Puder dziecięcy do włosów i twarzy – 8 sposobów jak poprawić urodę z tym kosmetykiem

Poznaj sposoby na wykorzystanie pudru dziecięcego jako doskonałego kosmetyku do twoich do włosów i twarzy. Z pewnością nie znasz wszystkich zalet tego kosmetyku, który stosujemy w pielęgnacji niemowląt!

Puder dziecięcy do włosów i twarzy

fot. depositphotos

Dlaczego warto używać puder dziecięcy jako kosmetyk do pielęgnacji?

Tak, tak- możemy stosować talk lub puder dziecięcy do włosów i twarzy! Jeśli Twój budżet jest skromny i wymaga od Ciebie zakupu wielofunkcyjnych produktów, które dadzą radę nie jednemu problemowi, zdecyduj się na puder dla dzieci, lub po prostu pożycz go od swojego malucha. Poradzi on sobie ze wszystkim – od dodania objętości Twoim włosom do zachowania makijażu na cały dzień! Przeczytaj 10 sposobów na wykorzystanie pudru dla dzieci (talku dla niemowląt)  dla poprawienia swojej urody.

8 sposobów na poprawienie urody przy pomocy pudru dziecięcego

1. Puder dziecięcy jako suchy szampon

Puder dziecięcy jako szampon? Tak – ale suchy! To chyba najbardziej znany sposób użycia pudru dziecięcego. Nałóż trochę pudru / talku na włosy tuż przy skórze głowy, zaabsorbuje on tłuszcz i poprawi objętość. To niezwykle szybki sposób na niezbyt świeże i przetłuszczone włosy!

2. Talk dziecięcy pogrubi i wydłuży rzęsy

Nałóż warstwę pudru / talku na rzęsy pomiędzy włoskami. Taki trik wydłuża, pogrubia i dodaje objętości. Dodatkowo, jeśli Twój tusz jest z rodzaju tych bardziej płynnych, puder pomoże uniknąć niepożądanych smug i utrzyma maskarę na swoim miejscu.

3. Puder dziecięcy przedłuży trwałość szminki na ustach

Jeśli jesteś jedną z tych osób, którą ma przed sobą długą noc, pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw pomadki przyprósz usta odrobiną talku, a pomoże on dłużej utrzymać kosmetyk na wargach. Zaaplikuj pomadkę, chusteczką zbierz nadmiar, a następnie przy użycia pędzla nałóż talk dookoła ust. I możesz lecieć na imprezę!

 

fot. Dreamstime Stock Photos

4. Talk dziecięcy zmatowi cerę

Mały trik zaobserwowany u fotografów na sesjach zdjęciowych. Nie można użyć zbyt dużej ilości, ale działa świetnie, kiedy znajdujesz się pod obstrzałem jaskrawego światła. Puder / talk absorbuje pot z twarzy i kontroluje błyszczącą się skórę, szczególnie dobrze działa przy ciemniejszej karnacji, bo mocniej odbija ona światło z reflektorów. Taki sposób działa nawet lepiej niż specjalne matujące pudry. Natomiast jeśli kupisz taki kosmetyk, który okaże się za ciemny albo akurat wrócisz z urlopu wypełnionego słońcem, możesz trochę rozjaśnić odcień, właśnie poprzez dodanie niewielkiej ilości talku.

5. Puder dziecięcy na spocone stopy

Zamierzasz wsadzić spocone stopy w czyste buty? Fuj! Nasyp do nich trochę talku w celu pochłonięcia potu i zapachu. Oczywiście możesz użyć dedykowanego talku do stóp, ale po co kupować nowy kosmetyk, jak na półce masz już puder swojego dziecka?

6. Talk dziecięcy pomaga w gojeniu ranek i zadrapań

Użyj talku do krzepnięcia małych ran na Twoich nogach czy rękach. Możesz go także użyć na wewnętrzną stronę ud, tak by z wyprzedzeniem zapobiec poceniu się i otarciom. To dosyć oczywista funkcja pudru – wszak takie same działanie ma na pupach naaszych dzieci, ale czasami o tym zapominamy.

 

7. Puder dziecięcy – znieczulenie  podczas depilacji woskiem

Jeśli używasz wosku do depilacji, wiesz jak to boli, kiedy próbujesz zrobić to na skórze tłustej albo takiej, która w ostatnim czasie została nawilżona. Przed zabiegiem nałóż trochę talku, tym sposobem wosk przyczepi się do twoich włosków, a nie do skóry. Taki mały trik, ale pomocny.

8. Talk dziecięcy – sposób na ochłodzenie podczas gorących letnich  nocy

Duszność i potliwość nie jest sexy, mimo tego że czasami telewizja stara się nam to przedstawiać w inny sposób. W upalne lato, kiedy klimatyzacja nie wystarcza, świetnym pomysłem jest wykorzystanie talku / pudru w warstwach pomiędzy pościelą, ponieważ absorbuje on pot i pomaga schłodzić.

A czy Wam się zdarza używać talku w jeszcze inny sposób? Jeśli tak to podzielcie się tymi trikami z naszymi czytelniczkami!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (277 głosów, średnia: 4,62 z 5)
zapisuję głos...