Przypinki do ubrań: radosny trend na wiosnę 2018!

Były domeną wyłącznie nastolatków, dziś jednak za pośrednictwem mediów społecznościowych opanowują świat! Dlaczego przypinki do ubrań znowu stały się modne i jak je nosić?

Hasła, emotki, popularne symbole, kolorowe owady, jednorożce. Przypinki, znane także jako piny, przestały być domeną nastolatków i za pomocą Instagrama rozpowszechniły się na skalę niespotykaną od lat 90-tych! Podobnie jak powracające po wielu latach hafty, kolorowe przypinki, które możemy przyczepić do ubrania czy torebki, znowu zaczynają święcić triumfy. Dlaczego przypinki powróciły i do czego pasują? 

Przypinki do ubrań: Instagramowy trend roku!

Trend przypinania i przyklejania nosi zbiorczą nazwę „flair”. W tej definicji mieszczą się naszywki, przypinki oraz łaty, które po wielu latach nieobecności opanowują świat. Analizy wykazały, że tylko w ciągu zeszłego roku wyszukiwano je na Pintereście aż 800% razy więcej, niż wcześniej! Dlaczego przypinki stały się tak popularne? 

Po pierwsze: wyrażają emocje

Jak to zgrabnie ujęli publicyści LA Weekly, przypinki są swego rodzaju emotkami prawdziwego życia. Za ich pomocą możemy wyrazić nasze zainteresowania czy humor w niezwykle prosty sposób. To doskonała metoda, by spersonalizować swój styl i powiedzieć coś o sobie. 

Jesteś leniuchem, marzycielką, kochasz kawę, herbatę i zwierzęta, a może chcesz zamanifestować swoje feministyczne poglądy? Dzięki przypinkom staje się to łatwiejsze niż kiedykolwiek!

Po drugie: przypominają o stylu lat 90-tych

Styl lat 90-tych powrócił jak bumerang. A czy te kolorowe, młodzieżowe akcesoria, często nawiązujące do popkultury i doskonale komponujące się ze skórzaną czy dżinsową kurtką, nie wyglądają jak wyjęte wprost z tamtych lat?

Popularne w latach 90-tych naszywki trzeba było przyszywać lub zgrzewać z materiałem. Doczepienie przypinek jest o wiele łatwiejsze.

Po trzecie: pasują każdemu

Przypinki z popularnymi memami może nie będą pasowały do stroju wieczorowego, jednak te dodatki występują w tylu wzorach, kolorach i formach, że każdy – od młodego chłopaka po dojrzałą kobietę – znajdzie wśród nich coś dla siebie. Mniej formalne niż broszki, a łatwiejsze w obsłudze niż naszywki, piny są doskonałym przykładem codziennej biżuterii.

Niektóre przypinki zdecydowanie bardziej pasują nastolatkom…

Inne spodobają się także starszym od nich miłośniczkom elegancji.

W tym sezonie najmodniejsze są motywy ogrodowe!

Po czwarte: są tanie

Do młodych ludzi, którzy przecież wylansowali przypinki, z pewnością przemawia fakt, że są one tanie w produkcji. Nie tylko więc większość z nich może sobie na nie pozwolić – wiele młodych osób zaczęło je… produkować! Jak uważa Eduardo Morales, twórca popularnej strony Pinlord, wizja stworzenia niewielkiego biznesu modowego za niewielkie pieniądze jest bardzo kusząca. 

Jedną z najciekawszych projektantek pinów jest nasza rodaczka, Natalia Jarnuszkiewicz – rysowniczka, która swoje rysunki zamieniła w przypinki!

A jak Wam się podobają przypinki do ubrań? Nosicie je, a może uważacie, że taki trend pasuje wyłącznie licealistom? 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (271 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...