Przyjaciółka i mój chłopak się nie lubią! 5 porad, które sprawią, że najważniejsze dla ciebie osoby zaczną się akceptować

To niestety problem wielu z nas. Twój chłopak i najlepsza przyjaciółka, delikatnie mówiąc nie pałają do siebie sympatią. Tymczasem, ze względu na ciebie, siłą rzeczy skazani są na widywanie się. Jak sprawić, by każde spotkanie nie kończyło się katastrofą, a najważniejsze dla ciebie osoby złapały choćby nić porozumienia? Przeczytaj nasz poradnik!

Wymyślanie kolejnych wymówek, by tylko nie pojawić się na spotkaniu i coraz bardziej kreatywne „dobre rady”, które mają cię przekonać jak bardzo źle trafiłaś w wyborze chłopaka oraz przyjaciela. Skądś to znasz? Okazuje się, że nie ty jedyna borykasz się z brakiem wzajemnej akceptacji pomiędzy ukochanym partnerem i równie ukochaną przyjaciółką. Zanim jednak zaczniesz naprawę ich wzajemnej relacji musisz ustalić, co tak naprawdę ich w sobie drażni i zacząć nad tym pracować. Nie gwarantujemy, że ta dwójka od razu zacznie za sobą przepadać, ale jest spora szansa, że przynajmniej odrobinę się polubią. W końcu oboje kochają ciebie i to ich łączy!

Przyjaciółka i mój chłopak się nie lubią

źródło: www.pixabay.com

Przyjaciółka i mój chłopak się nie lubią! 5 porad, które sprawią, że najważniejsze dla ciebie osoby zaczną się akceptować

1. Porozmawiaj z chłopakiem i przyjaciółką

Szczera rozmowa w każdym przypadku jest najlepszym sposobem na wszystko. Musisz uświadomić obu stronom, że zarówno chłopak, jak i przyjaciółka są dla ciebie bardzo ważni i nie chcesz być stawiana w sytuacji, gdy musisz wybierać pomiędzy nimi. Uświadom im, że bardzo cię krzywdzą swoim zachowaniem. Może argument przemawiający za tym, że nie będziesz smutna i zmartwiona przemówi im do rozumu. Taka rozmowa pozwoli ci też ustalić co tak naprawdę ” w trawie piszczy” i podjąć kolejne kroki.

 

2. Dziel sprawiedliwe czas między nimi

Chłopak narzeka, że zbyt wiele czasu marnujesz na plotkowanie z przyjaciółką, a ona z kolei ma ci za złe, że owego jest zdecydowanie za mało. Musisz sprawić, aby każdy był zadowolony i wcale nie chodzi o to, abyś stworzyła grafik spotkań, bo to z pewnością ich jeszcze bardziej zirytuje. Najważniejsze, aby nie zabrakło cię na ważnych wydarzeniach z ich życia lub gdy zwyczajnie, w większym dołku lub euforii szczęścia poproszą cię o rozmowę. Ustal też jeden dzień w tygodniu, w którym bezwzględnie spędzacie czas, bo np. w telewizji leci premiera waszego ulubionego serialu. Takie spotkanie odwołaj tylko w wypadku wyżej opisanym, gdy wyjątkowo jedno z nich będzie cię potrzebowało.

3. Spraw, by lepiej się poznali

Nikt nie zna lepiej twojej przyjaciółki i chłopaka od ciebie samej, a to już połowa sukcesu. Może jakoś uda połączyć się ich wspólne hobby, może wyluzują się po kilku drinkach, a może najlepiej relaksują się w czasie górskiej wycieczki? Nie pozostaje ci nic innego jak zaaranżować spotkanie, w czasie którego obie strony będą czuły się choć odrobinę swobodnie. Na początek polecamy, aby było to wydarzenie zorganizowane w większym gronie, tak aby przyjaciółka i chłopak nie byli „na siebie skazani”.  I pamiętaj, aby oszczędzić sobie komentarzy, które mają na celu budowanie sztucznie miłej atmosfery, nie zmuszaj też nikogo do konwersacji. Jeśli mają wymienić kilka zdań, zrobią to bez twojej pomocy. Najważniejsze jednak, by na początku przynajmniej sobie nie dogryzali.

4. Nie opowiadaj na okrągło jemu o niej, a jej o nim

Choć może trudno ci w to uwierzyć, ty sama możesz mieć wiele wspólnego z brakiem sympatii pomiędzy osobami najbliższymi twojemu sercu. Jak to możliwe? Zastanów się czy czasem nie bombardujesz chłopaka informacjami o przyjaciółce i odwrotnie.” Kasia dostałą okres, Kasia obgadywała Asię, Kasia ma nowe jeansy”- zastanów się czy to wszystko naprawdę interesuje twojego ukochanego i czy nie sprawia, że zwyczajnie nie zaczyna mieć dość twojej przyjaciółki. Z dziewczynami jest trochę inaczej, bo jesteśmy z natury ciekawskie. Ugryź się jednak w język, gdy facet powie ci, że „Kaśka przytyła”. Tej informacji z pewnością nie musisz jej przekazywać…

5. Postaw sprawę jasno

Jeśli jednak mimo twoich usilnych prób i starań  przyjaciółka i chłopak dobitnie dają ci do zrozumienia, że z każdym dniem nienawidzą się coraz bardziej, musisz postawić sprawę jasno. Poinformuj ich, że nie zamierzasz rezygnować zarówno z miłości, jak i przyjaźni, a jeśli każą ci wybierać, nie rób tego pod żadnym pozorem. W takiej sytuacji warto zastanowić się czy skoro zostajesz postawiona przed tak dramatycznym wyborem, powinnaś dalej kontynuować relację z tą osobą. Jeśli ma takie początki, z doświadczenia wiemy, że będzie jeszcze bardziej toksyczna i niezdrowa, pełna kolejnych zazdrości i przykazów. Nie daj się zamknąć w złotej klatce, ani chłopakowi, ani przyjaciółce. To nigdy dobrze się nie kończy, pamiętaj o tym. Oczywiści powinnaś posłuchać rady o zerwaniu znajomości, jeśli ktoś cię krzywdzi.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (145 głosów, średnia: 4,38 z 5)
zapisuję głos...