“Przewodnik po zrównoważonych świętach” – aby nie zwariować na Święta…

Co roku podczas najgorętszego okresu sprzedażowego wykorzystywana jest gigantyczna ilość surowców służących do produkcji świątecznych upominków, gadżetów i elementów wystroju wnętrz oraz ozdób bożonarodzeniowych. Stawiając na ilość i masowość coraz częściej zapomina się o jakości, etyce i wpływie tej szalonej nadprodukcji na środowisko i nasze samopoczucie. Istnieją jednak sposoby na to, aby przeżyć święta w równowadze bez potrzeby rezygnacji z czegokolwiek. Zamiast kupować klasyczne gadżety świąteczne możemy pozornie zużyte surowce i przedmioty po prostu zamienić na niezwykle atrakcyjne i oryginalne ozdoby, a nawet prezenty.

 

Zapraszamy do wsparcia i włączenia się w akcję pod hasłem „Święta w równowadze” organizowanej przez portal Dekoeko.com we współpracy z organizacją Kupuj Odpowiedzialnie.  Celem akcji  jest poddanie refleksji nawyków konsumenckich oraz zasianie idei odpowiedzialnych i zrównoważonych świąt, za pomocą pozytywnych i inspirujących treści.

W ramach akcji przekazujemy Wam “Przewodnik po zrównoważonych świętach”. Zerknijcie także na stronę  www.dekoeko.com, jakie i gdzie przygotowywane są różne akcje w duchu „zrównoważonych Świąt”

Przewodnik-po-zrownowazonych-swietach

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (136 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  4 grudnia 2014 11:23

  Świetne te plakaty!

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  4 grudnia 2014 19:19

  Super rady.

  Odpowiedz
 3. bbo  4 grudnia 2014 20:51

  Dam radę, co roku daję 😀

  Odpowiedz
 4. efffciaa  25 marca 2016 09:55

  ha ha ha 🙂 świetny artykuł i super porady 🙂 Jednak niestety nie dla mnie 🙂 Ja to jak wpadam w wir świątecznych zakupów to już nie ogarniam tematu aż do samych świąt 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany