Puder do mycia twarzy – nowinka na rynku kosmetycznym, którą warto poznać

Oczyszczanie twarzy to dla większości kobiet temat rzeka. Internautki rozpisują się na temat swoich sposobów mycia delikatnej skóry na policzkach i czole, a vlogerki kręcą całe filmiki poświęcone urodowym rytuałom pomagającym w dążeniu do czystej cery. Nic dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej kosmetycznych nowości dedykowanych właśnie oczyszczaniu twarzy i bazujących na naturalnych składnikach. Dziś przedstawiamy jedną z nich – puder do mycia twarzy z glinką i organicznymi dodatkami!

Puder do mycia twarzy to kosmetyk, który powstał z myślą o delikatnym oczyszczaniu skóry wrażliwej, niepozbawionej zaczerwienień czy innych niedoskonałości. Jego bazę stanowią naturalne glinki znane z dobroczynnego wpływu na cerę, a dodatkami są – w zależności od receptury stosowanej przez producenta – hydrolaty kwiatowe, płatki owsiane, płatki migdałów, organiczne oleje o odżywczych i nawilżających właściwościach, soda oczyszczona oraz olejki eteryczne. Jesteście ciekawe, jak działa taki puder i jak się go stosuje? Spieszymy z wyjaśnieniem!

puder do mycia twarzy

źródło: www.pinterest.com; odnośnik do konkretnego profilu jest osadzony w tekście

Puder do mycia twarzy – nowinka na rynku kosmetycznym, którą warto poznać

 

Jak stosować puder do mycia twarzy?

Pudru myjącego można używać na dwa sposoby – przygotowując z niego oczyszczającą pastę bądź maseczkę. Pierwsza opcja wymaga rozmieszania odrobiny pudru z wodą i nałożenia na twarz, a następnie masowania jej tą mieszanką kolistymi ruchami przez około 2 minuty. Gdy na powierzchni twarzy utworzy się lekka pianka, należy dokładnie spłukać kosmetyk letnią wodą i subtelnie osuszyć skórę.

Drugi sposób jest polecany osobom, których twarz potrzebuje głębokiego oczyszczenia i odżywienia. By go wypróbować, weź czubatą łyżkę pudru, dodaj do niego łyżeczkę wody i kilka kropli hydrolatu lub ulubionego olejku. Wymieszaj w szklanym albo plastikowym naczyniu, używając plastikowej bądź drewnianej łyżki. To bardzo ważne, ponieważ glinka traci swoje właściwości w kontakcie z metalami. Tak przygotowaną maseczkę nałóż na twarz na około 10 minut, po czym zmyj letnią wodą.

 

Puder do mycia twarzy – plusy i minusy

Puder do mycia twarzy zdecydowanie wyróżnia się na tle innych kosmetyków dedykowanych oczyszczaniu cery. Przede wszystkim nie zawiera chemicznych składników, dzięki czemu nie uczula ani nie podrażnia delikatnej skóry. Nie pozostawia też nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia i może być stosowany do każdego rodzaju cery. Jeśli chodzi o jego działanie, na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim dokładne oczyszczanie, odświeżanie i rozświetlanie twarzy. Kosmetyk z glinką, hydrolatami i olejami doskonale ściąga ponadto rozszerzone pory skóry, nadaje cerze blask i wyrównuje jej koloryt. 

Wśród wad można natomiast wskazać dość czasochłonny (w porównaniu do „gotowych” kosmetyków) proces jego przygotowywania. Niektóre z Was mogą także odczuć zniecierpliwienie faktem, że puder ten ma lekką, sypką postać, przez co bardzo trudno jest zapanować na jego wysypywaniem się z pudełeczka. Drobiny proszku unoszące się w powietrzu niczym mąka podczas pieczenia ciastek i osiadające na zlewie to jednak niewielka cena za piękną cerę.

Pudry myjące znajdziecie w ofercie marek, takich jak: Bielenda, Make Me Bio, Evree, Yasumi czy Kostka Mydła. Możecie jednak także zrobić go samodzielnie.

 

Jak zrobić domowy puder do mycia twarzy?

Przepisów na puder myjący jest bardzo wiele. Podstawą jest użycie bazy w postaci białej lub zielonej glinki i zmieszanie jej z olejkami oraz mąką owsianą bądź migdałową.

Możecie na przykład zmieszać 30 ml mąki owsianej, 25 ml glinki białej, 5 ml marokańskiej glinki Rhassoul i 8 kropli ulubionego olejku eterycznego. Wystarczy połączyć suche składniki i wsypywać je warstwami do wyparzonego, suchego słoika ze szklanym wieczkiem, wkładając na przemian proszek i wkraplając kolejne krople. Na koniec wystarczy potrząsnąć słoikiem. Gotowy puder przetrwa nawet 6 miesięcy.

Inne warte uwagi połączenia to mąka owsiana z białą glinką, zmielonymi migdałami i różanym hydrolatem, mąka owsiana z glinką, suszonymi kwiatami lawendy i lawendowym hydrolatem czy glinka zielona, mielone płatki owsa i spirulina. 

 

Wypróbujecie?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (183 głosów, średnia: 4,21 z 5)
zapisuję głos...