Pukka Ayurveda – Kosmetyki Inspirowane Naturalnym Pięknem

Pukka to siła natury płynąca z serca Indii. Firma powstała w 2001 roku jako efekt połączenia fascynacji starożytną filozofią zdrowia i dobrego samopoczucia Ayurveda („sztuka życia mądrze”) oraz zielarstwem i ekologią. Misją Pukki jest propagowanie świadomości, iż wszyscy jesteśmy wyjątkowi i posiadamy moc dbania o własne zdrowie w harmonii z naturą. Ayurveda mówi o przeżywaniu danego nam czasu w pełny sposób i utrzymywaniu siebie w doskonałej formie. Pukka w języku hindi oznacza „doskonały, najwyższej jakości” i odzwierciedla całą filozofię marki. Firma prowadzi ścisłą współpracę z rolnikami przy projektach mających na celu ochronę zagrożonych gatunków roślin. Gwarancją jakości produktów jest certyfikat ekologiczny Soil Association.

Pukka - kosmetyki ekologiczne              

Ayurweda to wiedza, która przetrwała tysiące lat, płynąca wprost z serca natury. To ona stała się inspiracją do stworzenia linii ekologicznych kosmetyków, które w dzisiejszym zabieganym świecie pozwalają odpowiednio zadbać o piękno ciała. Ayurweda wymienia 8 Zasad Piękna:

odmładzanie – przywrócenie skórze jędrności, wzmocnienie metabolizmu komórek – usunięcie toksyn, poprawa krążenia, usuwanie blokad – dogłębne oczyszczenie, ochrona przed czynnikami zewnętrznymi – klimatycznymi, wirusami itp., uzdrawianie – poprawa krążenia oraz odpowiednie nawilżenie, zachowanie wewnętrznego blasku – zdrowie i pozytywna energia, anti-agening – pielęgnacja odpowiednia do wieku.

Pielęgnacja skóry zgodna z tymi wskazówkami będzie najbardziej efektywna, przy zastosowaniu odpowiednich połączeń naturalnych olejków i ziół.

Korzystanie z ekologicznych kosmetyków jest wyrazem troski nie tylko o siebie, ale też o środowisko. Produkty Pukka bazują na najbardziej docenianych  ajurwedyjskich ziołach takich jak: amla (soczyste owoce o właściwościach antyoksydacyjnych), gotu kola (roślina o tonizującym i regenerującym działaniu) oraz kwiat neroli – ceniony wśród specjalistów za swój odmładzający wpływ na pielęgnowaną skórę. Kosmetyki Pukka Ayurveda nie zawierają parabenów, substancji petrochemicznych ani sztucznych zapachów. Istotną cechą, która wyróżnia je nie tylko wśród kosmetyków dostępnych na polskim rynku, ale też na świecie jest tak wysoka ilość certyfikowanych składników ekologicznych, która w przypadku Pukka Ayurveda wynosi aż od 92.6 do 100%.

Produkty marki Pukka dostępne są w sklepie internetowym: www.natural4you.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (174 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...