Przyjaźń a znaki zodiaku: jaką przyjaciółką jesteś?

Przyjaźń a znaki zodiaku – czy istnieje tu jakaś zależność? Może się wydawać, że przyjaciół wybieramy sami. W gronie bliskich osób każdy z nas pełni jednak rolę, w której nikt nie może go zastąpić, a układ planet ma tu zaskakująco dużo do powiedzenia…

Przyjaźń a znaki zodiaku – czy ta zależność w ogóle istnieje? Wbrew pozorom, tak! Podobnie jak to, w kim się zakochujemy, to, kogo wybieramy na przyjaciela, rzadko jest przypadkowe. Nieprzypadkowa jest również rola, jaką odgrywamy w grupie bliskich znajomych. Jaka Ty jesteś w przyjaźni, z kim czujesz się najlepiej i co cenią w Tobie Twoi bliscy, a co woleliby zmienić?

przyjaźń a znaki zodiaku

źródło: pixabay.com

Przyjaźń a znaki zodiaku: jaką przyjaciółką jesteś?

Baran

Drogi Baranie, każdy chciałby mieć tak pełną werwy i inspirującą przyjaciółkę, jak Ty! To Ty namawiasz przyjaciół do podróży i próbowania nowych rzeczy, wyznaczasz trendy, pamiętasz o urodzinach swoich wybrańców… i o wszystkich innych okazjach, które są dobrym pretekstem do świętowania. Trzeba jednak przyznać, że jesteś także impulsywna i przyjaźń z Tobą nigdy nie obejdzie się bez kłótni, a do tego – jak to pierwszy znak zodiaku – nie lubisz się dzielić i kochasz być w centrum uwagi. Bywasz też zupełnie ślepa na potrzeby innych. Dlatego najlepiej dogadasz się ze spokojną, ale komunikatywną osobą spod ziemskiego znaku, która w razie potrzeby jasno zakomunikuje Ci, co jej się nie podoba, a także wesprze, gdy będziesz potrzebowała przegadać dręczący Cię problem. Osoby cierpiące w milczeniu to nie Twoja bajka!

Byk 

Byki są niewiarygodnie lojalne i stałe w uczuciach. Jeżeli wybierasz sobie kogoś na przyjaciela, może on być pewny Twoich uczuć! Można na Tobie polegać, jesteś stabilna emocjonalnie i cierpliwa, a do tego… uwielbiasz rozpieszczać innych, obdarowywać prezentami i wysyłać najpiękniejsze życzenia urodzinowe dla przyjaciółki. Wspólne wyjazdy do SPA, babskie wieczory przy smacznej kolacji i drinkach czy cierpliwa asysta przy zmianie fryzury i garderoby – na takie atrakcje mogą liczyć Twoje bliskie przyjaciółki. Jako Byk lubisz też naprowadzać swoich przyjaciół na właściwą drogę, co często ich irytuje, ale później zazwyczaj przyznają Ci rację! Jesteś też doskonałym słuchaczem, ale często zamykasz się na nowe możliwości i tematy, dlatego dobrze Ci zrobi przyjaźń z wygadaną i pełną wyobraźni osobą spod znaku wody lub powietrza.

Bliźnięta 

Bliźniak to prawdziwa dusza towarzystwa. Może nie stawi się punktualnie na każdej imprezie, ale za to z pewnością ją rozkręci! Wygadany Bliźniak potrafi szybko skruszyć lody i dogadać się nawet z największym ponurakiem. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że Bliźnięta są bardzo oddane swoim bliskim. Czasem mogą się wyłączać i zapominać o zobowiązaniach, ale kiedy ich przyjaciel naprawdę potrzebuje pomocy i wsparcia, nic nie powstrzyma Bliźniaka! Ten znak, podwójny z natury, przez całe życie przemierza świat w poszukiwaniu bratnich dusz, a gdy je znajdzie, jest zachwycony i sprawia, że każdy z jego licznych przyjaciół czuje się jak ktoś wyjątkowy. Trzeba mieć jednak cierpliwość do jego zmiennych nastrojów i impulsywności oraz utraty koncentracji. Bliźniak doskonale dogada się ze spokojną osobą spod ziemskiego znaku, która będzie go uważnie słuchała. To, że Bliźnięta mówią dużo, nie oznacza, że plotą trzy po trzy – gdy zauważą, że ktoś nie przywiązuje uwagi do tego, co mówią, będą naprawdę wściekłe!

Rak 

Raki to niezwykle emocjonalne osoby, które ufają niewielu, ale gdy już zaufają, dają z siebie wszystko. Przyjaźń z Tobą, Raku, oznacza nieustające wsparcie i zachęcanie do rozwoju. Bardzo możliwe, że nieraz przeklinasz ten dar – to Tobie zwierzają się wszyscy znajomi, którzy przechodzą kryzys w pracy czy związku! Dlatego też Rakom potrzebny jest przynajmniej jeden wrażliwy przyjaciel spod znaku wodnego, który Cię zrozumie i pocieszy, kiedy to Tobie będzie źle. Przyjaźń z Tobą to też niekończące się pogaduszki do późnej nocy, w zaciszu Twojego mieszkania lub domu przyjaciółki. Raki nie lubią zmian i nowych sytuacji, można więc na Tobie polegać, ale czasem odrzucasz trochę zbyt dużo ciekawych propozycji spędzania wolnego czasu. Spróbuj – nowe doświadczenia też są ważne dla przyjaźni!

Lew

Przyjaźń z Lwem zawsze trochę przypomina oglądanie spektaklu. Przyznaj, drogi Lwie, że kochasz być w centrum uwagi! Każdy jednak, kto z uśmiechem zniesie popisywanie się Lwa i jego egocentryzm, zauważy, że w głębi serca to naprawdę dobra, hojna i szczera osoba, z którą każdy dzień jest ciekawszy od poprzedniego. Z taką przyjaciółką na pewno nikt nie będzie się nudził – jej energia wprost zaraża! Potrafi także zmotywować przyjaciół do walki o lepsze życie. Pomimo że to ona jest duszą towarzystwa, każda impreza czy wyprawa jest lepsza, gdy ma się obok siebie przyjaciela. Lew doskonale dogada się więc z osobami spod wodnych lub powietrznych znaków, które nie będą zazdrosne o ich popularność i będą w stanie je skomplementować – w końcu wszyscy tak naprawdę wiemy, że Lwy zasługują na komplementy!

Panna 

Kto nie chciałby mieć przyjaciółki, która potrafi rozwiązać każdy problem? Panno, jesteś zdumiewająco spostrzegawcza – to może wręcz stać się dla Ciebie męczące! Na pewno niejednokrotnie widziałaś, jak Twoi przyjaciele sami pakują się w kłopoty, i ostrzegałaś ich przed tym, a oni przyznawali Ci rację dopiero po szkodzie. Do tego Panna, choć czasem nieco zbyt zrzędliwa, jest doskonałym rozmówcą i zawsze ma w sercu dobro swoich przyjaciół. Potrzebuje więc kogoś spod ziemskiego znaku, kto jest stabilny emocjonalnie i nigdy nie przestanie się z nią przyjaźnić z powodu drobnej kłótni czy przeprowadzki do nowego, bardziej ekscytującego miejsca.

Waga 

Bycie dobrą przyjaciółką to Twoja misja! Masz mnóstwo przyjaciół – zarówno starych, z czasów przedszkola, jak i nowych, których dopiero poznałaś. Jesteś lojalna, zabawna i kreatywna, a do tego jesteś doskonałym obserwatorem, potrafisz więc udzielać przyjaciołom świetnych rad. Jesteś też doskonała w momentach kryzysowych – nawet wyrwana ze snu, przenocujesz przyjaciela, pomożesz mu się przeprowadzić i dołożysz wszelkich starań, by znaleźć mu nową pracę. Świetnie więc dogadujesz się z odważnymi ludźmi spod ognistych znaków, którzy pomogą Ci rozwiać wszelkie wątpliwości, odpuścić planowanie i wyruszyć na podbój świata. Jesteś jednak nieco zbyt wrażliwa. To dobrze, że nie chcesz kontynuować toksycznych związków, jednak nieco zbyt szybko zrywasz relacje z powodu zwykłego nieporozumienia. Oczywiście, że łatwo znajdziesz nowych znajomych, ale nie każdego da się zastąpić!

Skorpion 

To przyjaciel albo wróg! Skorpion nie traktuje przyjaźni jako ciekawego urozmaicenia dnia codziennego. Dla niego przyjaciel to ktoś tak samo bliski, jak rodzina. Jeżeli więc wybrałaś kogoś na bratnią duszę, będziesz wobec niego lojalna i opiekuńcza. Niech wszyscy, którzy kiedykolwiek skrzywdzili Twoje przyjaciółki, lepiej uciekają, gdzie pieprz rośnie, bo gdy spotkają Ciebie, popamiętają swoje czyny! Sekrety swoich przyjaciół zabierzesz do grobu i nie pozwolisz nikomu źle o nich mówić za ich plecami. Kiedy jednak ktoś wykaże się brakiem lojalności, natychmiast przeskoczysz na drugą stronę barykady, a były przyjaciel gorzko pożałuje, że zawiódł Twoje zaufanie… Skorpiony kochają mocno i można je bardzo głęboko zranić, a trzeba pamiętać, że te znaki są bardzo mściwe. Potrzebny im jest lojalny przyjaciel, który w chwilach napięcia będzie potrafił rozładować atmosferę celnym żartem.

Strzelec 

Żeby być przyjacielem Strzelca, trzeba za nim nadążyć! Strzelec uwielbia nowe wyzwania i przygody i nie będzie się ociągał dla osób, które uważa za nudziarzy. Jeżeli jednak ktoś tak samo jak Ty uwielbia poszerzać swoje horyzonty, będzie miał w Tobie wiernego towarzysza podróży. Strzelce są też bardzo szczere – czasem do bólu. Jeżeli ktoś nie znosi krytyki, nie będzie w stanie się z Tobą przyjaźnić. Twoja krytyka zawsze jest jednak konstruktywna, a wiedzę o przyjacielu wykorzystujesz przede wszystkim do tego, by mu pomóc. Jesteś doskonałym przyjacielem dla wszystkich pełnych energii osób spod ognistych znaków, które chcą zdobywać świat razem z Tobą.

Koziorożec

Mimo że Koziorożec uwielbia rządzić, zazwyczaj ma naprawdę duże grono przyjaciół. Prawda jest taka, drogi Koziorożcu, że Twój pozornie srogi styl bycia nie jest w stanie ukryć Twoich uczuć, jakie żywisz do przyjaciół. Czasem trudno jest się z Tobą spotkać, bo zazwyczaj jesteś straszliwie zapracowana. Nie zapomnij jednak, że potrzebujesz swoich przyjaciół – dzięki nim możesz poczuć się doceniona i zrobić sobie zasłużoną przerwę na odpoczynek. A oni potrzebują Ciebie – doskonale wiedzą, że ich dobro jest dla Ciebie bardzo ważne i że chętnie pomożesz im osiągnąć każdy zamierzony cel. Najlepiej dogadujesz się z osobami spod ognistych i ziemskich znaków, które zawsze są z Tobą szczere – nie znosisz czczej gadaniny i mydlenia oczu.

Wodnik

Przebywanie z Tobą jest naprawdę odprężające, jesteś bowiem jedną z niewielu osób na świecie, które nikogo nie osądzają. Nie zdzierżysz tylko jednego: bezsensownej wrogości i złośliwości, zwłaszcza gdy jest skierowana w Twoich przyjaciół. Wodniki mają bardzo otwarte umysły i lubią zachęcać innych, by zawsze byli sobą. Przemierzają świat, z ciekawością rozglądając się wokół siebie, i łatwo znajdują nowych znajomych. Czasem jednak okazuje się, że Wodnik woli słuchać innych, niż odkrywać przed nimi swój umysł, i tak naprawdę nie daje się nikomu dobrze poznać. Wodniki uwielbiają jednak osoby, którym z łatwością przychodzi rozmowa o uczuciach, dlatego często przyjaźnią się z innymi wodnymi znakami.

Ryby

Jesteś oddaną przyjaciółką, która uwielbia dawać drugie szanse. Uczuciowa i doskonale rozumiejąca uczucia innych, spełniasz wśród swoich przyjaciół wręcz mistyczną rolę – mogą być pewni, że będziesz zawsze wiedziała, jak się czują! Inni uwielbiają przychodzić do Ciebie po radę, wiedzą bowiem, że się o nich troszczysz i nie będziesz ich osądzać. Czasami jednak Ryba-marzycielka żyje bardziej we własnej głowie, niż w prawdziwym świecie. Dlatego dobrze się będzie czuła z osobami, którym patronuje żywioł Ziemi. Tacy przyjaciele wyciągną ją z bezpiecznej przystani marzeń i snów i pomogą jej pożyć prawdziwym życiem, a jednocześnie nie będą nadużywać jej cierpliwości.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (188 głosów, średnia: 4,19 z 5)
zapisuję głos...