i wzorów. Dobierzmy na początek uniwersalny, najbardziej zbliżony do barwy tkaniny, z której wykonana jest bluzka lub sukienka. I przede wszystkim – użyjmy wyobraźni!


Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (50 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany