Przyjęcie komunijne dla rodziny

Za decyzją o zorganizowaniu przyjęcia komunijnego w domu przemawiają nie tylko względy finansowe, ale również chęć kultywowania rodzinnej tradycji. Na stole nie może wówczas zabraknąć pięknej porcelany, a także stylowych dodatków. Podpowiadamy, w jaki sposób udekorować przyjęcie, by zachwycić zarówno dziecko – głównego bohatera tego dnia, jak i wszystkie zaproszone osoby.

Przyjęcie komunijne dla rodziny

 

Złote akcenty

W dniu świętowania Pierwszej Komunii całe mieszkanie powinno wyglądać odświętnie. Podkreślić wyjątkowość spotkania pomogą białe płócienne serwetki, bieżniki czy stołowe narzuty, zdobione liturgicznymi ornamentami. Motywy dekoracyjne, przywodzące na myśl złociste hafty na liturgicznych strojach, znaleźć można także na porcelanowych zastawach, jak w serwisie Pułaski Zakładów Porcelany „Ćmielów”. – Jest to tradycyjny fason, którego talerze, wazy i sosjerki przykuwają uwagę pięknem geometrycznych kształtów oraz charakterystycznymi, złotymi zdobieniami – mówi Joanna Niedziela, Dyrektor Handlowy ćmielowskich Zakładów. Nic dziwnego, że na przełomie maja i czerwca, serwis ten cieszy się dużą popularnością wśród rodziców, którzy pragną zorganizować piękne przyjęcie komunijne dla swojego dziecka.

Menu na komunię 2023 – co przygotować na komunię w domu?

Menu na komunię 2023 – co przygotować na komunię w domu?

Coraz więcej osób organizuje przyjęcia komunijne w restauracjach lub korzysta z cateringu. Niektórzy z nas wolą jednak świętować we własnym domu. Takie przyjęcie z pewnością jest tańsze, a do tego w jakim innym miejscu możemy się czuć tak swobodnie? Jeżeli Ty też postanowiłaś zorganizować przyjęcie komunijne w domu, pewnie zastanawiasz się, co podać gościom, co przygotować na komunię w domu? Przedstawiamy kilka pomysłów na menu komunijne, które na pewno zasmakuje gościom, a Tobie nie przysporzy nadmiernej pracy! Poniżej znajdziesz wiele wskazówek na menu na komunię 2023!

W stylu art déco

Właściwie dobrane dekoracje to klucz do stylowego przyjęcia. Zamierzony efekt pomogą uzyskać także wyszukane świeczniki, figurki oraz świeże kwiaty, takie jak stokrotki, margaretki czy konwalie, które ułożyć można zgodnie z zasadami ikebany, japońskiej sztuki układania kwiatów. Główną zasadą ikebany jest harmonia – ułożenie kwiatów z zachowaniem linearnej konstrukcji, także w doborze kolorów. Wybierając dodatki, należy pamiętać o umiarze, nie można przesadzić z liczbą dekoracji, gdyż może to wywołać zupełnie odwrotny skutek. Czasem, aby uzyskać efekt stylowości, wystarczy podać jedzenie na porcelanie, która sama w sobie stanowi piękną dekorację – Osobom, które jakość dekoracji przedkładają nad ilość, polecamy zestaw obiadowy Bolero, który, naśladując zdobną estetykę art déco, zaprowadza na stole niepowtarzalny czar – mówi Joanna Niedziela . 

 

Bohater dnia

Przyjęcia komunijne nie są obowiązkowym elementem celebrowania Pierwszej Komunii, lecz obecnie trudno wyobrazić sobie ten dzień bez rodzinnego spotkania. I choć rodzicom zależy, by pokazać się gościom z jak najlepszej strony, w tym dniu to na dziecku powinna skupić się cała ich uwaga. Ma to wpływ także na rozsadzenie zaproszonych osób. – Na przyjęciu komunijnym dziecko powinno zająć miejsce honorowe, u szczytu stołu – podpowiada Krzysztof Kobylański, właściciel wrocławskiej restauracji. – Obok dziecka powinni usiąść jego rodzice, następnie rodzice chrzestni oraz dziadkowie. Pozostałe osoby można rozlokować wedle własnego uznania, stosując, na przykład, zasadę przeplatania (mężczyzna – kobieta – mężczyzna – kobieta) i pamiętając, aby obok siebie nie usiadły osoby, które nie darzą się sympatią – dodaje ekspert.  Aby wyróżnić miejsce „komunisty”, można pokryć jego krzesło ozdobnym pokrowcem lub udekorować je łodyżkami bukszpanu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (128 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. marttoolla  3 maja 2012 08:33

  Zastaw sie a postaw sie! dzisiejsza komunia to male wesele. stroje-przyjecie- i…najwazniejsze…PREZENTY! dzisiaj nie daje sie łańcuszków z Bozią, Biblii czy juz nawet pieniedzy! Dzisiaj ma być LAPTOP, KŁAD, TRAMPOLINA (chyba najbardziej obciachowy prezent ) , oczywiscie rower za nie mniej niż 2tys.
  A tu jeszcze nasz szanowny episkopat chce podwójnej komunii. Moim zdaniem pomysl z podatkiem jest strzelony w 10. zobacza wtedy ile tak naprawde ludzi zgodzi sie na ingerowanie kosciola w sfere rodzinno-finansową, ile odejdzie z kościoła i pozakłąda sprawy i wydanie danych i ich nieprzetwarzania!

  Odpowiedz
 2. szatu  3 maja 2012 11:04

  Jestem yego zdania co marttoolla ,popieram

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany