Pytania na pierwszej randce, które warto zadać

Za Wami już etap spotkania i wstępnego oczarowania Jego tekstami na podryw i  Twoich błyskotliwych na nie reakcji. Czas na następne kroki. Pierwsza randka jest zazwyczaj niezwykle stresująca dlatego warto przygotować sobie kilka awaryjnych tematów do rozmów.  Wśród nich warto zadać kilka, które pomogą nam dowiedzieć się nieco więcej o naszym potencjalnym partnerze.

fot. Jonathan Borba-unsplash.com

 

Pytania na pierwszej randce –  Dlaczego się ze mną umówiłeś?

To pytanie może wydać się na początku nieco krępujące, ale jeśli mężczyzna zaprasza Cię na randkę powinien jakoś z niego wybrnąć. Jeśli odpowie, że jesteś seksowna, albo masz fajne piersi będziesz wiedziała też jakiej relacji możesz się spodziewać. To pytanie może sprawić, że wykaże się poczuciem humoru lub przynajmniej usłyszysz na swój temat kilka miłych zdań o tym, dlaczego Cię wybrał i co w Tobie ceni.

Pytania na pierwszej randce –  Czy byłeś już kiedyś zakochany?

Wbrew pozorom nawet single zbliżający się do 30-stki, czy nawet wieku średniego mogą mieć problem z tym pytaniem. Bycie w związkach nie zawsze oznacza zakochania i miłości. Ludzie bywają ze swobą, bo jest im razem dobrze, z przyzwyczajenia, dla przyjemności. Pytanie o to, czy potrafi się zakochać i zaangażować może też prowadzić do kolejnego pytania, czyli…

Pytania na pierwszej randce – Gdzie widzisz siebie za 5, 10 lat?

Pytanie trochę jak z rozmowy kwalifikacyjnej? Z pozoru, bo tym razem pytamy i o plany i o marzenia. To pytanie, w którym możesz dowiedzieć się jak relacja go interesuje i czy jest w jego planach miejsce na stały związek. Czy będzie to życie podróżnika? Domek na wsi? Życie w wielkiej metropolii i skoncentrowanie się na karierze? Czy widzi siebie z rodziną? A może myśli o bezdzietnym związku? Luźnym związku?

Pytania na pierwszej randce – Dlaczego zakończył się Twój poprzedni związek?

Nie pytaj o to z kim był, ale o to jak tak relacja przebiegała. Posłuchaj co mówi na temat swojej byłej partnerki, jak się o niej wyraża i co mówi o ostatnim związku. To w jaki sposób opowiadamy o poprzednich partnerach oznacza również jakimi jesteśmy ludźmi, czy mamy klasę? Czy żywimy szacunek do osoby, z którą się spotykaliśmy i byliśmy w związku?

Pytania na pierwszej randce – Na co narzekały Twoje byłe partnerki?

Potencjalny partner będzie wymieniał swoje słabe strony, ale równie dobrze może sprowadzić pretensje byłych partnerek do zwykłych narzekań. Przedstawi siebie jako partnera idealnego, czy będzie w stanie obrócić pytanie w żart i okazać dystans do samego siebie?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (137 głosów, średnia: 4,65 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  16 września 2016 08:19

  Ostatnie pytanie jest wg mnie źle sformułowane.

  Odpowiedz
 2. kasia87g  16 września 2016 08:43

  to pytania raczej nie pasują

  Odpowiedz
 3. nungal  16 września 2016 09:54

  Zgadzam się, to nie są najlepiej sformułowane pytania. Można z faceta wyciągnąć mnóstwo informacji dotyczących niego samego, jego stylu życia i podejścia do większości spraw odpowiednio kierując rozmową. W wielu przypadkach nawet się nie zorientuje, że się spowiada 😉

  Odpowiedz
  • Jaworka  19 września 2016 09:04

   Myślę tak samo zadając takie pytania pewnie zaraz by powiedział że idzie do toalety i już by nie wrócił

   Odpowiedz
 4. agata20  16 września 2016 17:38

  Gdybym zaczęła takie pytania zadawać to pewnie byłaby pierwsza i ostatnia randka….

  Odpowiedz
 5. Karolina  16 września 2016 21:01

  dokładnie

  Odpowiedz
 6. Karolina  16 września 2016 21:02

  ciężkie pytania

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany