Niepozorne przyczyny rozpadu związku

Miłości czasami nie udaje się przetrwać próby czasu i związki się rozpadają. Czasami dzieje się tak z powodu zdrady, czasami z powodu innych planów na życie, inne oczekiwania dotyczące seksu. Istnieją jednak również zupełnie niepozorne powody, które mogą wpłynąć na stan naszego związku, a nawet doprowadzić do rozstania!  Czy mogą być to ciągłe narzekania, brudne skarpetki na podłodze, a może brak romansu?

kłótnia pary miłosć dobiega końca

Niepozorne przyczyny rozpadu związku – Obowiązki domowe

Wiele kwestii w stałych związkach powinno się omówić. Chociaż najpierw miłość sprawia, że nie myślimy o tak przyziemnych sprawach jak obowiązki domowe, w związkach z długim stażem mogą stać się przysłowiową kością niezgody. Okazuje się, że kwestie porządków, rozliczania rachunków, gotowania, czy robienia zakupów domowych z czasem przestają być trywialne, a stają się prawdziwym problemem i powodem kłótni.

Każdy związek ma własny podział obowiązków i warto go wypracować i ustalić już na początku. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, a któraś ze stron czuje, że ma ich zbyt wiele,  warto potraktować tę sprawę poważnie. Żadne z Was nie może czuć się obciążone, niedoceniane i wykorzystywane. Może warto jednak zacząć pilnować by brudne skarpetki lądowały w koszu i zainteresować się stanem kosza na śmieci?

Niepozorne przyczyny rozpadu związku – Negatywne nastawienie

Podobno ludzie dzielą się na pesymistów i optymistów, jednak to nie tłumaczy wiecznego narzekania i bycia na „nie”. Warto wykrzesać z siebie odrobinę entuzjazmu i dać się namówić na obejrzenie czy to filmu sensacyjnego, czy komedii romantycznej. Nowa potrawa? Czemu nie! Wycieczka w weekend – ruszcie się z domu. Bardzo trudno żyje się z kimś, kto ma bardzo negatywny stosunek do życia, nigdy nie chce próbować nowych rzeczy i wszystko widzi w czarnym świetle!

kłótnia para związek

Niepozorne przyczyny rozpadu związku – Krytyka

Krytyka konstruktywna jest bardzo istotna w relacjach między ludźmi. Podobnie jak szczerość. W końcu nie na tym polega udany związek, by zawsze trwać w zachwycie i podchodzić do zachować partnera bezkrytycznie. Gorzej jest, gdy spotykamy się z nią ciągle. Gdy ktoś powtarza, że źle sprzątasz, masz złą fryzurę, mało zarabiasz. Nawet jeśli partner nie krytykuje Ciebie, to ciężko jest wytrzymać z kimś kto ciągle narzeka na sąsiadów, obgaduje znajomych. Z kimś kto uważa, że wszyscy kierowcy są źli, kolejna inwestycja w mieście z pewnością będzie fuszerką. Ktoś, kto ciągle narzeka, a innych traktuje z góry, to partner wymagający i… męczący.

Niepozorne przyczyny rozpadu związku – Gdy nie trzeba się starać

para miłość zazdrość

Oczywiście nie zawsze wyglądamy, jak podczas romantycznej randki. Czasami zastępujemy koronki bawełną przemysłową, zmywamy makijaż i wskakujemy w bardziej wygodne ciuchy. Nie jesteśmy doskonali i nasi partnerzy z pewnością o tym wiedzą. Problem zaczyna się, gdy wkroczymy w taki etap związku, gdy zaczynamy uważać, że nie musimy się starać. O ile codzienny wygląd nie stanowi problemu, o tyle ważna jest jakość wspólnie spędzanego czasu.

Czy będzie to długi staż związku, czy moment pojawienia się obrączki na palcu powinniśmy pamiętać, że miłość, nawet ta dojrzała, pewna, długotrwała wymaga odrobiny romansu. Warto poświęcać sobie czas, nie tylko na załatwianie codziennych spraw, czy oglądania telewizji. Może restauracja, kino, teatr będzie tym czego potrzebujecie? A może po prostu wspólna rozmowa, spacer, czy hobby i dobra zabawa?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (176 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...