Jak przytula zakochany facet? Przytulanie mężczyzny – co oznacza? Co nam daje przytulanie?

Przytulanie się do bliskich nam osób to dla wielu z nas jedna z najprzyjemniejszych rzeczy. Przytulanie potrafi uspokoić i poprawić humor. Są jednak takie osoby, które niespecjalnie za tym przepadają. Wśród nich jest wielu mężczyzn, stąd też przytulanie mężczyzny – zarówno partnera, jak i bliskiego przyjaciela, może wzbudzać w nas wiele refleksji. Jak przytula zakochany facet? Co oznacza przytulanie mężczyzny? Jak to rozumieć? Dzisiaj zagłębimy się w ten temat!

Spis treści:

Przytulanie, tuż obok pocałunków, to jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, by wyrazić sympatię i uczucie do drugiej osoby. Przytulamy się na wiele sposobów i z wielu powodów. Różne sposoby przytulania mogą mieć różne znaczenie. Co oznacza przytulanie mężczyzny? Czym jest dla faceta przytulanie? Czy przytulanie zawsze coś znaczy?

Przytulanie mężczyzny DPD

Fot. pl.depositphotos.com

Rodzaje przytulania

Na początek należy jasno powiedzieć, że istnieją różne rodzaje przytulania. Są one dokładnie rozróżnione. Przytulanie się jest formą okazywania emocji i inaczej przytulają nas rodzice, inaczej przytulamy się z przyjaciółką, a jeszcze inaczej z partnerem, mężem, czy żoną. Zanim więc będzie więcej o tym, jak odczytywać przytulanie mężczyzny, wskażmy rodzaje przytulania:

  • Przytulenie połączone z klepaniem po plecach – tak przytula się przyjaciół,
  • Przytulanie od tyłu, z rękami oplecionymi wokół talii – to przytulenie mówi, że chcesz chronić i opiekować się daną osobą,
  • Przytulanie z głębokim spojrzeniem w oczy – taki rodzaj przytulania mówi o tym, że łączy Was bardzo emocjonalna więź,
  • Przytulanie z oplataniem ramion – zdradza, że macie do siebie ogromne zaufanie,
  • Przytulanie z dystansu – zachowanie czysto kurtuazyjne,
  • Uścisk z podniesieniem do góry – to uścisk, który świadczy o tym, że jest między Wami pociąg fizyczny.

Nierzadko gesty mówią o nas i naszych relacjach więcej niż tysiąc słów. Warto wobec tego dobrze obserwować zachowanie faceta i znaki jakie wysyła.

Jak przytula zakochany facet?

Nie powinniśmy generalizować, bo każdy mężczyzna jest inny, ale jednak jest tak wiele uniwersalnych gestów, które wykonujemy na co dzień, że w tym przypadku można potraktować przytulanie mężczyzny jako wskazówkę. Rodzaje przytulania zakochanego faceta są inne od tych, które wykonuje się, gdy jest się w relacji przyjacielskiej. Zakochany facet przytula mocno, stara się być blisko Ciebie. Głaszcze przy tym Twoje plecy, dłonie, dodatkowo może całować po szyi, ramionach, karku. Tak zazwyczaj przytula zakochany facet. Nie boi się przejąć inicjatywy i pokazać, że mu zależy.

Jak przytula zakochany facet

Jak przytula zakochany facet? Fot.pl.depositphotos.com

Gdy facet mocno przytula…

Mocne przytulanie mężczyzny może oznaczać tylko jedno – naprawdę mu na Tobie zależy! Jak rozszyfrować takie przytulanie? To zazwyczaj mocny uścisk od tyłu z czułym objęciem w talii. W ten sposób mężczyzna chce Ci przekazać, że troszczy się o Ciebie i jesteś dla niego naprawdę ważna. Jeśli natomiast mężczyzna mocno Cię przytula i jednocześnie podnosi do góry, to wtedy wszystko staje się jasne! Taki uścisk z podnoszeniem okazuje ogromną miłość, tęsknotę i przywiązanie. Bardzo cieszy się, że jesteś. Jesteś dla niego najważniejsza!

Dlaczego facet przytula?

Nie tylko kobiety lubią się przytulać, faceci również! Przytulanie to jeden ze sposobów na okazywanie sobie uczuć. Taki dotyk poprawia samopoczucie, koi, łagodzi napięcia. Przytulanie ma ogromną moc i pomaga wyciszyć stres. Jeszcze kilka/kilkanaście lat temu przytulanie mężczyzny mogło być traktowane jako oznaka słabości. Na szczęście czasy się zmieniły. Ponadto, faceci bardzo lubią kobiety, które często się przytulają. Dlatego jeśli sprawia ci to przyjemność, nie wstydź się po prostu do niego przytulić.

Czy przytulenie coś znaczy?

Najczęściej tak. Zdarzają się uściski kurtuazyjne, ale większość ludzi unika takich gestów. Można wyrazić sympatię, czy szacunek na inne sposoby. Dlatego większość uścisków coś znaczy, a już na pewno przytulanie mężczyzny, zwłaszcza bez okazji. Przytulanie łączy się z sympatią, miłością, namiętnością. Jednym z najbardziej intymnych uścisków, zwłaszcza wśród osób, które jeszcze nie są parą lub są na etapie początkowym, jest przytulanie z kontaktem wzrokowym. To bardzo intymna chwila, obie osoby są do siebie przytulone. Wymiana spojrzeń to coś więcej, niż zwykłe spotkanie się wzrokiem. To przekazanie sobie uczuć.

Co czuje facet podczas przytulania

Fot.pl.depositphotos.com

Co czuje facet podczas przytulania?

Mężczyźni raczej nie przytulają się bez powodu, więc jeżeli między Wami dochodzi do szczerego uścisku, to z pewnością oznacza to dla Was coś więcej. Przytulanie jest to niezwykle ważna rzecz w życiu, podczas przytulania czujemy bliskość partnera i bardzo dobrze wpływa to na samopoczucie. Podobnie jak u kobiet, tak samo mężczyźni podczas przytulania czują się lepiej, poprawia im się nastrój. Przytulanie zmniejsza poziom hormonu stresu, kortyzolu, a rośnie poziom oksytocyny. Przytulanie relaksuje i wprawia nas w dobry humor. Dlatego szczery, mocny uścisk partnera lub partnerki często bywa wstępem do czegoś więcej. Ludzi, którzy się do siebie przytulają, ogarnia poczucie spokoju i radości.

Jak przytulać mężczyznę?

Przytulanie mężczyzny ma ogromne znaczenie. Niezbyt często jednak zdarza się, by mężczyzna poprosił Cię o to, byś go przytuliła. Reaguj więc i sama wychodź z inicjatywą. Jak przytulać mężczyznę? Rób to, co podpowiada Ci intuicja. Nie ma jednego właściwego sposobu na to jak przytulać mężczyznę. Każdy człowiek jest inny, każdy lubi coś innego. Swoim uściskiem pokaż mu, że jest dla Ciebie ważny, wartościowy, że Cię pociąga. Możesz przy tym delikatnie całować jego ramiona, czy szyję. Taki uścisk z pewnością do niego przemówi!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (46 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...