Pytania, które musisz sobie zadać przed ślubem

Zaręczyny są niezwykle emocjonującą chwilą i wiele kobiet bez zawahania widząc zaręczynowy pierścionek z marszu odpowiada „tak”. To ten czas na który czekamy po pierwszych tekstach na podryw, wielu randkach, poznawaniu rodziny i przyjaciół. W całym tym szczęściu i chaosie przygotowań, planowania, wybierania sukni, warto na chwilę się zatrzymać i odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Podejmowanie decyzji o wyjściu za mąż decyduje o możliwie całej reszcie Twojego życia! Poniżej znajdziesz pytanie, które musisz sobie zadać przed ślubem !

 Pytania, które musisz sobie zadać przed ślubem – Czy możesz polegać na partnerze w kryzysowych sytuacjach?

Jesteście ze sobą już jakiś czas i z pewnością przeżyliście trudniejsze chwile. Czy partner jest wobec Ciebie wyrozumiały? Czy Cię wspiera? Czy jest przy Tobie, gdy bo najbardziej potrzebujesz?  Pamiętaj, że w życiu trudnych chwil jest naprawdę dużo, a radzenie sobie samemu ze wszystkim nie jest przejawem zdrowej relacji.

Pytania, które musisz sobie zadać przed ślubem – Czy chcę mieć dzieci? Czy chce ich mój partner?

Niektóre kobiety nie mogą doczekać się macierzyństwa, inne zaś nie widzą się w roli matek. Pamiętaj, by nigdy nie zakładać z góry, że partner myśli podobnie. Pamiętaj też, by rozmowy na ten temat nie odkładać na czas po ślubie! Dla wielu osób to bardzo kluczowa kwestia i nadzieja, że partner z czasem zmieni zdanie może okazać się złym pomysłem.  Ustalcie to, by za 10, 15, 30 lat nie żałować, że nie spełniło się swoich pragnień i planów dotyczących posiadania dzieci ze względu na potrzeby partnera.

 

Pytania, które musisz sobie zadać przed ślubem – Czy wychowamy dzieci w wierze?

To pytanie jeszcze 10-20 lat temu nie istniałoby w Polsce, jednak czasy się zmieniają. Dlatego warto wziąć pod uwagę wyznanie, czy poglądy religijne partnera. Czy zdecydujecie się na chrzest? A może partner jest ateistą? Może jesteście odmiennego wyznania?  Jeśli Wasze decyzje w tej sprawie spotkają się z brakiem akceptacji rodziny, co zrobicie w tej sprawie?

Pytania, które musisz sobie zadać przed ślubem – Czy znam jego stan zdrowia, a on  mój?

Chociaż w wielkiej miłości wydaje się, że nic nie jest w stanie stanąć jej na przeszkodzie niestety rzeczywistość może odmienić czyjeś uczucia. Ważne by wiedzieć, czy partner nie jest świadom poważnych schorzeń, takich jak bezpłodność, czy nie jest od niczego uzależniony, czy z jego zdrowiem psychicznym jest wszystko w porządku? Powinnaś znać wszystkie ważne informacje podejmując decyzje o ślubie.

Pytania, które musisz sobie zadać przed ślubem – Czy jestem w stanie żyć sama?

Może się wydawać, ze jest to dziwne pytanie w obliczu zaręczyn, czy ślubu. Tylko pozornie. By żyć z kimś na stałe, na zawsze musimy nie tylko najpierw kochać siebie, ale też wiedzieć za co kochamy partnera. Czy jesteśmy od niego tak bardzo zależne? Czy to partner buduje naszą wartość, czy jedynie ją docenia? Czy przynosi do Twojego życia szczęście, czy sam nim jest?

Pytania, które musisz sobie zadać przed ślubem – Jaka będzie moja rola w domu?

Z pozoru wydaje się to błahe, jednak warto ustalić jak partner widzi Twoje obowiązki. Niektórzy mężczyźni nie mają nic przeciwko aktywności zawodowej kobiet i często jest to też koniecznością, bez której nie da się udźwignąć domowego budżetu. Są jednak mężczyźni, którzy woleliby, by ich żony zajmowały się domem i dziećmi. Nie będziemy tego oceniać, bo każdy ma własny sposób na życie i jeśli kobieta chce się spełniać jako matka i pani domu jest to równie dobrym pomysłem, co robienie kariery w międzynarodowej korporacji. Warto dlatego ustalić, jak widzicie przyszłość Waszego domu i obowiązków. Również tych codziennych, jak sprzątanie, gotowanie! Jeśli nie chcesz zostać pozostawiona z nimi sama musisz ustalić pewien ogólny schemat codziennego partnerstwa.

Pytania, które musisz sobie zadać przed ślubem – Czy nasze życie intymne jest zadowalające?

Seks jest jedną z bardzo istotnych spraw w związku. Pomaga nam się do siebie zbliżyć, rozładować napięcie, sprawić radość, lepiej się porozumiewać, budować bliskość. Seks musi być satysfakcjonujący. Nie zawsze spektakularny i szalony, ale z pewnością satysfakcjonujący. Czy dogadujecie się razem? Czy jedna ze stron nie jest zbyt zamknięta, czy pruderyjna? Może kogoś krępują wyznawane zasady, religia, czy wychowanie? Czy wasze temperamenty są  zbliżone? Czy potraficie ze sobą rozmawiać o seksie?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (207 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  20 stycznia 2016 11:50

  Dodałabym pytanie na temat finansów.

  Odpowiedz
 2. bbo  20 stycznia 2016 12:05

  Dlatego nie należy brać ślubu „na wariata”. Po kilku latach znajomości zna się odpowiedzi na te pytania, bo każdy temat zostanie przewałkowany wielokrotnie 🙂

  Odpowiedz
 3. magda6915  20 stycznia 2016 16:46

  Daleko mi jeszcze do ślubu 😀

  Odpowiedz
 4. Uśmiechnij się :)  20 stycznia 2016 17:02

  Ja z moim lubym nie planujemy na razie ślubu, ale często rozmawiamy o przyszłości, rozważamy różne opcje i pytamy jak w danej sytuacji zachowałaby się druga osoba. Związek to sztuka kompromisu i na każdej płaszczyźnie trzeba do jakiegoś dojść 😉 Dlatego warto pytać i nie wstydzić się swoich poglądów na daną sprawę. Bez szczerości to nie przetrwa.

  Odpowiedz
 5. Jaworka  20 stycznia 2016 18:15

  Na szczęście to już po za mną ale rozmowy sa bardzo ważne przed ślubem jak i po

  Odpowiedz
 6. Marta  20 stycznia 2016 21:37

  Przydatny materiał:)

  Odpowiedz
 7. Żanett  20 stycznia 2016 22:38

  Owszem, warto pytać. Tyle tylko, że tak naprawdę nigdy nie będziemy pewni tego, jak druga strona zachowa się w konkretnej sytuacji. Co innego stawiać się na czyimś miejscu i zapewniać o swoim zachowaniu w danej sytuacji, a co innego znaleźć się w niej i postąpić tak, jak się zapewniało 🙂

  Odpowiedz
  • Tara  23 stycznia 2016 11:08

   Dokładnie 😀

   Odpowiedz
 8. lilkawodna  22 stycznia 2016 07:53

  Zgadzam się z Zanett słowa swoje życie swoje. Pzyjda problemy i zweryfikuja zachowanie nasze i naszych partnerów. Ja bym dodała jeszcze pytanie i to gdzie będziemy mieszkać po ślubie.

  Odpowiedz
 9. Tara  23 stycznia 2016 11:07

  Eeee… Żadnego z tych pytań sobie nie zadałam… Jestem 21 lat po ślubie 😉
  Szczęśliwa Mężatka 😉

  Odpowiedz
 10. Patriszia  28 stycznia 2016 00:17

  Jestem w dość długim związku i zdążyłam poznać odpowiedzi na te pytania. Chociaż ślubu jeszcze nie planuję 🙂

  Odpowiedz
 11. AnnaKwasniak  23 lutego 2016 12:35

  Odpowiedzi na te pytania pojawiają się w miarę upływania czasu trwania związku, owszem, znam osoby, które przed ślubem znały się zaledwie pół roku, jednak ja wolałam poznać partnera bardzo dobrze i ślub wzięliśmy po ok4 latach znajomości

  Odpowiedz
 12. efffciaa  10 maja 2016 12:15

  To wszystko wychodzi w trakcie , nawet jak jest ok na początku to się może odmienić w każdej chwili , na szczęście jak jest już bardzo źle można się rozwieść .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany