Pytania, które musisz sobie zadać przed ślubem

Zaręczyny są niezwykle emocjonującą chwilą i wiele kobiet bez zawahania widząc zaręczynowy pierścionek z marszu odpowiada „tak”. To ten czas na który czekamy po pierwszych tekstach na podryw, wielu randkach, poznawaniu rodziny i przyjaciół. W całym tym szczęściu i chaosie przygotowań, planowania, wybierania sukni, warto na chwilę się zatrzymać i odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Podejmowanie decyzji o wyjściu za mąż decyduje o możliwie całej reszcie Twojego życia! Poniżej znajdziesz pytanie, które musisz sobie zadać przed ślubem !

 Pytania, które musisz sobie zadać przed ślubem – Czy możesz polegać na partnerze w kryzysowych sytuacjach?

Jesteście ze sobą już jakiś czas i z pewnością przeżyliście trudniejsze chwile. Czy partner jest wobec Ciebie wyrozumiały? Czy Cię wspiera? Czy jest przy Tobie, gdy bo najbardziej potrzebujesz?  Pamiętaj, że w życiu trudnych chwil jest naprawdę dużo, a radzenie sobie samemu ze wszystkim nie jest przejawem zdrowej relacji.

Pytania, które musisz sobie zadać przed ślubem – Czy chcę mieć dzieci? Czy chce ich mój partner?

Niektóre kobiety nie mogą doczekać się macierzyństwa, inne zaś nie widzą się w roli matek. Pamiętaj, by nigdy nie zakładać z góry, że partner myśli podobnie. Pamiętaj też, by rozmowy na ten temat nie odkładać na czas po ślubie! Dla wielu osób to bardzo kluczowa kwestia i nadzieja, że partner z czasem zmieni zdanie może okazać się złym pomysłem.  Ustalcie to, by za 10, 15, 30 lat nie żałować, że nie spełniło się swoich pragnień i planów dotyczących posiadania dzieci ze względu na potrzeby partnera.

 

Pytania, które musisz sobie zadać przed ślubem – Czy wychowamy dzieci w wierze?

To pytanie jeszcze 10-20 lat temu nie istniałoby w Polsce, jednak czasy się zmieniają. Dlatego warto wziąć pod uwagę wyznanie, czy poglądy religijne partnera. Czy zdecydujecie się na chrzest? A może partner jest ateistą? Może jesteście odmiennego wyznania?  Jeśli Wasze decyzje w tej sprawie spotkają się z brakiem akceptacji rodziny, co zrobicie w tej sprawie?

Pytania, które musisz sobie zadać przed ślubem – Czy znam jego stan zdrowia, a on  mój?

Chociaż w wielkiej miłości wydaje się, że nic nie jest w stanie stanąć jej na przeszkodzie niestety rzeczywistość może odmienić czyjeś uczucia. Ważne by wiedzieć, czy partner nie jest świadom poważnych schorzeń, takich jak bezpłodność, czy nie jest od niczego uzależniony, czy z jego zdrowiem psychicznym jest wszystko w porządku? Powinnaś znać wszystkie ważne informacje podejmując decyzje o ślubie.

Pytania, które musisz sobie zadać przed ślubem – Czy jestem w stanie żyć sama?

Może się wydawać, ze jest to dziwne pytanie w obliczu zaręczyn, czy ślubu. Tylko pozornie. By żyć z kimś na stałe, na zawsze musimy nie tylko najpierw kochać siebie, ale też wiedzieć za co kochamy partnera. Czy jesteśmy od niego tak bardzo zależne? Czy to partner buduje naszą wartość, czy jedynie ją docenia? Czy przynosi do Twojego życia szczęście, czy sam nim jest?

Pytania, które musisz sobie zadać przed ślubem – Jaka będzie moja rola w domu?

Z pozoru wydaje się to błahe, jednak warto ustalić jak partner widzi Twoje obowiązki. Niektórzy mężczyźni nie mają nic przeciwko aktywności zawodowej kobiet i często jest to też koniecznością, bez której nie da się udźwignąć domowego budżetu. Są jednak mężczyźni, którzy woleliby, by ich żony zajmowały się domem i dziećmi. Nie będziemy tego oceniać, bo każdy ma własny sposób na życie i jeśli kobieta chce się spełniać jako matka i pani domu jest to równie dobrym pomysłem, co robienie kariery w międzynarodowej korporacji. Warto dlatego ustalić, jak widzicie przyszłość Waszego domu i obowiązków. Również tych codziennych, jak sprzątanie, gotowanie! Jeśli nie chcesz zostać pozostawiona z nimi sama musisz ustalić pewien ogólny schemat codziennego partnerstwa.

Pytania, które musisz sobie zadać przed ślubem – Czy nasze życie intymne jest zadowalające?

Seks jest jedną z bardzo istotnych spraw w związku. Pomaga nam się do siebie zbliżyć, rozładować napięcie, sprawić radość, lepiej się porozumiewać, budować bliskość. Seks musi być satysfakcjonujący. Nie zawsze spektakularny i szalony, ale z pewnością satysfakcjonujący. Czy dogadujecie się razem? Czy jedna ze stron nie jest zbyt zamknięta, czy pruderyjna? Może kogoś krępują wyznawane zasady, religia, czy wychowanie? Czy wasze temperamenty są  zbliżone? Czy potraficie ze sobą rozmawiać o seksie?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (220 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...